Sajtóértesülés szerint Dárdai Pál marad a német labdarúgó-bajnokság másodosztályába kiesett Hertha BSC vezetőedzője.
A Kicker úgy tudja, hogy a 47 éves magyar tréner mellett döntött a klubvezetés.
Dárdai másfél hete, amikor a Bochum elleni 1-1-gyel véglegessé vált csapata búcsúja az élvonaltól, sajtótájékoztatón azt mondta, az biztos, hogy a következő idényben is a Herthánál fog dolgozni, de akkor még nem tudta megmondani, hogy milyen pozícióban.
A magyar vezetőedző április közepén vette át a berlini együttes irányítását Sandro Schwarz menesztése után. A Hertha akkor az utolsó helyen állt, Dárdai megbízatása az idény végéig szólt, végül a csapat búcsúzott az élvonaltól.
A Hertha célja a visszajutás, ugyanakkor egyelőre az is kérdése, hogy pénzügyi gondjai miatt egyáltalán kap-e licencet a másodosztályú szereplésre.
Dárdai, aki 1997 és 2011 között összesen 372 meccsen játszott a fővárosiak színeiben, 286 bajnoki összecsapással a mai napig klubrekorder. Edzőként előbb az utánpótlásban tevékenykedett, majd a felnőtt csapatot 2015 februárja és 2019 nyara, azután 2021 januárja és novembere között irányította a legutóbbi megbízatása előtt.
Budapestre látogatott az Európa-liga-döntő miatt Aleksander Ceferin. Az UEFA elnöke ennek kapcsán az M4 Sportnak adott exkluzív interjút, amelyben egy lehetséges budapesti Bajnokok Ligája-fináléra is kitért.
„Minden lehetséges, de semmit nem szeretnék addig mondani, amíg nem döntöttünk a Végrehajtó Bizottsággal. Egyelőre Magyarország nem is pályázott, hiszen még nem is lehetett pályázni a következő időszakra. Meglátjuk, kik pályáznak, és hogyan zajlik majd a szavazás, de addig nehéz lenne bármiről is beszélni. Budapest csodálatos hely, a Puskás Aréna gyönyörű, de vannak még ilyen városok, szóval egyelőre nehezen tudok ehhez a témához hozzászólni.”
Ceferint megkérdezték az utóbbi években sokszor előkerülő Közép-európai Ligáról is.
„Hallottunk már erről az ötletről, egyeztettünk többször is erről, de nem sérülhetnek a nemzeti bajnokságok érdekei. Először is: a naptár szempontjából hogy lehet észszerűen betervezni ezeket a meccseket? Másodszor: azt gondolja, mindenki beGettleegyezne, hogy az európai kupaindulásról ez a liga döntsön? Mert nekünk mindenki azt mondja, a saját hazája bajnokságán keresztül szeretné kivívni a nemzetközi kupaindulást. Ha így van, mi tenné érdekeltté a csapatokat, hogy ebben a ligában szerepeljenek? Nagyon sok a kérdés… De értem a felvetést, mert néhány helyen a piac korlátozott, és nem tudsz többet tenni. Már tárgyaltunk erről. Nem az előző két évben, de korábban beszéltünk. A kis és közepes szövetségek szeretnének többet tenni, ami jelzi, hogy szeretik az európai kupákat, és szeretnének akár a határaikon túl is részt venni többször ilyesmiben. Efelé tettünk egy lépést a Konferencia-liga létrehozásával. Ennek köszönhetően ha egy kis ország bajnoka vagy, akkor nagy esélyed van, hogy legalább a Konferencia-liga főtáblán szerepelj.”
Az Európa-liga döntőjét szerda este 21 órától vívja a Sevilla és az AS Roma.
Három NB II-es klub is változásokat jelentett be a játékoskerettel kapcsolatban szerdán: Gyirmótról hárman távoznak, Csákváron megvan az első új szerzemény, miközben búcsúzó játékos is akad, míg Budafokon hosszabbított az egyik alapember.
Íme, a Gyirmót bejelentése:
„A Gyirmót FC Győr szakmai vezetése úgy döntött, hogy három lejáró szerződésű labdarúgónak nem kínál szerződéshosszabbítást, ezért Nagy Patrik, Simon András és Herjeczki Kristóf távozik Gyirmótról.
A labdarúgók további pályafutásához jó egészséget, és nagyon sok sikert kívánunk!
Nagy Patrik 2017 nyarán érkezett csapatunkhoz és mindvégig alapembernek számított. Csapatkapitányunk a 2018-2019-es szezonban nyújtott kimagasló teljesítményt, hiszen gólpasszai mellett 19 találatot szerzett a másodosztályban. A 2020-2021-es kiírásban 2 alkalom kivételével (eltiltás) valamennyi mérkőzésen kezdőként lépett pályára és segítette feljutáshoz csapatunkat. Patrik 219 mérkőzésen 46 gólt szerzett.
Simon András először 2015-ben viselte a sárga-kék mezt és 2017 februárjában igazolt a Paksi FC csapatához. Később visszatért Gyirmótra 2020 nyarán és azóta csapatunk játékosa. Simi mindkét alkalommal nagy szerepet játszott abban, hogy sikerüljön kiharcolnunk az első osztályú szereplés jogát, először 2016-ban bajnoki címet ünnepelhetett a csapattal, majd 2021-ben a második helyen sikerült kivívni a feljutást. A 33 éves támadó 158 mérkőzésen 34 találatig jutott az itt eltöltött idő alatt.
Herjeczki Kristóf 2018-ban érkezett hozzánk és rögtön az első évében 38-ból 37 mérkőzésen lépett pályára, valamennyi alkalommal kezdőként. A 24 éves szélső 4 hónap kihagyás után tért vissza sérüléséből a keretbe Szegeden. Kristóf a Gyirmóton eltöltött 5 év alatt 118 mérkőzésen 12 gólig jutott.”
A Csákvár közleménye:
„Bár a 2022-23-as másodosztályú bajnokság befejeződött, az osztályozók második felvonása még hátra van, azaz egyelőre nem teljes a 18 csapatot felvonultató új mezőny.
Ugyanakkor az NB II-ben való szereplés jogát már kiharcoló kluboknál javában zajlanak a tárgyalások a keretátalakításokat illetően. Nincs ez másként együttesünknél sem. Egy játékostól elköszöntünk a napokban, eggyel pedig sikeresen megegyeztünk.
