Szerhij Rebrov ismét nyomatékosította a sorrendet – reakció

Fontos dolgot is elismert.

Megint nyert a Fradi és úgy, hogy megint nem kapott 1 gólnál többet egy adott meccsen!

Eddig összesen csak 5 alkalommal találtak be az ellenfelek Dibusz Dénes kapujába 11 mérkőzésen úgy, hogy vagy nem kapott gólt, vagy ha igen, akkor csak egyet. De egynél többet még egyszer sem, és ez azért kemény.

Diósgyőr: lesz-e ismét edzőváltás egy Fradi elleni vereség után? – NB1.hu

Viszont azt Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője is elismerte a találkozó lefújása után, hogy sok helyzete volt a Diósgyőrnek:

„Nagyon nehéz mérkőzés volt, a pálya is megnehezítette a dolgunkat, de örülök a három pontnak, illetve, hogy nem történt sérülés. Sok rotálás volt a csapatunkban, így sajnos a DVTK-nak is sok helyzetet engedtünk kialakítani, és erre majd a jövőben jobban figyelnünk kell. Alapvetően elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. Természetesen nehéz, hogy öt-hat játékos van körülötted és folyamatosan arra koncentrálni, hogy megértsétek egymást. Az első 15-20 percben jól futballoztunk, utána a védekezésen volt a hangsúly. Örülök, hogy ilyen jól működött a kétcsatáros játékunk, és annak is külön örülök, hogy Roko Baturina most is meglőtte a gólját, de Franck Boli is nagyon jól játszott. Nagyon nehéz meccs lesz a Dinamo Kijev elleni találkozó, ugye az az utolsó Bajnokok Ligája-meccsünk. Ugyanakkor teljes koncentrációval készülünk rá.”

A lefújás után egyébként az M4 Sport megkérdezte Rebrovtól, számít-e neki személy szerint a Dinamo elleni mérkőzés, hiszen az ukrán klub egyik valaha volt legnagyobb legendája volt játékosként és edzőként is, de a Fradi edzője csak annyit válaszolt, hogy számára a Ferencváros az első, a klub sikeréért dolgozik.

Ezt egyébként nem először és mindig határozottan nyomatékosítja a vezetőedző.

ELŐZMÉNYEK

DVTK-FERENCVÁROS 1-3

3-1-re nyert a Fradi a DVTK vendégeként, ezzel hangolva a keddi, mindent eldöntő BL-meccsre. Látható volt a meccsen, hogy abszolút nincs egy szinten a csapat. A DVTK nem tudott elmozdulni a veszélyzónából, ami azt is jelenheti, hogy hamarosan edzőváltás lehet Diósgyőrben, mint ahogy azt már korábban is megírtuk.

Bódog után még egy NB I-es vezetőedző állása lehet veszélyben – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A FRADI TÁMADÓI

Remekül játszottak, kihasználták az ellenfél hibáit. Kijött a minőségbeli különbség, nem véletlenül szerepel a csapat a BL-ben.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LAIDOUNI GÓLPASSZA

A Fradi harmadik találata előtt Laidouni parádésan emelt a tizenhatos elől Uzuni elé, aki ezután gólt szerzett. Ebből a remek megmozdulásból is látszott a két csapat közti tudáskülönbség.

6. perc: Mak adott középre jobb oldalról, a diósgyőri védők egymásra vártak, így Baturina három méterről a kapuba fejelhetett. 1-0

15. perc: Márkvárt beadását rosszul vette le Rui Pedro, ám Haratin megrúgta, tizenegyes. A sértett állt a labda mögé, amit kifejezetten rosszul végzett el, de Dibusz hasa alatt így is elsuhant a labda. 1-1

19. perc: Zubkov az ötös bal sarkától emelt a kapuba a kivetődő Antal fölött. 1-2

65. perc: Laidouni remek átadása után Uzuni lőtt a bal alsó sarokba. 1-3

A DVTK az MTK-hoz utazik, míg a Fradira egy élet-halál meccs vár Kijevben, ahol elől, melyik csapat folytathatja az Európa-liga rájátszásában.

Diósgyőri VTK-Ferencvárosi TC 1-3 (1-2)
Diósgyőri Stadion, zárt kapus, v.: Andó-Szabó
DVTK: Antal – Polgár, Karan, Hegedűs (Orosz, 92.) – Sesztakov (Vági, 73.), Márkvárt, Max, Memolla – Hasani, Grozav (Makrai, 81.), Rui Pedro (Szűcs, 73.)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Kovacevic, Frimpong, Heister (Botka, 70.) – Laidouni (Vécsei, 70.), Haratin (Szomália, 65.) – Mak, Boli, Zubkov (Uzuni, 64.) – Baturina (Skvarka, 83.)
gólszerzők: Rui Pedro (15., 11-esből), illetve Baturina (6.), Zubkov (18.), Uzuni (66.)
sárga lap: Rui Pedro (30.), Hasani (43.), Sesztakov (47.), Grozav (54.), Hegedűs (57.), illetve Haratin (26.), Lovrencsics (53.), Frimpong (63.), Uzuni (87.)