6 gól született a fürdővárosok összecsapásán

Egy félidő megrúgták az összes gólt.

Forrás: Mezőkövesd

Magyar Kupa 6. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 1. FORDULÓ)
Hévíz SK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0–6 (Bertus 7., Sajbán Má. 11., 28., 30., Neszterov 26. Takács T. 34.)

A fürdővárosok csatáján a Mezőkövesd bizonyult jobbnak, magabiztosan lépett túl az NB III-as ellenfelén.

A borsodi alakulat egész mérkőzésen magabiztosan irányította a mérkőzést és hamar nekiláttak a gólgyártásnak. A 7. percben Bertus szerezte meg a vezetést, ezzel elindítva a lavinát. Az összes többi gól is az első félidőben született, Neszterov és Takács 1-1 találatot szereztek, míg Sajbán Máté mesterhármast szerzett. A második félidőben a hazaiaknak is voltak gólszerzési lehetőségeik, de ezek meddő próbálkozásoknak bizonyultak.

Kuttor Attila így értékelte a látottakat:
,,Mentalitás és koncentráció terén remekül teljesítettek a játékosaim. Megérdemelten jutottunk tovább a következő körbe. Büszke vagyok a csapatra, hiszen remek munkát végzett."