Eldőlt, hogy a télen érkezett, ám sérülés miatt mindössze hat meccsen pályára lépő Beliczky Gergő távozik Csákvárról. Helyére sikerült megszereznünk a 23 éves, Vasas Kubala Akadémián nevelkedett Nagy Zoárdot. A fiatal támadó a legutóbbi két szezont Mosonmagyaróváron töltötte, az elmúlt idényben házi gólkirályként segítette bent maradáshoz az óvári gárdát.
Nagy Zoárd csákvári szerepléséhez sok sikert kívánunk!”
A Budafok bejelentése:
„Vezetőségünk újabb sikeres tárgyaláson van túl a nyári holtszezonban: kapusunk, Oroszi István is meghosszabbította szerződését, így továbbra is a BMTE alakulatát erősíti.
22 éves hálóőrünk 2021 júliusában igazolt együttesünkhöz a Ferencvárostól, amelynek leginkább NB III-as tartalékcsapatában számítottak rá, majd az NB II-es Soroksárra került kölcsönben, mielőtt két évvel ezelőtt elkötelezte magát a Promontor utcába.
Csapatunk kapuját eddig 17 alkalommal védte, legutóbb a Tiszakécske elleni szezonzárón, valamint az azt néhány héttel megelőző, Szombathelyi Haladás elleni hazai rangadón, ahol több hatalmas bravúrral járult hozzá 1–0-s sikerünkhöz.
Reméljük, a következő szezonra is tartogat néhányat!”
Hivatalos Instagram-oldalán jelentette be Lovrencsics Gergő, hogy távozik a Hajduk Splittől.
A 34 éves, 44-szeres magyar válogatott jobbhátvéd 2021 nyarán igazolt a Ferencvárostól Horvátországba. Ebben a szezonban 25 tétmeccsen lépett pályára, egy gólpasszt jegyzett. A szerződése a szezon végével lejárt, így szabadon igazolható.
„Egy fejezet lezárult! Nagyszerű két évet töltöttem el a Hajduk Splitben. Nagyon sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtam. Nagyszerű csapattársakkal játszhattam együtt, akikkel sikerült mind a két évben megnyernünk a kupát. Szeretnék köszönetet mondani a klubnak, csapattársaknak, stábtagoknak és nem utolsósorban a szurkolóknak ezért a csodálatos időszakért! Sok sikert kívánok a továbbiakban és remélem, eléritek a céljaitokat! Még találkozunk a jövőben, abban biztos vagyok” – írta.
Lovrencsics eddigi profi pályafutása alatt a Budafoknál, a Pécsnél, a Pápánál, a lengyel Lech Poznannal és a Ferencvárosnál játszott a Hajdukon kívül.
Hamarosan hivatalosan is bejelentést tesznek a székesfehérváriak.
Az NB1.hu értesülései szerint távozhat a MOL Fehérvár FC csapatától Peter Pokorny.
A 21 éves, szlovák utánpótlás-válogatott középpályás 2022 nyarán kölcsönben érkezett a spanyol Real Sociedadtól a Vidihez. A szezonban 27 tétmeccsen lépett pályára, gólt vagy gólpasszt nem jegyzett.
A székesfehérváriaknak opciós lehetőségük volt a megvásárlására, ám ezzel a jelek szerint nem kívánnak élni. Hamarosan bejelentést is tehet a klub erről.
A Vidi a 10. helyen zárta a csalódást keltő idényt az NB I-ben, a bennmaradásuk csak az utolsó fordulóban lett biztos.
Kedden már beszámoltunk arról, hogy a magyar válogatott Nego Loic mellett három külföldi játékos – Alef, Claudiu Bumba és Jevhen Makarenko – is elhagyja az együttest. A fehérváriaknál egyébként is nagy változások várhatók, erről itt írtunk.
Kihirdette 31 fős bő keretét Miodrag Radulovic, a magyarok elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő montenegrói labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
A montenegrói szövetség honlapja szerint Radulovic két kisvárdai játékosnak, a kapus Danijel Petkovicnak és a középpályás Driton Camajnak, valamint a Debrecenben légióskodó Stefan Loncarnak is meghívót küldött. A keret legnagyobb sztárja az Atlético Madrid védője, Stefan Savic.
Az 55 éves szakember együttese június 17-én Podgoricában fogadja Marco Rossi csapatát, majd három nappal később a csehekkel játszik felkészülési mérkőzést.
A montenegrói válogatott az Eb-selejtezők eddigi mérkőzésein Bulgáriát idegenben 1-0-ra legyőzte, majd Szerbiától odahaza 2-0-ra kikapott, míg a magyarok március 27-én a Puskás Arénában 3-0-ra nyertek a bolgárok ellen.
A montenegrói keret:
kapusok: Milan Mijatovic (al-Adalah, szaúdi), Danijel Petkovic (Kisvárda), Matija Sarkic (Wolverhampton Wanderers, angol), Lazar Carevic (Vojvodina, szerb)
hátvédek: Stefan Savic (Atlético Madrid, spanyol), Zarko Tomasevic (Asztana, kazah), Marko Vesovic (Karabag, azeri), Risto Radunovic (FCSB, román), Igor Vujacic (Partizan, szerb), Marko Vukcevic (UTA Arad, román), Nikola Sipcic (Tenerife, spanyol), Andrija Vukcevic (HNK Rijeka, horvát), Milos Milovic (Navbahor, üzbég), Jonathan Dresaj (Decic)
középpályások: Vladimir Jovovic (Jablonec, cseh), Aleksandar Scekic (Hapoel Haifa, izraeli), Marko Jankovic (Karabag, azeri), Sead Haksabanovic (Celtic, skót), Marko Bakic (OFI Kréta, görög), Vukan Savicevic (Giresunspor, török), Milos Raickovic (Aktöbe FK, kazah), Stefan Loncar (DVSC), Driton Camaj (Kisvárda), Novica Erakovic (Sutjeska, fehérorosz), Andrija Radulovic (Radnik Surdulica, szerb), Vladan Bubanja (NK Lokomotiva Zagreb, horvát)
támadók: Stevan Jovetic (Hertha BSC, német), Stefan Mugosa (Vissel Kobe, japán), Milutin Osmajic (FC Vizela, portugál), Nikola Krstovic (DAC, szlovák)
A szövetségi kapitány egy példával szemléltette, miért tartja hozzáértőnek és intelligensnek a magyar drukkereket.
