Magyar Kupa: elmaradt az újabb feltámadás, őrült első félidő Pakson

A Budafok ott folytatta, ahol az előző körben befejezte.

Kedden a Mezőkövesd a DVTK legyőzésével jutott a legjobb nyolc közébe a Magyar Kupában.

Magyar Kupa: egy hete még DVTK-s volt, most ellenük ünnepelt – NB1.hu

A sorozatban szerdán hét nyolcaddöntőt rendeztek/rendeznek. A program a Tállya-MTK és a Paks-Budafok találkozókkal kezdődött.

Tállya-MTK 1-4 (0-2)

A Tállya az előző kanyarban a Kaposvárt búcsúztatta (a találkozó elég nagy visszhangot váltott ki). Az NB III-as gárda a Rákóczi ellen kétgólos hátrányt tudott eltüntetni, és végül 5-3-ra diadalmaskodott. Az újabb feltámadás ezúttal elmaradt, ugyanis az MTK magabiztosan jutott tovább.

A gólok története:

19. perc: Alho passzolt Prosserhez, aki a tizenhatoson belülre jutott, majd 13 méterről lőtte ki a tállyai kaput. 0-1!

25. perc: Bíró Bencét szabálytalanul állította meg a hazai kapus. A sértett értékesítette a tizenegyest, a bal alsóba küldte a labdát. 0-2!

47. perc: A csereként beszálló Dimitrov Alho beadását követően villant. 0-3!

51. perc: Kezezés miatt kapott újabb tizenegyest az MTK. Ezúttal Kanta váltotta gólra a sanszot. 0-4!

75. perc: Tóth Szabolcs harcolt ki tizenegyest, amit Nyitrai a jobb alsóba lőtt. 1-4!

JEGYZŐKÖNYV:

TÁLLYA KSE–MTK 1–4 (0–2)
Tállya, zárt kapuk mögött. Vezette:
Csonka Bence (Becséri Gergely, Csatári Tibor)
TÁLLYA: Tarr – Nyitrai, Bihari, Minczér, Bocsi – Ohár, Fenyőfalvi – Tóth Sz., Serecin (Szegedi, 56.), Tóth L. (Kelemen, 56.) – Ondó (Jano, 70.). Vezetőedző: Lasztóczi Péter
MTK: Somodi – Alho, Varju, Perkovics (Baki, 45.), Balázs B. – Cseke, Palincsár (Dimitrov, 45.), Biben (Kanta, 45.) – Prosser (Clinton, 63.), Bíró B., Schön (Antonijevic, 45.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Nyitrai (75. – 11-esből), ill.  Prosser (19.), Bíró B. (26. – 11-esből), Dimitrov (47.), Kanta (51. – 11-esből)

Paks-Budafok 2-4 (2-3)

A Paks az előző szezonban bejutott a legjobb 8 közé a sorozatban, ami rekordnak számít a klub történetében. Ezt az eredményt idén nem tudta megismételni Bognár György legénysége, amelyet a Budafok 4-2-re győzött le. Érdekesség, hogy az összecsapáson öt gól az első félidőben született. A Budafok az előző három játéknap során 20-szor vette be a riválisok kapuit, és Csizmadia Csaba tanítványai most sem fukarkodtak a gólokkal.

15. perc: A 9. percben büntetőt rontó Nagy Richárd javított, szép cselsorozat végén 14 méterről vette be a budafoki kaput. 1-0!

25. perc: Ihrig-Farkas adott középre jobbról, a labda Skribek elé került, aki 12 méterről egyenlített. 1-1!

34. perc: Egy ívelés után kavarodás alakult ki a budafoki kapu előtt, Gévay volt a legéberebb. 2-1!

38. perc: Ihrig-Farkas most laposan tette középre a labdát, a címzett újra Skribek volt, aki a jobb alsóba lőtt. 2-2!

45. perc: Skribek tarthatatlan volt, ezúttal kiugrott, a paksi védők nem tudták lekapcsolni, végül a bal alsóba küldte a labdát. 2-3!

93. perc: A kitámadó Paksot Zsóri büntette meg góllal. A budafoki játékos kísérlete Holczerről pattant a kapuba. 2-4!

PAKSI FC–BUDAFOK 2–4 (2–3)
Paks, Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:
Szilasi Szabolcs.
PAKS: Holczer – Lorentz, Gévay (Bognár I., a szünetben), Lenzsér – Kulcsár D., Vági (Ádám, a szünetben), Szabó B. (Böde, 72.), Szakály D. (Papp, a szünetben), Szabó J. – Sajbán Máté (Hahn, 63.), Nagy R. Vezetőedző: Bognár György.
BUDAFOK: Bese B. – Huszti A. (Margitics, a szünetben), Vaszicsku, Romic, Medgyes – Nikolics, Micsinai (Oláh, a szünetben) – Ihrig-Farkas (Szabó M., a szünetben), Kulcsár K., Skribek (Fekete, 60.) – Kovács D. (Zsóri, a szünetben). Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
Gólszerző: Nagy R. (15.), Gévay (34.), ill. Skribek (25., 38., 45.), Zsóri (90+3.)

FRISSÍTÉS:

21.01:

Magyar Kupa: mi lesz a Vidi megbízott edzőjével? – reakciók a szerdai meccsekről – NB1.hu