Megizzadt a Fehérvár az Eger ellen.
A Magyar Kupa hatodik fordulóját rendezik meg a hétvégén, egyedül a Kiskunfélegyháza-ZTE és az Iváncsa-Fradi meccseket pótolják szeptember 25-én. A címvédő MOL Fehérvár ugyan a szünetben még vesztésre állt Egerben, de Marko Nikolics csapata a második félidőben szűk 10 perc alatt fordított, és végül 4-2-es győzelmet aratott.
A Fehérvár mellett nyolc NB I-es csapat is pályára lépett az MK-ban szombaton. Az élvonalbeli egyletek nem botlottak, mindegyik folytathatja a szereplését a sorozatban. A DVTK egy góllal múlta felül az Érdet, a győzelem fő letéteményese Hasani volt, aki a 72. percben köszönt be. Az Újpest kettővel verte a Hatvant, míg a Loki a Sárvárt búcsúztatta. A Paks, a Puskás Akadémia, a Mezőkövesd, a Kaposvár és a Honvéd gyakorlatilag kivégezte az ellenfelét.
A DVTK egy góllal múlta felül az Érdi VSE-t, Hasani Florent szerezte a győztes gólt a 72. percben. A Budapest Honvéd 7 gólt lőtt a Dunaharasztinak, akik csak egyetlen találattal tudtak válaszolni. Batik Bence, Cipf Dominik, Kukoc-Petraello Tonci, Banó-Szabó Bence Zoltán, Kálnoki Kis Dávid 1-1 góllal, Kluch Vladyslav pedig kettővel járult hozzá a vendégek sikeréhez, míg a hazaiak találatát 5-0-ás állásnál Mendebaba Szása szerezte.
A Paks 5 gólt szerzett Putnokon és egyet sem kapott. Hahn és Poór egyaránt duplázott, míg Balogh Balázs egy gólt lőtt. A DVSC Adeniji Babatunde Temitope mesterhármasával verte 3-0-ra a Sárvárt. A Puskás Akadémia is 5-0-ra nyert, Bonyhádon Gyurcsó mesterhármast szerzett, Tamás Nándor és Mebrahtu Golgol Tedros 1-1 találatot jegyzett.
A fürdővárosok csatájában a Mezökövesd felülkerekedett a hévizieken, Bertus, Nesterov és Takács 1-1- gólt szerzett, míg Sajbán Máté mesterhármassal fejezte be a 6-0-ra megnyert találkozót. Az újpestiek két góllal múlták felül a hatvaniakat, Onovo és Nwobodo találtaival. Négy gólt szerzett Soltvadkerten és egyet sem kapott a Rákóczi, Balázs Zsolt, Vachtler Csaba, Nagy Richártd és Nagy Krisztián voltak a gólszerzők.
Vasárnap a Kisvárda sem botlott, bár Miriuta László együttese eléggé megizzadt a Pilisi LK ellen. A meccs egyetlen gólt hozott, ezt Tischler szerezte büntetőből.
A szombati program:
AZ NB I-ES CSAPATOK MÉRKŐZÉSEI (Az eredményekre kattintva bővebb összefoglalót olvashatnak!)
Eger SE (NB III)–Mol Fehérvár FC 2-4 (1-0)
Érdi VSE (NB III)–Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Putnok FC (NB III)–Paksi FC 0-5 (0-4)
Dunaharaszti MTK (NB III)–Budapest Honvéd 1-7 (0-5)
Sárvár FC (NB III)–Debreceni VSC 0-3 (0-1)
Bonyhád VLC (Tolna megyei I.)–Puskás Akadémia FC 0-5 (0-3)
Hévíz SK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0-6 (0-6)
FC Hatvan (NB III)–Újpest FC 0-2 (0-1)
Soltvadkerti TE (Bács-Kiskun megyei I.)–Kaposvári Rákóczi FC 0-4 (0-3)
TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Unione FC (BLSZ I.)–MTK Budapest (NB II) 0–1
Hódmezővásárhely (Csongrád megyei I.)–Budaörs (NB II) 0–4 – hosszabbítás után
Kelen SC (NB III)–Vác FC (NB II) 0–3
Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.)–FC Ajka (NB II) 2–6 – hosszabbítás után
Velence (Fejér megyei I.)–Szeged-Csanád-GA (NB II) 1–3
Edelényi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.)–Siófok (NB II) 0–7
Körösladányi MSK (Békés megyei I.)–Békéscsaba (NB II) 1–5
Salgótarjáni BTC (Nógrád megyei I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II) 2–2 – 11-esekkel 15–14
Balassagyarmati SE (NB III)–Dorogi FC (NB II) 2–2 – 11-esekkel 2–3
Szentlőrinc SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 0–1
Berettyóújfalui SE (Hajdú-Bihar megyei I.)–Szajol KLK (Jász-Nagykun-Szolnok megyei I.) 2–2 – 11-esekkel 5–4
Hevesi LC (Heves megyei I.)–Füzesgyarmati SK (NB III) 1–3