Marco Rossi a futballgenerációk aranykoráról szóló keddi beszélgetésen, a Groupama Arénában azt mondta: reméli, Magyarország is visszatérhet még a csúcsra, de az addig tartó sok-sok lépést már biztosan nem vele fogja megtenni a válogatott. Addig is jó tanácsként az üzeni a fiataloknak, hogy ne a pénz, hanem a sport legyen a központban akkor, amikor a futballjövőjüket tervezgetik.
A Football Forum Hungary 2023 konferencián arról kérdezték Marco Rossit, lehet-e egyszer újabb aranykora a most már közel tíz éve fejlődést mutató magyar válogatottnak.
„Ha kikapsz, idióta edző vagy az olaszok szerint”
Rossi úgy gondolja, a fiatalokkal egy bizonyos szempontból könnyebb egy klubedzőnek dolgoznia, hiszen minden nap találkozhat a játékossal, megismertetheti vele a futballról alkotott gondolkodását, és figyelni tudja, hogy jó irányba tart-e.
„Egy nagycsapatban vagy a válogatottban a nyomás kifejezetten magas, és ha túl korán kerül kezdőbe a fiatal futballista, akkor könnyen kiéghet. Persze, az edzőnek bátornak kell lennie, miközben a ’10 millió szövetségi kapitánytól’ hallja, hogy mit is kellene tennie. 2022-ben, Németország ellen én bátran bevetettem Kerkez Milost, és mint kiderült, jól tettem.”
MTI-fotó: Czeglédi Zsolt
A kapitány nagyon sok figyelemre méltó fiatal labdarúgót lát Magyarországon, és reméli, sokuk képes lesz hasonló útra lépni, mint például Lisztes Krisztián.
Jó lenne, ha a jövőben majd minél több ilyen fiatalt tudnánk behívni a nemzeti csapatba. Azt nem tudom biztosan, lesz-e valaha még olyan aranykora a magyar futballnak, mint korábban. De hogy lehessen, ahhoz a fiataloknak a szükséges apró lépéseket meg kell tenniük, miközben meg kell tartani a lelkesedést a futball iránt.
Rossi lelkesedése mindig is óriási volt, és ezt az eleinte kritikus magyar szurkolók is észrevették. „Magyarországon ma már támogatni tudják az emberek, ha látják a megfelelő erőfeszítést. Olaszországban ez kevésbé jellemző. Játszhatsz fantasztikusan, de ha kikapsz, idióta edző vagy.”
A legjobb példa a fiatalok számára Rossi szerint Szoboszlai Dominik. „Látszik rajta, hogy egyre magasabb szintre szeretne odakerülni. Egyre erősebb lett fizikailag, és egyre nagyobb hatással van a csapatra. És ez a megfelelő mentalitás.”
Jenei Imre nem véletlenül nyert BEK-et
Marco Rossi mellett az egykori 74-szeres román válogatott Ioan Lupescut is kérdezték a fiatalokról, aki a saját példáját elevenítette fel. „Az 1990-es olaszországi világbajnokságon történt. Tagja lettem a keretnek, majd az első mérkőzésen azon vettem észre magam, hogy ott vagyok a kezdőcsapatban, és a meccset 2-0-ra megnyerjük Szovjetunió ellen. A kapitányunk, Jenei Imre egy nagyon nyugodt ember volt, amiből a játékosai önbizalmat tudtak meríteni. Ha hibáztál, odament hozzád, és azt mondta, nem tehetsz róla, ez az ő hibája. Nagyon kellemes ember volt, és nem véletlen, hogy 1986-ban BEK-et tudott nyerni vele a Steaua.”
Lupescu visszaemlékezett a román futball aranykorára, amely klubszinten a 80-as 90-es években volt. „Ekkor volt olyan időszak, amikor minden második évben legalább elődöntőt játszott valamelyik román csapat – Craiova, Dinamo, Steaua – az európai kupákban. Úgy, hogy csak román játékosai és román edzői voltak ezeknek a kluboknak (Jenei Imre és Bölöni László román nemzetiségű magyarként volt edző, illetve játékos – a szerk.).
A mai tudományos dolgok hiányoztak a labdarúgásból, nem volt internet, mégis, egy nagyszerű időszak volt. Mégis jobbak voltunk, mint most. Mi lehet az oka? A probléma az edzőképzésben keresendő, főleg az utánpótlásedzők minősége hagy kívánni valót maga után. Az 1989-es forradalom, majd az 1990-es vb után sok játékos külföldre tudott igazolni, így az 1994-es vb-n már a topligákban megszerzett tapasztalatokkal felvértezett játékosok szerepeltek a válogatottban.
Rájöttünk, a játékosok, akikre felnéztünk korábban, nem jobbak, mint mi. Ez sok önbizalmat adott, mindemellett a tapasztalt és a fiatal játékosok elegyéből egy remek válogatott állt össze. Persze, szerencsére is szükségünk volt, de az mindenkinek jól jön. Így pedig egy remek tornán tudtunk szerepelni 1994-ben.”
Lupescu szerint van benne igazság, hogy az 1994-es román-argentin (3-2) meccs minden idők egyik legjobb vb-találkozója volt. „Nem volt könnyű dolgunk, Los Angelesben 85 ezren az argentinoknak, 5 ezren nekünk szurkoltak. Mégis sikerült nyernünk egy egészen fantasztikus mérkőzésen. Maradona nem játszott eltiltás miatt, de mi korábban már találkoztunk vele, méghozzá az 1990-es vb-n. Azt a mérkőzést Nápolyban rendezték, ami hazai pálya volt neki, a vége pedig 1-1 lett.”
A 90-es években nemcsak egy Messi és egy Ronaldo volt
Az 1994-es tornán megannyi felejthetetlen játékost láthattunk: Romário, Sztoicskov, Roberto Baggio, Valderrama. Tényleg ennyire kiemelkedő időszak volt, vagy csak most tűnik szépnek ez a vb ennyi év távlatából? – kérdezték Marco Rossit.
„Nagyon sok ember nosztalgiával tekint vissza a múltra, és arra gondolunk, szebb volt a múlt, mint a jelen.
Sztoicskovval 4-5 órát beszélgettünk, és az is szóba került, hogy az 1990-es években elképesztően sok tehetséges futballista volt, ráadásul minden európai országban. Az Aranylabda évről évre máshoz került, mert nagyon sok játékos tudásszintje magas volt. Miközben az elmúlt 10-20 évben rendre Messi és Ronaldo osztozott az év legjobb játékosa díján. Több topjátékos volt az 1990-es években, mint most.
