Kövesd-Paks: remek dupla és 9 pont – a gólok története

Mattolták Kuttorékat a tolnaiak - egyben kiesett a Kaposvár.

Mezőkövesd-Paks 0-2

Kisebb meglepetéssel kezdődött az NB I 27. fordulójának szombati játéknapja: a Paks Könyves Norbert remek duplájával 2-0-ra verte idegenben a kissé enerváltan futballozó, szerdán még kupadöntőt játszó Mezőkövesdet. A kiesés ellen harcoló tolnaiak kiválóan kontráztak, összességében teljesen megérdemelten nyertek a szezon során immár harmadszor is a matyóföldiek ellen: tavaly augusztusban ugyancsak 2-0-ra győztek Mezőkövesden (a sors tehát megismételte önmagát), majd decemberben 1-0-ra Pakson. A zöld-fehérek sikere egyben a Kaposvár kiesését jelenti.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: KÖNYVES NORBERT

Míg szűk egy éve Hahn János volt a nyerőember, ez a szerep ezúttal Könyvesre hárult: a 30 éves csatár továbbra is harcban van a gólkirályi címért. Ezúttal is jól futballozott, könyörtelenül és szépen kihasználta az adódó lehetőségeket, remek befejezésekkel.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: KÖNYVES ELSŐ GÓLJA

Egyértelműen megtörte a jeget, hisz az első félidő helyzetei és büntetőgyanús szituációi után (amelyek során Solymosi játékvezető sípja néma maradt) lényegében ez volt a második játékrész első, egyben legfontosabb pillanat – egyben meghatározta az egész meccs végkimenetelét.

50. perc: Böde ugratta ki zseniálisan Könyvest középen, aki aztán a hálóba vágta a labdát. 0-1

64. perc: Hahn húzott mindenkit magára középen, majd tanítanivaló módon szolgálta ki Könyvest a bal oldalon, aki egy visszahúzás után a kapuba csavarta a labdát. 0-2

Az újraindítás után látszólag kissé lejtmenetbe kerülő Mezőkövesd kedden Kisvárdán térhet vissza a győzelem útjára, míg a Paks szerdán zöld-fehér rangadón fogadja a Ferencvárost.