Ceglédi VSE (NB (III)–Pápai Perutz FC (NB III) 1–2
FC Nagykanizsa (NB III)–VLS Veszprém (NB III) 1–0
Tamási (Tolna megyei I.)–Tihanyi FC (Veszprém megyei I.) 4–1
Balatonlelle SE (NB III)–FC Dabas (NB III) 1–3
SC Sopron (Győr-Moson-Sopron megyei I.)–Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom megyei I.) 3–1
Csornai SE (Győr-Moson-Sopron megyei I.)–Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye I.) 0–2
Villányi TC (Baranya megyei I.)–Tiszaújváros (NB III) 0–8
Pétervására SE (Heves megyei I.)–Ménfőcsanak (NB III) 1–1 – 11-esekkel 2–4
Nagyecsed RSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.)–Nagybajomi AC (Somogy megyei I.) 1–1 – 11-esekkel 3–4
Balatoni Vasas SE (Somogy megyei I.)–Kecskeméti LC (Bács-Kiskun megyei I.) 4–2
Kinizsi SK Gyenesdiás (Zala megyei I.)–Dabas-Gyón FC (NB III) 1–2
Tarr Andráshida SC (Zala megyei I.)–Kecskeméti TE (NB III) 0–6
Szekszárdi UFC (NB III)–Lipót SE (NB III) 2–2 – 11-esekkel 3–4
Ajka Kristály SE (Veszprém megyei I.)–Balkányi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.) 1–1 – 11-esekkel 3–4
Berkenye SE (Nógrád megyei I.)–Ózdi Kohász SC (NB III) 2–4
Egerszalók SE (Heves megyei I.)–Pécsi MFC (NB III) 1–6
Bogács (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.)–III. Ker. TVE (NB III) 0–5
Maglódi TC (Pest megyei I.)–MVSC-Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.) 6–0
Szegedi VSE (Csongrád megyei I.)–Bicskei TC (NB III) 4–0
Magyar Mélyépítő HSE (Hajdú-Bihar megyei I.)–Vép VSE (Vas megyei I.) 2–3
Móri SE (Fejér megyei I.)–HR-Rent Kozármisleny (NB III) 0–2
Debreceni EAC (NB III)–FC Csákvár (NB II) 2–0 – hosszabbítás után
A vasárnapi eredmények:
Pilisi LK (Pest megyei I.)–Kisvárda 0–1 (Tischler 75. – 11-esből)
Club Valnut Nádasd FC (Vas megye II.)–Soroksár FC (NB II) 0–9 (Lipcsei K. 4., Huszák 19. – 11-esből, Csernik 40., Pölöskei 45., 62., 80., Pál 56., Farkas II B. 65., Ladányi 88.)
XII. Kerület Svábhegy FC (BLSZ I.)–Kazincbarcika (NB II) 0–6 (Fekete Á. 9., Oldal 42., 75., 81., Ádám F. 56., 61.)
Úrkúti Sportkör (Veszprém megye I.)–Vasas FC (NB II) 0–1 (Szabó L. 72. – öngól)
ESMTK (NB III)–WKW ETO FC Győr (NB II) 1–3 (Herczeg 21. – 11-esből, ill. Bagi 7., Horváth Z. 44., Lovrencsics B. 79. – 11-esből)
Taksony SE GP Solar (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0–2 (Tóth B. 5., Starosta 100.)
Törökszentmiklósi FC (Jász-Nagykun-Szolnok megye I.)–Budafoki MTE (NB II) 0–5 (Kovács D. 4. – 11-esből, Szabó M. 51., Gohér 55., 65., Kovács D. 88.)
THSE Szabadkikötő (NB III)–Duna Aszfalt TVSE (NB II) 0–1 (Preklet 9.)
Gyöngyösi AK (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II) 0–3 (Medgyes 67., Novák 75., Németh M. 82. – 11-esből)
Szarvasi FC 1905 (Békés megye I.)–Thermal Spa Siklós FC (Baranya megye I.) 8–2 (Farkas J. 6., 13., Zima 24., Styecz 33., 79., Süli 35., Furár 72., Varga I. 89., ill. Sztojka 30., 74.)
ASR Gázgyár (BLSZ I.)–Makó FC (Csongád megye I.) 1–0 (Nagy R. 6.)
Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE (Vas megye I.)–Credobus Mosonmagyaróvár (NB III) 1–9
Gönyű SE (Győr-Moson-Sopron megye I.)–BKV Előre (NB III) 0–2 (Rosta 62., Ihos 90.)
Monor (NB III)–Komárom VSE (NB III) 2–0 (Adamcsek 10. – 11-esből, Ficsor 26.)
Sényő-Carnifex FC (NB III)– Jászberényi FC (NB III) 3–2 (Klepács 49., Kapacina V. 53., Balogh M. 56. – öngól, ill. Nagy Sz. 40., Sütő 46.)
Sárisápi BSE (Komárom-Esztergom megye I.)–Rákosmente KSK (NB III) 0–5 (Tóth L. 30., Kiss D. 49., Kokenszky 73., 76., Horváth B. 85.)
Viadukt SE-Biatorbágy (Pest megye I.)–Dunaújváros (NB III) 0–1 (Tóth Á. 32.)
Olajmunkás SE Gellénháza (Zala megye I.)–Sárbogárd SE (Fejér megye I.) 1–5 (Nagy D. 54., ill. Majláth 10., Bezerédi 47., Gyuricza 65., Gulyás-Kovács 80., 88.)