Az Aranycsapat idejében Magyarországot topszinten lévő edző, tudás és játékosok jellemezték. A történelemben a legjobbak időszaka időről időre cserélődik. Hogy a magyarok újra visszatérhessenek a legjobbak közé, ahhoz idő és nagyon kemény munka kell, illetve az is nagyon fontos, hogy napról napra bővítsd a tudásodat. Az élet minden területére igaz, hogy a fejlődéshez minden nap tanulni kell valamit. Ha nem törekedsz a fejlődésre, akkor nem tudod elérni a céljaidat. A jövő pedig természetesen a fiataloké, ezért rájuk kell fókuszálni.”
MTI-fotó: Koszticsák Szilárd
Marco Rossi arról is beszélt, hogy igencsak nehéz a topligából behívnia a válogatottba a játékosokat, mert a klubok azt éreztetik vele, hogy az ő mérkőzéseik fontosabbak a nemzeti csapat találkozóinál. „De ez egyáltalán nem igaz, ráadásul egyetlen alkalommal sem érzékeltem, hogy egy-egy adott labdarúgó ne a legnagyobb büszkeséggel jött volna haza a telki edzőtáborba a válogatott meccsek előtt.”
Ettől függetlenül a kapitány jól megválogatja, kiknek címez meghívót. „A 2019-es, Wales elleni meccs óta csak azokat hívom be, akikről tudom, hogy képesek harcolni nemzetközi szinten, és fizikálisan is készek a bevetésre.”
„A szurkolóink hozzáértők és intelligensek”
Lupescu jól látja, hogy Magyarország nagyon sokat fejlődött az elmúlt 10 évben. „Talán a legtöbbet Európa középső és keleti részében, ha az infrastruktúrát, a stadionok minőségét, a válogatott erősségét nézzük. Romániában a sport nem fontos a kormányzat számára, és ezt nagyon sajnálom, mert egyébként nagyon sok tehetséges sportolónk van. Ott van például David Popovici, az új Phelps, aki felnőtt világrekordokat döntöget úszásban. Támogatni kellene a sportokat, de nemcsak a futballt; a teniszt, a kézilabdát szintén. Magyarországon ez történik.”
MTI-fotó: Koszticsák Szilárd
Marco Rossi nagyon örül annak, hogy a szurkolók ma már értékelni tudják a munkáját akkor is, ha esetleg nem győz a csapat. „Nem nyerhetsz mindig, akkor sem, ha a tiéd a világ legjobb csapata. De ami nagyon fontos, hogy mindent meg kell tenni a győzelemért. A szurkolóink elég hozzáértők és intelligensek ahhoz, hogy megértsék, mi mindent igyekszünk megtenni, amit csak tudunk. A drukkereink jelen pillanatban elismerik, hogy ha felmegyünk a gyepre, akkor nem félünk az ellenféltől, akkor sem, ha komoly játékerőt képvisel. Mindent megteszünk azért, hogy megnyerjünk minden párharcot, és hogy miénk legyen a három pont. A győzelem persze sok mindenen múlik, a körülményeken, a szerencsén is.
Jól emlékszem, miután az Európa-bajnokság hazai meccsén 3-0-ra kikaptunk a portugáloktól, a szurkolók még két órával a meccs után is ünnepeltek minket a stadionon kívül. Kikaptunk, mégsem bántottak minket, mert látták, odatettük magunkat a 90 perc során. A legfontosabb dolog, hogy ez így is maradjon.
Mint ahogy az Eb-részvétel is folytatódhat, zsinórban harmadszor. „Az a célunk, hogy pótselejtező nélkül kijussunk az Eb-re, de valójában csak meccsről meccsre gondolkodom. Így nem is lehet más a célunk most, mint legyőzni Montenegrót.”
Fiatalokról, légiósokról, helyezésekről és vízióról beszélgettünk Hornyák Zsolttal, aki cáfolta, hogy Nego Loic a Puskás Akadémiához igazolna.
Az irány marad – adta ki a jövő évi vezényszót Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia FC vezetőedzője. A tréner negyedik felcsúti szezonjában először nem lett dobogós, szerződését viszont meghosszabbították. A szakember büszke a csapat magyar fiataljaira, a drága külföldiektől pedig nem tűri a nem megfelelő hozzáállást. Utóbbit korábban többször is élesen kritizálta, de nem bánja, sőt… Interjú.
Először nem lett dobogós a Puskás Akadémia edzőjeként. Csalódott?
Bíztunk benne végig, hogy odaérünk, de a Fradi-Debrecen meccsen eldőlt, hogy a Loki a saját kezébe tudja venni a sorsát. Onnantól megtettük, amit lehetett, az utolsó három meccsünkön megszereztük a 9 pontot, de végig óriási harc volt a dobogós helyekért, így ez végül nem lett elég. Hangsúlyt fektettünk a Magyar Kupára is, ott a döntő kapujában egy szerencsétlen öngóllal kaptunk ki. Ott éreztem a csapatomon, hogy frusztráltak és csalódottak, én magam is az voltam, de ezt próbáltam nem mutatni feléjük.
Batik Bence a minap azt mondta egy interjúban, hogy szerinte a sok, szám szerint 11 döntetlenben is keresendő annak oka, hogy a csapat nem ért oda a dobogóra. Egyetért?
Sok meccsen kerültünk hátrányba, amit nem mindig tudtunk ledolgozni. Ha egyiket, vagy másikat megnyerjük, meglehetett volna a szükséges pontszám, de ez utólag csak játék a számokkal. A hiba mindig az emberektől jön, volt hogy a felállásunk nem volt jó, volt hogy a játékosok nem tudtak elég jó teljesítményt nyújtani. A végén mindig okosabb az ember, de a fő, hogy van mire építenünk. Batik Bencével nagyon elégedett vagyok, remek játékos és egy nagyon tiszta, rendes srác, ilyen emberekből van szükségem minél többre. De ott volt mellette Markek, Szolnoki, Corbu, Nagy Zsolt, Spandler, Gruber, Komáromi – ez már hét név, akik mind magyarok. Ezért hagytam ki Artem Favorovot, akiről egyébként ugyanaz a véleményem, mint Batikról, ezért is tettem meg a „külföldiek csapatkapitányának”. Az ilyen játékosokra, erre a közösségre lehet és kell építeni, hiszen nem vagyunk a Fradi szintjén, de már versenyképesek tudunk lenni ellenük is.
