Magyarország-Franciaország: csodálatosak vagytok!

Fiola, a válogatott és egész Magyarország extázisa a világbajnok ellen!

MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 1-1 (1-0)

Atyaég, milyen meccs volt ez: még leírni is hátborzongatóan jó, hogy MAGYARORSZÁG PONTOT SZERZETT A VB-CÍMVÉDŐ FRANCIAORSZÁG ELLEN AZ EURÓPA-BAJNOKSÁGON! A csordultig telt Puskás Arénában elképesztő hangulat volt szombat délután, hát még az első félidő végén, amikor Fiola Attila góljával megszereztük a vezetést! Az első és a második játékrészben is voltak helyzetei a francia válogatottnak, Benzema óriási helyzetet puskázott el, Dembélé kapufát lőtt, Griezmann pedig egy magyar védelmi megingást kihasznált és egyenlített, ám az 1-1 itt, ilyen körülmények között nyugodtan mondható, hogy hatalmas győzelemmel ér fel. Nehezen találjuk a szavakat! MINDÖRÖKKÉ MAGYARORSZÁG! Plusz: ne felejtsük el, hogy jövő szerdán úgy mehetünk Münchenbe, hogy akár tovább is juthatunk…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: FIOLA GÓLJA

Aki átélte, azt a percet, azt a gólt, azt az érzést soha, de soha nem felejti el! Na meg az utána lévő extázist a félidőben, az egész meccsen, a lefújás után és tovább…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A MAGYAR SZURKOLÓK

Lehetne Fiola, lehetne bármelyik hősiesen küzdő magyar játékos, lehetne Marco Rossi, aki pazar taktikával hatástalanította a franciák taktikáját, de ki mást lehetne kiemelni, mint a fantasztikus szurkolótábort, akik akár a lelátóról, akár a képernyők elől, akár bárhonnan máshonnan követték és buzdították a srácokat?! Tegyük hozzá: a francia tábor is vastapssal köszöntötte a magyar válogatottat!

45+2. perc: Sallai passzával Fiola lépett ki remekül, szabadon vezette be a franciák tizenhatosvonalán belülre a labdát, majd körülbelül 13 méterről, balról védhetetlenül a rövid alsóba lőtt Lloris mellett. 1-0

67. perc: Egy védelmi hibát követően Mbappé lépett ki, Nego mellett centerezni tudott jobbról, Orbán valahogy még ki tudta kanalazni a passzt, ám pont Griezmann elé, aki köszönte a lehetőséget és közelről egyenlített. 1-1

A magyar válogatott kedden Münchenben, a német válogatott ellen zárja a csoportkört, míg a franciák Portugália ellen lépnek pályára Budapesten.