Drámai végjáték és kapusgól Felcsúton – beszámoló a 18. forduló meccseiről

Botlott a Fehérvár, bajban a sereghajtók.

Komoly izgalmakat hozott a hétközi forduló és nem is akármilyen gólokat. Volt kapusgól és ollózás, fehérvári botlás és egyra nagyobb bajban lévő sereghajtók.

Ferencvárosi TC-Budapest Honvéd FC 0-0

Groupama Aréna, 7227 néző, v.: Pintér
sárga lap: Zubkov (48.), Haratin (73.), illetve Banó-Szabó (29.), Kálnoki-Kis (45+1.), Lanzafame (67.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Otigba, Heister (Civic, 83.) – Haratin, Sigér (Lodico, 63.) – Zubkov, Isael, Nguen – Boli (Varga R., 67.)
Budapest Honvéd: Tujvel – Batik, Kamber, Niba (Lovric, 61.) – Kálnoki-Kis, Ikenne-King (Kukoc, 76.), Hidi, Banó-Szabó, Moutari, Kesztyűs (Buna, 80.) – Lanzafame

Fradi-Honvéd: az újpestiek és az angyalföldiek is megkapták a magukét – helyszíni beszámoló – NB1.hu

FOLYAMATOSAN FRISSÜL FTC-Honvéd 0-0 A magyar klubfutball egyik megkerülhetetlen ékköve az FTC és a Honvéd csatája. Teljesen mindegy, hogy hol rendezik meg a mérkőzést, és még az is, hogy milyen helyezést foglalnak el a csapatok az adott találkozó előtt a táblázaton.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a hazai együttes, de a zártan védekező kispestiekkel szemben ritkán tudott a kapu közelébe eljutni. A középpályán a vendégek megerősített alakzata kevés területet hagyott a ferencvárosiaknak.

A szünet után Boli az egyik, a következő akciónál Moutari a másik kapu előtt hagyott ki ígéretes helyzetet, majd ismét állandósult a ferencvárosi mezőnyfölény, de a tempó kevésbé volt intenzív, mint a mérkőzés elején. A cserék hoztak ugyan frissítést a hazai akciókba, de azok többsége továbbra is nélkülözte a gólveszélyt, így a kevés hibával védekező vendégek kihúzták kapott gól nélkül a mérkőzést.

A bajnokságban a Ferencváros veretlenségi sorozata immár 15 meccs óta tart, pályaválasztóként pedig 46 találkozó óta nem talált legyőzőre. A Budapest Honvéd  hat forduló óta nyeretlen, két vereség mellett negyedszer játszott döntetlent.

ZTE FC-Kisvárda Master Good 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 602 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Ikoba (77.), illetve Viana (31.)
sárga lap: Katelarisz (2.), Bobál D. (10.), Ikoba (85.), illetve Grozav (8.), Protic (38.)
ZTE FC: Demjén – Szépe, Bobál D., Lesjak, Bedi – Katelarisz, Gergényi – Stieber (Barczi, 71.), Mitrovic, Radó (Ikoba, a szünetben) – McWoods
Kisvárda Master Good: Dombó – Hej, Beriosz, Rubus, Protic – Lucas, Cukalasz (Simovic, 62.) – Obradovic (Sassá, 59.), Bumba, Grozav (Tischler, 87.) – Viana

Viana (Kisvárda) gólja a ZTE ellen

Grozav-elástico Grozav-szöglet ollózás gól A Kisvárdában először kezdő Fernando Viana megszerezte első gólját az NB I-ben.

A mérkőzés elején egyértelműen a Zalaegerszeg irányított, több veszélyes akciót vezetett, míg a Kisvárda egyáltalán nem adott munkát a hazai kapusnak. A kék-fehérek azért nem tudtak vezetést szerezni, mert amerikai csatáruk, Eric McWoods rendre célt tévesztett a befejezéseknél, ráadásul a játékrész derekán az ötös sarkáról az üres kapu fölé emelt. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, ugyanis a Kisvárda bő félóra elteltével Viana szépségdíjas, ollózó mozdulatával gólt szerzett. A hazaiak kissé megzavarodtak a bekapott góltól, aztán a szünet előtti percekben már ismét ők futballoztak fölényben, de egyenlíteniük nem sikerült.