Milyen hatással volt a munkájára az, hogy tavasszal sokat foglalkozott a sajtó az esetleges távozásával?
Erre nem akartam sok figyelmet fordítani. Az akkori szerződésem a nyár végéig szólt, úgy álltam hozzá, hogy addig dolgozom, és igyekszem kizárni, mi jelenik meg a médiában. Rajtam kívül Tóth Balázs sportigazgató neve is felmerült hasonló környezetben, de akkor megbeszéltük, hogy nem foglalkozunk ezzel, végezzük a munkánkat. Nem volt titok, az irántam érdeklődők is tudták, hogy nyáron lejár a szerződésem, de én nyitott voltam arra, hogy folytassuk a munkát. Nem akartam úgy távozni a Puskástól, hogy a klub számítana rám. Örülök, hogy megtaláltuk a közös nevezőt és megtörtént a megegyezés, mert négy évet már eltöltöttem itt. Egyrészt ritka, hogy egy edző ennyit van egy csapatnál, másrészt ennyi idő alatt kialakulnak kötődések – nem csak a csapattal, de a klub dolgozóival is, a takarítókkal, szertárosokkal, mindenkivel, akik napi szinten részesei a Puskás Akadémia munkájának.
Az említett négy év valóban páratlan állandóságot jelent az NB I-ben. Mit gondol, minek köszönheti ezt?
Egyenes ember vagyok, nem próbálom félrevezetni sem a vezetőséget, sem a stábot, sem a játékosokat. Amit gondolok, azt mindenkinek a szemébe mondom. Nem szeretem a lazsálást, sem a munkában, sem a fociban, ez része a természetemnek. Szerintem itt ezt értékelik. Mikor idejöttem, a Puskás egy alsóházi csapat volt, de tudtuk ezt stabilizálni azzal a rendszerrel, amit képviselek. Ehhez kellett persze a klubvezetés támogatása és áldozatos munkája is. Mindig voltak kisebb kozmetikázások, de jó irányba megyünk, az elmúlt négy évben a fiatalokat is elkezdtük beépíteni. Korábban sosem játszott ennyi saját nevelésű fiatal a csapatban, de én azt mondom, hogy lehet ez még több is.
Mellettük viszont időről időre megvannak az olyan sztárigazolások, mint például Jonathan Levi. Ön szerint reális cél, hogy a csapat előbb-utóbb teljesen, vagy nagy részben akadémistákra épüljön a felcsúti csapat?
Az az álmom, hogy a saját nevelésű fiataljainkat egyszer az aranyéremért lássam küzdeni a Fradi, a Kecskemét vagy bárki más ellen. Erre törekszem, de ez nem megy egyről a kettőre. Ne feledjük, hogy azok a fiatalok, akik felkerülnek a felnőtt csapatba, ezzel csak a startpozíciót érik el. Ők még félkész focisták, rajtuk múlik, hogyan dolgoznak és alapemberek tudnak-e lenni. Vannak jó példák, Corbu Mariusz évek alatt bedolgozta magát a felnőtt csapatba, de említhetném Komáromi Györgyöt és Gruber Zsombort is, akik szintén a csapat fontos tagjaivá nőtték ki magukat.
A fiatalok pályán nyújtott teljesítményét hogy értékeli? Megugrották az elvárásait?
Azt gondolom, hogy mindig többet és többet kell elvárnom tőlük. Ez kötelességem, a futballistákban néha benne van, hogy szeretnek lazsálni, ha nem figyel az edző. Persze mindig vannak hullámvölgyek, és az utánpótlásból a felnőtt csapatba való átmenet is nehézségekkel jár, ezekben nekem kell segítenem őket. Azt gondolom, jó úton járnak, Gruber Zsombor például nagyon jó munkát végez, de még neki is vannak kilengései. De nem szabad elfelejteni, még nagyon fiatal, most érettségizik. Kern Martin hasonló cipőben jár, ráadásul neki itt volt az U17-es Eb is, úgy éreztem, sokat árt neki, hogy az összes létező ügynökség körülötte sürög-forog. Ezek mind olyan dolgok, amikben segíteni kell ezeket a fiatalokat, hogy stabilizálni tudjuk a teljesítményüket.
Van olyan közülük, akinek az értékesítésében már gondolkozik a klub?
Egyértelműen dolgozunk ezen is, de ez egy hosszú távú dolog. Ilyenkor áruként beszélünk a játékosokról, és az árunak meg kell ütnie azt a szintet, amelyet az iránta érdeklődők elvárnak. Ugyanakkor emberekről is beszélünk, egy játékost megfelelő állapotba kell hozni: ellenálló legyen, minőségileg megüsse a szintet, emberileg is kész legyen a váltásra. Például Corbu képességei önmagában már lehet, hogy piacképesek, de komplexen kell gondolkodni. Nem az fontos, hogy ügyes menedzserekkel jó pénzt kapjunk érte, hanem az, hogy aki azt megadja érte, annak utána a játékos ezt meg is szolgálja. Ha megnézi, a spanyolok vagy az olaszok például kevésbé foglalkoznak neveléssel. Sok tehetséget begyűjtenek, aztán százból kettő kell nekik, a többit eldobják. Nekünk azt kell elérnünk, hogy abban a százban a mi neveltjeink jobb esélyekkel indulhassanak majd. Erre átfogó folyamatként kell tekinteni, és néha azt is meg kell lépni, hogy nem csak a kiemelkedő tehetségűek, de a náluk átlagosabb kvalitású, viszont példásan dolgozó fiatalokat is engedjük lehetőséghez jutni.
Az idény közben többször is kritizálta játékosai hozzáállását, teljesítményét nyilatkozataiban, amit a közvélemény vegyesen ítélt meg. Nem tart attól, hogy ez előbb-utóbb valamilyen módon rosszul sül el?
Az ilyen esetek előtt mindig négy szem közti párbeszédben közlöm a játékossal, ha hosszabb távon nem vagyok vele elégedett. Próbálom munkára és jobb teljesítményre ösztönözni, ez mindig privát beszélgetés formájában zajlik. De ha valakin azt látom, hogy ez nem érdekli, hogy flegma, akkor nem illik a csapatomba. Ha nem akarja a csapat alá rendelni a képességeit, akkor kész vagyok hangosan kritizálni, mert mi egy rendszerben akarunk dolgozni, és abba ez nem fér bele. Ezek a kritikák nem azon múlnak, hogy valaki jó játékos vagy rossz, hanem a hozzáálláson.
