A Kispest fellélegezhet, az MTK lélegeztetőre került

Felesleges hibák is segítették a Honvédot

Honvéd-MTK 3-0

Minden futballcsapat életében eljön az a pillanat, amikor akkora szintet ér el a szurkolói elégedetlenség, hogy nem marad más választása, csak a győzelem.

Semleges nézőknek az a legtutibb, amikor két olyan gárda találkozik egymással, amelyekre igaz a fenti megállapítás, mert akkor elméletileg garantált a feszült, de mozgalmas, izgalmas, változatos találkozó.

Pláne akkor, ha a magyar labdarúgás két ikonjáról, a Honvédról és az MTK-ról van szó

Utóbbi kijelentés a múltnak szól inkább, mert jelenleg korántsem meghatározói a bajnokságnak, sőt nyugodtan kijelenthető, hogy a két gárda egymás elleni mérkőzése (majdhogynem) kiesési rangadó.

A találkozó felvezetéseként tegnap a kispesti ultrák meglepték a játékosokat és a szakmai stábot az edzés után (volt feszültség a megbeszélés során), míg az MTK nemrég edzőt váltott, de Márton Gábor, az új szakvezető koronavírus miatt nem lehetett ott a Bozsikban (több más fontos játékosa is hiányzott különböző okok miatt). Amikor a kék-fehérek a Fradi vendégei voltak, akkor az akkori megbízott vezetőedző, Teodoru Vaszilisz járt így, és abban az esetben is Pintér Ádám „meccselt”, nyilván úgy, hogy a főnökkel állandó volt a kapcsolat.

Az első félidőben a várt, lüktető játék elmaradt, feszültség viszont volt bőven, főleg a lelátón az elégedetlen drukkerek köreiben, meg a játékrész utolsó percében a Baráth-Haraszti párviadalnál, ami miatt a vendégek emberhátrányba kerültek.

Fordulás után a hazaiak szempontjából a legjobbkor, szinte rögtön a kezdés után Lukics megszerezte a vezetést, majd továbbra is mezőnyfölénybe maradtak a kispestiek, helyzeteket kialakítva.

A 61. percben gyors és szép kontra végén Palincsár majdnem egyenlített az ötösről, de Szappanos vetődve védett, majd a 68. percben végleg eldőlt a mérkőzés, mert Nagy Dominik 11-est értékesített. Ferreira buktatása ugyanúgy felesleges volt, mint Haraszti kakaskodása.

A vége már nyugodtan telt (annak ellenére, hogy Lukics vágott még egyet a legvégén) az MTK játékosaiban nem volt hit, a kispestiek meg már nem kapkodtak.

Győzelmével a Honvéd 4 ponttal előzi meg a jobbik kieső helyen lévő csapatot, mely gárda nem más (lett), mint az MTK…

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: LUKICS GÓLJA
A félidő végén került emberhátrányba az MTK, várható volt, hogy a második félidőben a vendégek sűrű védekezésre rendezkednek majd be. Minden ilyen esetben, minden egyes, kapott gól nélküli perc növeli a védekezésre kényszerített ellenállását, ezért is volt fontos a hazaiaknak, hogy hamar a kapuba talált a légiós.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: HARASZTI ZSOLT
Nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket eddig az MTK-ban, felesleges kakaskodásával pedig nagyon nehéz helyzetbe hozta a csapatát. Egyébként nem csak erre a találkozóra…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
47. p.:
Nono bal oldali szöglete után Lovric majdnem a bal alsóba stukkolt közelről, de Kovácsréti mentett a gólvonalnál, a kipattanóból Balogh tüzelt, Mijatovics bravúrral védett, a labda felpörögött, a mélázó Varju mellől Lukics fél méterről a kapuba fejelt. 1-0

67. p.: Nagy Dominik tört be a tizenhatoson belülre, Ferreira buktatta, amúgy feleslegesen. A 11-est Nagy Dominik a léc alá varrta a balra vetődő Mijatovics fölött.

90. p.,: A nemrég becserélt Kerezsi passza után Lukics 14 méterről ballal a jobb alsóba lőtt. 3-0

Budapest Honvéd FC-MTK Budapest 3-0 (0-0)
Bozsik Aréna, v.: Pintér
Budapest Honvéd: Szappanos – Lovric, Batik, Baráth, Tamás K. – Pantelic (Szűcs T., 89.), Nono (Hidi, 73.), Zsótér (Nagy G., 89.) – Nagy D. (Kerezsi, 89.), Lukic, Májer (Balogh N., a szünetben)
MTK: Mijatovic – Balázs B., Varju, Ferreira, Nagy B. – Weir (Mezei 75.), Ramadani (Kata, 75.) – Kovácsréti (Palincsár, 59.), Dimitrov (Grozav, a szünetben), Haraszti – Vancsa (Drljo, 59.)
gólszerzők: Lukic (47., 91.), Nagy D. (68. – 11-esből)
sárga lap: Baráth (45+2.), illetve Dimitrov (12.), Balázs B. (41.), Vancsa (50.)
kiállítva: Haraszti (45+2.)