A szünet megtörte a ZTE lendületét, a folytatásra kifejezetten lassúvá és töredezetté vált a játék. A Kisvárda majdnem másodszor is ollózásból szerzett gólt, ám ezúttal Sassá látványos lövését kivédte Demjén. A vendégek ezt követően is eldönthették volna az összecsapást, Grozav lövésénél például Szépe mentett becsúszva, de ahogy az első félidőben fordítva, úgy a másodikban is megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet, azaz egyenlített a Zalaegerszeg. A hajrában kifejezetten pontatlan volt mindkét csapat, amihez valószínűleg az erős szél is nagyban hozzájárult. Ennek ellenére mindkét fél a maga javára fordíthatta volna a meccset, de végül igazságos pontosztozkodással zárult az összecsapás.

Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 2-2 (0-0)

Pancho Aréna, 785 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Knezevic (50.), Hegedüs L. (91.), illetve Iszlai (58. – tizenegyesből), Molnár G. (70.)
piros lap: Hadzsiev (68.)
sárga lap: Vanecek (30.), Hadzsiev (34., 68.), Meissner (41.), Deutsch L. (57.), Knezevic (71.), Gyurcsó (88.), illetve Tamás M. (32.), Vági A. (39.), Tabakovic (93.)
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. (Favorov, 82.) – Urblík (Slagveer, 65.), Van Nieff – Plsek, Knezevic, Gyurcsó – Vanecek (Mebrahtu, a szünetben)
DVTK: Danilovic – Vági A., Polgár K., Brkovic, Tamás M. – Márkvárt, Iszlai – Kiss T. (Hasani 59.), Rui Pedro (Molnár G. 65.), Cortés (Korbély 84.) – Tabakovic

Hegedüs Lajos gólja a DVTK ellen

Kapusgól az NB I-ben Hegedüs Lajos a 91. percben fejjel mentett pontot a Puskás Akadémianak , amely így 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a…

A Puskás Akadémia kezdte veszélyesebben a találkozót, de helyzeteit nem váltotta gólra. A diósgyőriek sokáig csak a védekezéssel foglalkoztak, fél óra után azonban kiszabadultak a szorításból és több veszélyes támadást vezettek.

A fordulást követően azonnal megszerezték a vezetést a hazaiak, szép összjáték végén Josip Knezevic lőtt a hálóba. Nem sokáig vezetett a felcsúti gárda, mert egy kezezést követő tizenegyest Iszlai Bence értékesített. Tíz perc múlva megfogyatkozott a Puskás Akadémia, Kamen Hadzsievet második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A Diósgyőr gyorsan kihasználta az emberelőnyt: Molnár Gábor egyedül tört kapura, majd szépen átemelte a labdát a kifutó kapus felett. Elkeseredetten küzdött a döntetlenért a hazai együttes és a hosszabbítás elején, egy sarokrúgást követően az előrehúzódó kapus, Hegedüs Lajos befejelte az egyenlítő találatot.

Kaposvári Rákóczi FC-Paksi FC 0-3 (0-2)

Kaposvár, 690 néző, v.: Karakó
gólszerzők: Könyves (17., 41.), Sajbán (83.)
sárga lap: Osváth (28.)
Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Hegedűs D., Tarasovs, Fodor – Nagy J., Jakimiv (Trebotic, 64.) – Zsiga (Palic, a szünetben), Csiki, Balázs – Ádám
Paksi FC: Rácz G. – Osváth (Kulcsár D., 61.), Szélpál, Kelemen, Szabó J. – Szakály D., Balogh B., Bertus – Könyves (Kecskés, 80.), Böde, Hahn (Sajbán, 67.)