E téren van különbség légiós és fiatal közt?
Ha észrevette, sosem a fiatalokat kritizálom „hangosan”. Ezeket a légiósok kapják, hogy ne gondolják, hogy idejönnek Magyarországra jó pénzért, és azt csinálnak, amit akarnak. Meg kell dolgozniuk a kapott bérükért. Másként viseltetem a fiatalok iránt, ők több bizalmat kapnak, velük igyekszem második apaként viselkedni. De ha egy jó hírű külföldi idejön, és hosszú távon átlagos teljesítményt nyújt, akkor nem létezik, hogy én azt ne kritizáljam. Neki ez a kötelessége, egy profi, aki profi körülmények közé érkezett, úgyhogy én meg a profi hozzáállást várom el tőle. Az, hogy a kollégák félnek kritizálni a játékosokat, mert tartanak a reakcióktól, az az ő bajuk. Ha én félnék ettől, nem lenne rend a csapatomban. Meddig jönnek még átlagos légiósok Magyarországra? Mindenki beszél erről, de senki nem nevezi nevén a problémát. Rövidre kéne már zárni ezt, hogy olyanok legyenek itt, akik ezt a lehetőséget megérdemlik. Itt van például a korábbi játékosom, Libor Kozák. Hiába nem tudta nálunk a pályán a legjobbját nyújtani, vezérként viselkedett a fiatalokkal az öltözőben, akik példaként tudtak rá tekinteni. Mi ilyen játékosokat keresünk a fiatalok mellé, akik erre a szerepre alkalmasak, olyan nem kell, aki elkésik az edzésekről. Korábban olyat is kritizáltam, aki ezt négyszer megtette. Egyszer előfordulhat, kétszer még talán, négyszer nem. Ha ilyen történik, senki ne kérje tőlem, hogy én ezt ne kritizáljam.
A klub öt játékosa kapott helyet a hazai rendezésű U17-es Eb-n a magyar válogatottban. Elégedett ezzel a számmal?
Alapvetően igen. Az, hogy öt játékosunk a korosztálya élén van, az mindenképpen jó, de megmondom őszintén, a csapat játéka miatt azért van bennem hiányérzet. Örültem, hogy ennyi labdarúgónkat behívták, de a meccseket látva már kevésbé voltam boldog. Úgy érzem, az első meccs kicsit becsapta a csapat önbizalmát. Egy kiegyenlített meccsen, jól játszva sikerült 3-0-ra nyerni, és ez szerintem nem festett teljesen reális képet a következő találkozók előttre, így a lengyelektől és az írektől jött a pofon.
A PAFC az elmúlt években dobogós, illetve ahhoz közeli csapattá vált. Mi a tulajdonosi, vezetőségi vízió a következő évekre?
Marad az az irány, ami motivált engem a közös munkában: a nevelés és a magyar alap. Persze lesznek távozóink, érkezőink, több játékosnak lejár a szerződése, így várható egy komolyabb vérfrissítés. Még több fiatalt szeretnénk beépíteni, és folytatni azokkal a munkát, akiknek az esetében ez már elindult. Számítunk azokra is, akiket kölcsönbe adtunk, hogy fejlődjenek, ilyen például Kiss Norbert Tiszakécskén, vagy Bakti Balázs Budafokon. Az ő felépítésüket is folytatjuk, de biztos vagyok benne, hogy az U17-es válogatottjainkat, például Umathum Ádámot és Kern Martint is láthatják majd az NB I-es keretben a jövő évben. Az eredmények tekintetében pedig az a célunk, hogy az élmezőnnyel versenyezzünk, és dobogós helyért küzdjünk. A tizenkét csapatos NB I mindig sűrű, de megmondom őszintén, az idei a legnehezebb szezonom volt, mióta itt vagyok. Komoly csapatok estek ki, és olyanok kerültek veszélybe, mint a Vidi vagy az Újpest. Ez volt a legkeményebb évem, de szerintem ha megkérdezik, a többi csapatnál is hasonlókat mondanak majd. Az irányt, amit magunknak megadtunk, azt viszont tartjuk, és igyekszünk még jobban csinálni. Az én célom, hogy a csapat 40-50%-a magyar legyen, és lehetőleg saját nevelésű.
Vannak már biztos pontok a távozók és az érkezők kérdésében?
Teljesen még a távozók kérdése sem lefutott, de többen elmennek majd azok közül, akiknek lejár a szerződése. De még addig is van egy hónap, így erre a kérdésre ma még nem tudok pontos választ adni.
Nego Loic érkezését viszont több különálló sajtóértesülés is emlegeti. Tárgyalnak vele?
Nem. Ezt én is a médiából hallottam először. Az ő posztján megvagyunk, így nem gondolkodtunk a szerződtetésén.
A labdarúgó Európa-liga döntője miatt Budapestre érkező külföldi szurkolók verekedtek össze Zuglóban – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a rendőrség honlapján szerda kora délután.
Mint írták, a verekedés az Egressy úton történt, és a mérkőzés miatt elrendelt fokozott ellenőrzés miatt perceken belül a helyszínre érkező rendőrök eddig hét embert állítottak elő. A verekedés során hárman sérültek meg, közülük a mentők további ellátásra egy olasz és egy spanyol állampolgárt vittek kórházba – közölték.
A BRFK XIV. Kerületi Rendőrkapitányságán csoportosan elkövetett garázdaság miatt indult eljárás az előállított lengyel állampolgárokkal szemben – olvasható a police.hu-n.
Távozik a Haladás csapatától Michal Hipp vezetőedző – ezt a szombathelyi csapat a hivatalos oldalán jelentette be:
” A kölcsönös megállapodás szerint a 2022/23-as bajnokság végén az első hat hely valamelyikén kellett volna végezniük a zöld-fehéreknek, ám mivel ez nem teljesült, nem került sor a szerződés meghosszabbítására. Michal Hipp tavaly szeptember 20-án, a 9. forduló előtt érkezett a Szombathelyi Haladáshoz, előtte Németh Szabolcs, majd egy meccsen megbízott edzőként a szakmai vezető Mészöly Géza irányította csapatunkat. A szlovák tréner érkezésekor a 14. helyen állt a zöld-fehér csapat.
