nb1.hu

Hét lappal debütált az NB II-ben a 23 éves játékvezető

Az Ajka és a Csákvár mérkőzését fújta.

Mindössze 23 évesen mutatkozott be az NB II-ben Drabon Barnabás. A fiatal játékvezető az Ajka–Csákvár mérkőzést fújta, amelynek végén az eddig bejárt útról és motivációjáról is beszélt. 

„Nem tudom megmondani az indokát, valószínűleg kell hozzá labdarúgó múlt, egyfajta olyan affinitás, hogy valaki irányítani szeretne, természetesen megfelelő mérsékletben. Aki ezt elkezdi, az olyan pályát választ, amiben sikerét és örömét tudja lelni” válaszolta Drabon az M4 Sportnak, mikor arról kérdezték, miért lett játékvezető.

Az általa eddig bejárt útról azt mondta: „a ranglétrát meg kell mászni, elméleti és fizikai teszteken kell teljesíteni, és ami a legfontosabb, a szabályismerettel tisztában lenni és alázattal, szorgalommal minden elérhető amit kitűzünk célként. a határ a csillagos ég.

A 2002-es születésű Drabon utánpótlás-labdarúgóként Tatabányán és Vértesszőlősön futballozott. Az MLSZ adatbankja szerint 90 hivatalos mérkőzést játszott a különböző sorozatokban. Négy mérkőzés erejéig a futsalban is kipróbálta magát.

Ami élete első másodosztályú mérkőzését illeti: a Csákvár 2–1-re nyert Ajkán. A fiatal játékvezető a hazai játékosoknak négy, míg a vendégeknek három sárga lapot mutatott fel. 

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC