Három meccsel folytatódik a Magyar Kupa – a szerdai program

Biztosan lesz NB II-es alakulat a legjobb négy között.

A keddi Puskás Akadémia – Mezőkövesd (0-1) meccs után szerdán három találkozóval folytatódnak a Magyar Kupa küzdelmei. A legjobb négy közé jutásról döntő első találkozókon a két talpon maradt NB II-es alakulat (Dorog és MTK) egymással találkozik, így biztosan képviselve lesz egy Merkantil Bank Ligában szereplő együttes is a legjobb négy között.

Puskás Akadémia-Mezőkövesd: előszülinapi ajándék – videó – NB1.hu

Forrás: mezokovesdzsory.hu A Puskás Akadémia-Mezőkövesd Zsóry mérkőzéssel indult a negyeddöntő a Magyar Kupában. A kövesdiek ugyan a bajnokságban a harmadik helyen állnak (és ezzel talán minden várakozást felülmúlnak), de szombaton az újonc ZTE-től meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedtek Kuttor Attila tanítványai. A Puskás főpróbája jobban sikerült, hiszen a felcsútiak az Újpestet győzték le 3-2-re az Egerszegen megrendezett összecsapáson.

A másik két találkozón Bödéék a Honvédot látják vendégül, míg a kiesés elkerülésért is harcoló Zalaegerszeg a Vidit fogadja. A ZTE-MOL Fehérvár meccset az M4 Sport élőben közvetíti.

MK: érdekességekkel indul a negyeddöntős hadjárat – beharangozó – NB1.hu

Forrás: Elég izgalmasan alakul a Magyar Kupa 2019/20-as kiírása, aminek már a negyeddöntői következnek a héten és a jövő héten. A legjobb 8 közé hat NB I-es és két NB II-es klub jutott, utóbbi kettő pont egymással játszik az elődöntőért, azaz számukra mindkét 90 percnek különösen extra jelentősége lesz az álom továbbélése és a szezon csodássá tétele végett.