Hipp vezetésével ősszel 12 meccsen 7 győzelmet, 2 döntetlent és 3 vereséget ért el a Haladás, ezzel 23 pontot begyűjtve. A tavaszi 18 bajnoki mérkőzésen 5 győzelem, 4 döntetlen és 9 vereség a mérleg, 19 pontot ért ez a szereplés. Összességében tehát Michal Hipp vezetőedzőként 30 bajnokin irányította a Haladást.
Csapatunk a teljes 2022/2023-as szezonban összesen 54 gólt szerzett, 56-ot kapott, 51 pontot gyűjtött – a 9.helyen végzett” – olvasható a közleményben.
Érdekesség, hogy Hipp 2017 és 2018 között már irányította a Haladást.
Eseménydús a mai nap a ZTE-nél: a klub korábban bejelentette, hogy az erőnléti edző, Marco van der Steen mellett Kálnoki-Kis Dávid is távozik. Sőt, Sallói István sportigazgató azt is elmondta, hogy Eros Grezda szintén máshol folytatja a karrierjét.
A búcsúzók után a zalaegerszegiek szerződéshosszabbításról számoltak be: a vezetőség Zoran Lesjakkal állapodott meg a folytatásról:
„A 2023/24-es szezonban is csapatunkat erősíti horvát nemzetiségű jobbhátvédünk, Zoran Lesjak. A 35 éves, elnyűhetetlen játékos 2018 óta tagja csapatunknak, részese volt a feljutásnak és a kupagyőzelemnek is, a mai nappal pedig további egy évvel meghosszabbította szerződését” – olvasható a ZTE közleményében.
Lesjak a mostani idényben 24 NB I-es bajnokin két gólt szerzett.
Az NB1.hu már többször beszámolt arról, hogy az élvonalba feljutott MTK-nak komoly átigazolási tervei vannak. A kiszemeltek között szerepel az Újpest alapembere, Nemanja Antonov, míg Hej Viktor, a Kisvárda középpályása már megállapodott a kék-fehérekkel arról, hogy náluk folytatja a pályafutását. Szintén a kívánságlistán van Nenad Besirovic, a Mezőkövesd alapembere.
Az NB1.hu több forrásból úgy értesült, hogy az MTK végleg megvásárolja Rácz Gergőt, aki a tavasszal a Paks kölcsönjátékosaként segítette hozzá a védéseivel a fővárosiakat a feljutáshoz. Ráczot 2024 nyaráig köti szerződés a tolnaiakhoz, a piaci értékét a Transfermarkt 250 ezer euróra becsüli.
Az NB1.hu úgy tudja, nem csak Rácz lesz az egyetlen érkező Bognár György csapatából. Információink szerint a kapussal együtt igazolhat a Hidegkutiba az 57-szeres magyar válogatott Kádár Tamás is, akinek a nyáron lejár a szerződése. A Transfermarkt a piaci értékét 400 ezer euróra taksálja.
Kádár pótlására a paksiak Hegedűs Jánost szemelték ki, akit az ETO is csábít. Híreink szerint a középső védő semmiképpen nem marad a Vasasnál.
A Csákvár a 15. helyen zárt az NB II-ben, így a következő idényben is a másodosztályban szerepelhet. A klub hivatalos honlapja arról számolt be, hogy Beliczky Gergő távozott a csapattól, míg Nagy Zoárd a Mosonmagyaróvártól érkezett a csákváriakhoz:
„Eldőlt, hogy a télen érkezett, ám sérülés miatt mindössze hat meccsen pályára lépő Beliczky Gergő távozik Csákvárról. Helyére sikerült megszereznünk a 23 éves, Vasas Kubala Akadémián nevelkedett Nagy Zoárdot. A fiatal támadó a legutóbbi két szezont Mosonmagyaróváron töltötte, az elmúlt idényben házi gólkirályként segítette bent maradáshoz az óvári gárdát” – olvasható a klub bejelentésében.
Nagy Zoárd a HLSZ adatbankja szerint a mostani szezonban 35 bajnokin lépett pályára a mosonmagyaróvári alakulatban, a fellépéseit hat góllal zárta.
A Honvéd az NB I utolsó fordulójában 2-1-es vereségbe futott bele a Puskás Akadémia otthonában, így eldőlt, hogy az új szezonban csak az NB II-ben szerepelhet. A kiesést követően a klub hivatalos oldalának Kun Gergely ügyvezető adott terjedelmes interjút, amelyben fontos témákat érintett.
A keretben történő változások:
„Alapvetően a saját nevelésű, Honvéd-érzelmű játékosokra akarunk építeni, ebből nem engedhetünk. A rutinos labdarúgóink közül szeretnénk, ha Ivan Lovric és Tomás Tujvel is maradna, jelenleg a pályán számítunk rájuk, de emellett életpálya modellt is kínálunk majd nekik, mert hosszú távon is értékei lehetnek a klubnak. Ami pedig a légiósokat illeti, mérlegeljük a lehetőségeinket, a célunk, hogy gazdaságilag és szakmailag is megtaláljuk a legjobb megoldást mindenki számára.”
Az új vezetőedző:
„Hamarosan erről is beszámolunk majd. Annyit megígérhetek, hogy a választás összhangban lesz az akadémiai munkára épülő, értékteremtésre fókuszáló stratégiánkkal. Egy alázatos, szorgalmas és lelkes szakmai alkotóközösséget szeretnénk építeni, amelyhez szívesen csatlakoznak a legkiválóbb hazai tehetségek, mert biztosítva látják benne fejlődésüket és karrierútjukat.”
A feljutás:
„Az a cél, de nem lehet garantálni. Nézzük meg az elmúlt éveket! Az MTK például azonnal visszajutott, viszont a DVTK-nak két szezon kellett, míg a Vasas legutóbb négyet töltött az NB II-ben. Szükség van arra a tudásra is, hogy miként lehet azonnal visszakerülni, hiszen ezt akarjuk mindannyian. Tudom, jövő nyáron a szurkolóink újra NB I-es mérkőzésekre szeretnének készülni és szeretném kiemelni, hatalmas támogatást kaptunk tőlünk ebben a gyengén sikerült idényben is, óriási értéke a Honvédnak a Kispest-tábor.”
A kispestiek egyébként Dean Klafuric távozását már vasárnap bejelentették.
