Az MTK csodatriója repítette még mélyebbre a Vidit

Pedig 51 percig máshogy nézett ki...

MOL FEHÉRVÁR FC-MTK 1-2 (0-1)

Zsinórban ötödik meccsét sem tudta megnyerni a nem is olyan rég még a bajnoki címért küzdő MOL Fehérvár az NB I-ben, hisz a 21. forduló vasárnap kora esti zárómeccsén 2-1-re kikaptak odahaza az MTK-tól. Pedig Márton Gábor együttese 51 percig még vezetett Hangya találatának köszönhetően, ám ekkor Miovszki egyenlített, majd büntetőből Varga Roland állította be a végeredményt. Kérdés, meddig tarthat ki a székesfehérváriak vezetőedzőjének az állása – a legutóbbi öt meccs alatt szerzett egy pont azt jelenti, hogy sokkal inkább lefelé kell tekintgetnie a jelenleg 3. Vidinek, hisz az MTK egy, a Kisvárda két pontra van már csak tőlük…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: AZ MTK REMEK TRIÓJA

Korábban többször is írtunk már arról, hogy a Schön, Miovszki, Varga Roland hármas az NB I egyik legveszedelmesebb csatártriója lehet, ez ma is bebizonyosodott: Schön lendületesen, veszélyesen játszott, büntetőt harcolt ki, amelyet Varga értékesített, és Miovszki is eredményes volt Varga szabadrúgását követően.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: ALEF KIÁLLÍTÁSA AZ UTOLSÓ PERCBEN

Mindenféle egyéb komment nélkül: a brazil 93. percben történő kezezése, és az ezért járó második sárga lap az egész mérkőzést és a fehérváriak 2021-es szereplését is prezentálta…

7. perc: Dárdai emel középre, Hangya érkezik remekül, a válogatott hátvéd ballal a jobb alsóba lő. 1-0

52. perc: Az egyébként az egész meccsen remekül védő Kovács üti ki Varga szabadrúgását, Miovszki reagál a leghamarabb, könnyedén bólint közelről a hálóba. 1-1

75. perc: Schönt löki el Bamgboye, a megítélt büntetőt Varga helyezte a jobb alsóba. 1-2

MOL Fehérvár FC–MTK Budapest 1-2 (1-0)

MOL Fehérvár FC: Kovács – Nego (Bamgboye, 61.), Musliu, Stopira, Fiola, Hangya – Alef, Houri (Bourard, 81.), Dárdai (Pinto, 61.) – Petrjak (Szabó, 81.), Zivzivadze (Nikolics, 61.). Vezetőedző: Márton Gábor
MTK Budapest: Mijatovic – Alho (King, 45.), Perkovic (Varju, 76.), Nagy, Herrera – Kata, Cseke (Palincsár, 45.), Mezei – Varga (Prosser, 85.), Miovski (Bíró, 88.), Schön. Vezetőedző: Michael Boris

gólszerző: Hangya (7.), illetve Miovski (52.), Varga (75., tizenegyesből)
sárga lap: Alef (5.), illetve Kata (6.), Herrera (68.), Mezei (69.)
kiállítva: Alef (93.)