Egész pályás paksi kontra

Saját szögletéből kapott gólt a Kaposvár. A 19. forduló meccseit itt nézhetitek élőben: http://bit.ly/2SnZ8X1

Hazai helyzetekkel indult a találkozó, de a Kaposvár nem tudott élni a kínálkozó lehetőségekkel és a vendégek egy villámgyors kontra végén – amely egy szögletből indult – a 17. percben megszerezték a vezetést. Innentől kezdve inkább a tolnaiak akarata érvényesült, a 40. percben ugyan a játékvezető ítélete még megmentette a hazaiakat, egy perccel később viszont Könyves megszerezte második gólját, amivel gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást.

A második félidőben a Paks magabiztosan őrizte előnyét a kissé hitehagyottan futballozó kaposváriakkal szemben, a 3-0-s végeredményt a csereként pályára lépő Sajbán állította be.

Rebrov szerint nem nyerőgépek, Feczkó csalódott, Osztermájer örült – reakciók – NB1.hu

Ferencvárosi TC – Budapest Honvéd 0-0 Szerhij Revrov (FTC): „Nehéz meccsen vagyunk túl. Nem vagyunk nyerőgépek. Harmadik olyan meccsünk volt zsinórban, amelyen az ellenfél tulajdonképpen kilenc játékossal védekezett. Nem örülök annak, hogy pontokat veszítettünk. Ellenfelünk nem okozott meglepetést, előző meccsünkön agresszívebben léptek fel ellenünk.. Ha helyzeteinkből egyet belövünk, akkor most más a végeredmény."

Debreceni VSC-MOL Fehérvár FC 1-1 (0-1)

Debrecen, 1720 néző, v: Bogár
gólszerzők: Bódi (81., tizenegyesből), illetve Hodzic (27.)
sárga lap: Pávkovics (39.), Bódi (48.), illetve Bambgoye (69.), Vinícius (71.), Stopira (80.), Petrjak (90.)
DVSC: Kosicky – Habovda, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Csősz (Kundrák, 77.), Kusnyír – Bódi, Szécsi, Varga K. (Milunovic, 60.) – Adeniji (Garba, 68.)
MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Fiola, Musliu, Vinícius, Stopira – Pátkai, Elek (Futács, 83.) – Bambgoye (Huori, 78.), Kovács I., Petrjak – Hodzic

Élő közvetítés és a gólok története a 19. forduló meccseiről – NB1.hu

FOLYAMATOSAN FRISSÜL! NB I, 19. forduló PUSKÁS AKADÉMIA FC – DVTK 2 – 2 90+1.p.: Egyenlít a Puskás Akadémia! Egy baloldali szöglet után Favorov csúsztatott a kapufára, a kipattanót Hegedüs értékesítette fejjel, 3 méterről. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC – PAKSI FC 0 – 3 83.p.: Alighanem eldőlt a meccs.

Kiegyenlített első húsz perc után a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. A Debrecen a folytatásban átvette a játék irányítását, de támadásaiban nem volt gólveszély.     A hazaiak lendületesen kezdték a második félidőt, s az első negyedóra végén egyenlíthettek is volna, Bódi közeli fejesét azonban Kovácsik bravúrral védte. Válaszul a Fehérvár is nagyobb sebességre kapcsolt, és több veszélyes támadást vezetett. A mérkőzés hajrájában a DVSC büntetőből egyenlített, és így legalább egy pontot otthon tartott.

A Fehérvár vezető gólja a Debrecen ellen

A MOL Fehérvár FC Armin Hodzic góljával szerzett vezetést Debrecenben, az immár nyolcgólos bosnyák támadó ezzel beérte a góllövőlistán Feczesin Róbertet….

KORÁBBAN:

Üres vendégszektor és négy gól a Kövesd-Újpesten – videó – NB1.hu

NB I, 19. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 2-2 (0-1) Mezőkövesd, 1582 néző, v.: Pillók gólszerzők: Jurina (53.), Besirovic (88.), illetve Berecz (14., öngól), Novothny (57.) sárga lap: Vadnai (62.), Besirovic (89.), illetve Onovo (37.), Banai (64.), Burekovic (91.) Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Neszterov, Katanec, Vadnai – Karnyicki, Cseri, Berecz, Besirovic – Nagy D.