MTK-DVTK: két edző debütált

Kihagyott 11-es is volt.

Forrás: Simon Zoltán/nb1.hu

MTK-DVTK 1-0

Otthon tartotta mind a három pontot a DVTK ellen az MTK. Mind a két padon új edző debütált, a vendégeknél a nemrégiben kinevezett Geri Gergely, a másik oldalon Farkas Attila, aki Michael Boris betegsége miatt volt a csapata vezetőedzője. Antal Botond remek formában tette a dolgát, még egy tizenegyest is védett, azonban pontot nem sikerült szerezni a csapatának. A mindent eldöntő találat a hosszabbításban esett, Kata Mihály első NB I-es gólját szerezte. Ezzel a DVTK nem tudott elmozdulni az utolsó helyről, míg az MTK már a dobogót ostromolja.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: ANTAL BOTOND

Majdnem mindent kivédett, még a tizenegyesnél is érintetlen maradt a hálója. A gólról nem tehetett, nem szabadott volna a DVTK védelmének lőni hagynia az MTK játékosát, ráadásul még meg is pattant a labda Antal előtt.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: KATA GÓLJA

Első NB I-es találat szerezte a fiatal futballista. A hosszabbításban született a találat, ezzel drámaivá téve a végjátékot.

MTK-DVTK: kidőlt a hazaiak edzője - NB1.hu

A GÓL TÖRTÉNETE:

90+1. perc: Gera passzolt Katához, aki egy szép cselt követően, egy 22 méteres lövéssel bevette Antal Botond kapuját. 1-0

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő körben az MTK Zalaegerszegre látogat, míg a DVTK a Honvéd vendége lesz.