Márton Gábor újabb nagyon sejtelmes nyilatkozata – reakciók

Boris és az MTK bennmaradása.

Mint arról beszámoltunk, zsinórban ötödik meccsét sem tudta megnyerni a nem is olyan rég még a bajnoki címért küzdő MOL Fehérvár az NB I-ben, hisz a 21. forduló vasárnap kora esti zárómeccsén 2-1-re kikaptak odahaza az MTK-tól.

Az MTK csodatriója repítette még mélyebbre a Vidit – NB1.hu

A lefújás után a két vezetőedző értékelte a látottakat.

Márton Gábor (MOL Fehérvár FC): "1-0-nál óriási lehetőségünk van, nem használjuk ki és büntetnek, ez van sajnos. Jól játszottunk, megvoltak a lehetőségek, apró darabok hiányoztak az utolsó passzoknál, nehéz megfejteni, hogy vezetésnél miért nem tudunk higgadtak maradni – lehet a képességen múlik, nem tudom, de nyilván képesség az is, hogy szorult helyzetben hogy döntesz. Elég hosszú ideje ilyen helyzetben vagyunk, ezen az öt meccsen nem dolgoztunk ki annyi helyzetet, mint régebben, nem olyan a játékunk, mint amilyet szeretnénk, holott majdnem minden meccsen megvoltak azok a helyzetek, ahol vezetni vagy fordítani tudtunk volna, ez valamiért nem sikerült. Aki edzőnek áll, benne van, hogy az állásával játszik. Nem vagyok az a típus, aki feladja, de ha az ember nem tud segíteni, eljön az a pont, amikor beszélnünk kell a folytatásról. Ha az ember már nem tud segíteni, akkor ártani nem akar."

Michael Boris (MTK): "Az első 20 perben nem találtuk a játékunkat, a kreatív játékosokat, mint Dárdai vagy Houri, nem tudtuk megállítani, de ezután megnyugodtunk picit és tartani tudtuk a labdát az ötvédős játék ellen, kerestük a területeket. A második félidőre változtattunk, feljavultunk, odaértünk a labdákra és a letámadások is működtek, ez alapján megérdemeltük a győzelmet. Az Újpest ellen nem volt jó a játékunk, a Kisvárda ellen sem annyira. Büszke vagyok a csapatra, mint ahogy akkor is, amikor nem tudunk pontot szerezni. Remélem, hogy lökést ad ez nekünk, 45 pontot akarunk minimálisan, de ne feledjük, hogy a másodosztályból jöttünk, így elsődleges célunk a bennmaradás. Láttuk, hogy nem könnyű, hisz a Budafok is győzni tudott most, a Mezőkövesd is döntetlent ért el, a következő fordulóban ellenük is nehéz meccs vár ránk. Van merítési lehetőség, fiatal a csapatunk, ki kell próbálni dolgokat, néha kreatívnak kell lennünk, de a játékosok is nagyon szívesen tanulnak. Ráadásul van egy őrült masszőrünk, aki minden meccs után más-más szelfit csinál, a győzelmek után mindig nagy a hangulat az öltözőben."

FRISSÍTÉS: HÉTFŐ: 8.23

Vidi: Doll mellett Romániában is elismert olasz edző is képben lehet – NB1.hu

ELŐZMÉNYEK

MOL FEHÉRVÁR FC-MTK 1-2 (0-1)

Zsinórban ötödik meccsét sem tudta megnyerni a nem is olyan rég még a bajnoki címért küzdő MOL Fehérvár az NB I-ben, hisz a 21. forduló vasárnap kora esti zárómeccsén 2-1-re kikaptak odahaza az MTK-tól. Pedig Márton Gábor együttese 51 percig még vezetett Hangya találatának köszönhetően, ám ekkor Miovszki egyenlített, majd büntetőből Varga Roland állította be a végeredményt. Kérdés, meddig tarthat ki a székesfehérváriak vezetőedzőjének az állása – a legutóbbi öt meccs alatt szerzett egy pont azt jelenti, hogy sokkal inkább lefelé kell tekintgetnie a jelenleg 3. Vidinek, hisz az MTK egy, a Kisvárda két pontra van már csak tőlük…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: AZ MTK REMEK TRIÓJA

Korábban többször is írtunk már arról, hogy a Schön, Miovszki, Varga Roland hármas az NB I egyik legveszedelmesebb csatártriója lehet, ez ma is bebizonyosodott: Schön lendületesen, veszélyesen játszott, büntetőt harcolt ki, amelyet Varga értékesített, és Miovszki is eredményes volt Varga szabadrúgását követően.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: ALEF KIÁLLÍTÁSA

Mindenféle egyéb komment nélkül: a brazil 93. percben történő kezezése, és az ezért járó második sárga lap az egész mérkőzést és a fehérváriak 2021-es szereplését is prezentálta…

7. perc: Dárdai emel középre, Hangya érkezik remekül, a válogatott hátvéd ballal a jobb alsóba lő. 1-0

52. perc: Az egyébként az egész meccsen remekül védő Kovács üti ki Varga szabadrúgását, Miovszki reagál a leghamarabb, könnyedén bólint közelről a hálóba. 1-1

75. perc: Schönt löki el Bamgboye, a megítélt büntetőt Varga helyezte a jobb alsóba. 1-2

MOL Fehérvár FC–MTK Budapest 1-2 (1-0)

MOL Fehérvár FC: Kovács – Nego (Bamgboye, 61.), Musliu, Stopira, Fiola, Hangya – Alef, Houri (Bourard, 81.), Dárdai (Pinto, 61.) – Petrjak (Szabó, 81.), Zivzivadze (Nikolics, 61.). Vezetőedző: Márton Gábor
MTK Budapest: Mijatovic – Alho (King, 45.), Perkovic (Varju, 76.), Nagy, Herrera – Kata, Cseke (Palincsár, 45.), Mezei – Varga (Prosser, 85.), Miovski (Bíró, 88.), Schön. Vezetőedző: Michael Boris

gólszerző: Hangya (7.), illetve Miovski (52.), Varga (75., tizenegyesből)
sárga lap: Alef (5.), illetve Kata (6.), Herrera (68.), Mezei (69.)
kiállítva: Alef (93.)