Kerkez Milos a holland élvonalban szereplő Alkmaar egyik kulcsembere volt a mostani szezonban. A 6-szoros magyar válogatott futballista a 2022/23-as idényben 52 tétmeccsen jutott szóhoz a csapatban, a statisztikai lapján öt gól és hét gólpassz szerepel.
A 19 esztendős labdarúgó teljesítménye sok csapat érdeklődését is felkelthette, így nem lenne meglepetés, ha nyáron klubot váltana. Kerkez a Twitteren egy sejtelmes bejegyzést osztott meg, ami sokak szerint arra utalhat, hogy új fejezet kezdődik a karrierjében:
„Szeretnék köszönetet mondani a csapattársaimnak, az edzőknek, valamint a szurkolóknak, akik a jó és a nehéz pillanatokban is végig velünk voltak” – fogalmazott a balhátvéd.
Big THANK YOU to my teammates,coaches and especially fans wich supported me and the Team through rough and good times in this season!❤️🙏🏻 #MK5⚡️ pic.twitter.com/RXdxiVZVlK
Kerkez egyik kérője a hírek szerint a Benfica, de a portugál topcsapat mellett állítólag az Atlético Madrid és a Real Sociedad is lecsapna rá, sőt, angol együttesek szintén „lesben állhatnak”.
A fiatal futballista a Transfermarkt szerint 10 millió eurót érhet. Kerkez szerződése mostani kenyéradójánál 2026 nyarán jár le.
„Távozik a Zalaegerszeg csapatától az erőnléti edző, Marco van der Steen. A szakembert fia, Brian van der Steen fogja pótolni” – jelentette be nemrég a ZTE.
Az NB1.hu több forrásból úgy értesült, hogy a távozó szakembert az FTC volt vezetőedzőjének, Szerhij Rebrovnak a klubja, az Egyesült Arab Emírségekben szereplő al-Ain is megkereste. Rebrov szerződése viszont a nyáron lejár, sorsáról még nem történt hivatalos bejelentés.
A ZTE játékoskerete is változik, erről Salló István sportigazgató nyilatkozott a klubhonlapnak:
„A fiatalok mellé óvatosan, de 1-2 rutinos játékost szeretnénk igazolni nyáron. Szerződése lejártával távozik az együttesből Kálnoki-Kis Dávid, aki az utóbbi két és fél esztendőben nagyon sokat tett a klubért és tevékeny részese volt a kupagyőzelemnek. A középhátvéd mellett Eros Grezda is elhagyja a ZTE FC-t, akit tavasszal sajnos sérülések hátráltattak. Amennyiben nem lesz további távozó, úgy négy labdarúgó igazolását tervezzük.”
A ZTE a bajnokságban a 9. helyen végzett, de fennállása során először megnyerte a Magyar Kupát, így nemzetközi színtéren is bizonyíthat.
FRISSÍTÉS:
11.04:
A ZTE a hivatalos oldalán bejelentette Kálnoki-Kis Dávid távozását, íme a közlemény:
„Szerződése lejártával távozik a ZTE FC-től Kálnoki-Kis Dávid. A 31 éves játékos 2021 januárjában érkezett Zalaegerszegre és vált azonnal meghatározó játékossá. Dávid az elmúlt két és fél évben több mint 60 mérkőzésen lépett pályára kék-fehér színekben, melyek többségén a csapatkapitányi karszalagot is ő viselte.
A középhátvéd tevékeny részese volt első kupagyőzelmünk kiharcolásában, hisz a kupasorozatban négy mérkőzésen kezdőként lépett pályára, köztük a döntőben is.”
Távozik a Zalaegerszeg csapatától az erőnléti edző, Marco van der Steen. A szakembert fia, Brian van der Steen fogja pótolni – olvasható a ZTE közleményében:
„Távozik a ZTE FC-től Marco van der Steen, erőnléti edző, aki az Egyesült Arab Emírségekben folytatja karrierjét. Az 57 éves szakember tavaly nyáron érkezett Zalaegerszegre és munkájával tevékeny részese volt kupagyőzelmünknek. Pozícióját fia, Brian van der Steen veszi át.
– „Marco kapott egy jobb ajánlatot, ám öröm az ürömben, hogy a saját fia lép a helyébe, aki ugyanazt a szellemiséget és munkát fogja tovább vinni, amit édesapja elkezdett. Marconak elévülhetetlen érdemei vannak a kupagyőzelemben, egy tökéletes erőnlétű csapat volt a Zete. Örülünk, hogy fián keresztül folytatni tudjuk ezt a munkát és abban maradtunk vele, hogy ha nem is fog velünk dolgozni, tanácsaival egyfajta kontroll lesz a teendőkön, így ugyanazt az irányvonalat tudjuk majd tovább vinni, amit egy évvel ezelőtt elkezdett.” – nyilatkozta honlapunknak a távozásról Sallói István, sportigazgató” – áll az egerszegiek bejelentésében.
A ZTE a kilencedik helyen végzett az NB I-ben, míg a Magyar Kupát megnyerte, így nyáron a nemzetközi porondon is megmérettetheti magát.
FRISSÍTÉS: 10.26
Megvan, melyik csapat hívja a távozó szakembert, miközben Sallói István két távozót is bejelentett, de az erősítési terveikről is nyilatkozott. Részletek a linkre kattintva érhetőek el.
A Hétközi Forduló szezonzáró adásában a szurkolói bírálat és a játékos elvárható reakciója is téma volt. Az NB1.hu magyar focit kibeszélő talkshow-jának egyik vendége, a korábban Diósgyőrben is edzősködő Feczkó Tamás a következőt mondta az ultrák negatív kritikái kapcsán:
Amikor siker van, akkor ünnepelsz a szurkolókkal, amikor nincs siker, úgy gondolom, hogy akkor is oda kell menni, meg kell köszönni.
Feczkó azt is hozzátette, hogy „tök jó, hogy elmondjuk, hogy miért nem mennek ki a játékosok, de amikor kimész, és 2000-en éppen édesanyádat veszik a szájukra, akkor az nem olyan jó dolog. De szerintem az a minimum, hogy megtiszteld a szurkolóidat; ha ott vannak veled jóban-rosszban, akkor a rosszat is el kell tudni tőlük viselni.
A Hétközi Forduló szezonzáró epizódja szerda délutántól lesz elérhető az NB1.hu YouTube-csatornáján. A műsor július utolsó hetén, az NB I-es bajnoki rajtot megelőzően fog folytatódni.