Cristiano Ronaldo: hiába!

A csoportunk állása, további program.

A német válogatott egygólos hátrányból fordítva magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a portugál csapat felett szombaton a labdarúgó Európa-bajnokság magyar érdekeltségű F csoportjának második fordulójában, Münchenben.

A hazaiak ezzel javítottak a franciáktól elszenvedett vereség után, a portugálok viszont nem tudták megszilárdítani pozíciójukat azt követően, hogy az első fordulóban legyőzték a magyarokat.

A szerdai zárás előtt a franciáknak négy, a németeknek és a portugáloknak három-három, a magyaroknak pedig egy pontjuk van.

Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló, F csoport:
Németország-Portugália 4-2 (2-1)
München, 12 926 néző, v.:
Anthony Taylor (angol)
gólszerzők: Dias (35., öngól), Guerreiro (39., öngól), Havertz (51.), Gosens (60.), illetve Ronaldo (15.), Jota (67.)
sárga lap: Havertz (66.), Ginter (77.)

Németország: Neuer – Ginter, Hummels (Can, 63.), Rüdiger – Kimmich, Gündogan (Süle, 73.), Kroos, Gosens (Halstenberg, 62.) – Havertz (Goretzka, 73.), Gnabry (Sané, 87.), Müller

Portugália: Rui Patricio – Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro – Carvalho (R. Silva, 58.), Danilo – B. Silva (Sanches, a szünetben), Fernandes (Moutinho, 64.), Jota (A. Silva, 83.) – Ronaldo

GÓLOK TÖRTÉNETE

15. perc: első ellentámadásából gólt szerzett a portugál válogatott: Jota jól vette át a hosszú keresztlabdát a balösszekötő helyén kilépve, majd középre pöckölt Ronaldo elé, aki közelről nem hibázott (0-1)

35. perc: Gosens lőtte be balról, kapásból az átívelt labdát, középen Havertz robbant be, de végül nem az ő, hanem a menteni igyekvő Rúben Dias lábáról vágódott a kapuba a játékszer (1-1)

39. perc: a portugál 16-oson belül pattogott a labda ide-oda, majd az alapvonaltól, jobbról Kimmich passzolt középre, Guerreiro pedig a saját kapujába lőtt (2-1)

51. perc: Növelte előnyét a német csapat, Müllertől Gosens kapta a labdát, majd az ő beadását követően Havertz lőtt gólt (3-1)

60. perc:
Kimmich ívelt át jobbról a túloldalra, Gosens pedig közelről fejelt a kapuba (4-1)

67. perc: Balról beívelt szabadrúgás után Ronaldo a hosszú oldalról, az alapvonalról kanalazta vissza a labdát, melyet Jota passzolt be közelről (4-2)

Nagy lendülettel vetette bele magát a mérkőzésbe a német válogatott, amely már az ötödik percben kapuba talált Gosens révén. A játékvezető azonban les miatt nem adta meg a gólt, mivel a labdát ugyancsak megjátszani igyekvő Gnabry egy picit előrébb állt a beadás előtt. Továbbra is lendületben maradtak a hazaiak, letámadták a portugálokat, akik szervezetten védekeztek, majd az első ellentámadásukból gólt szereztek. Cristiano Ronaldo tovább javította rekordját azzal, hogy a 12. Eb-gólját szerezte.

A hátrányba került németeknek bő tíz percükbe telt, amíg összeszedték magukat. Azután ismét bátrabban rohamoztak, megint többször sikerült megzavarniuk a portugál labdakihozatalt, érkeztek a beadások, ezeket a helyzeteket pedig a portugálok a hajrában három percen belül kétszer nem tudták jól megoldani.

A szünet után is eredményesen támadtak a németek, még a második játékrész fele előtt két újabb gólt szereztek, amire már csak egy portugál válasz érkezett. Mindkét oldalon jöttek a cserék, a németek igyekeztek őrizni az eredményt, a portugálok támadásaiban pedig volt veszély, de az eredmény már nem változott.

A németek ellen eredményes Cristiano Ronaldo, a portugálok világsztárja tovább javította rekordját, már 12 találattal minden idők legeredményesebb Európa-bajnoki gólszerzője.

A müncheni találkozó 15. percében közelről volt eredményes a 36 éves támadó, aki a kontinensviadal előtt még holtversenyben állt az élen a francia Michel Platinivel.

Platini kilenc gólját egyetlen tornán, az 1984-esen érte el, míg Ronaldo rekordot jelentő ötödik Eb-jén szerepel és szerez gól.

június 23.: Németország-MAGYARORSZÁG, München 21.00

Az aktív játékosok közül Antoine Griezmann van még közel a listavezetőhöz, aki szombaton a magyarok ellen pontot érő gólt szerzett a Puskás Arénában.