Magabiztosan jutott tovább a Kaposvár a kupában

Az új igazolás is betalált.

Forrás: Kaposvár

6. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 1. FORDULÓ)
Soltvadkerti TE (Bács-Kiskun megyei I.)–Kaposvári Rákóczi FC 0–4 (Balázs 14., Vachtler 26., Nagy R. 28. Nagy K. 75.)

Magabiztosan jutott tovább a Magyar Kupában a Kaposvári Rákóczi, a Soltvadkerti TE otthonában diadalmaskodtak.

Mivel a hétvégén nem rendeztek bajnoki fordulót, így erős kerettel lépett pályára a Rákóczi. Az osztálykülönbség hamar megmutatkozott, kevesebb mint negyed óra kellett az új igazolásnak, Balázs Zsoltnak a gólszerzéshez. A vendégek már fél óra után eldöntötték a meccset, Vachtler a 26., míg Nagy R. a 28. percben vette be az ellenfél hálóját. A második félidőben is sok helyzetet dolgoztak ki a zöld-fehérek, aminek meg is lett az eredménye  Nagy K. a 75. percben belőtte a mérkőzés utolsó találatát.

Waltner Róbert, a kaposváriak trénere így értékelt a meccs után:
,,Az volt a célunk, hogy továbbjussunk, ezt pedig sikerült elérnünk. Szép gólokat szereztünk, elégedett voltam a csapat teljesítményével. Balázs Zsolt nagyon jó úton jár, elmondtam neki, hogy mik az elvárásaim vele szemben, erre jól reagált, harcosan játszott, jól mozgott és gólt is rúgott."