Borbély reméli, hogy a jövőévük is hasonlóan sikerül, Hornyák többet vár egyik játékosától, Campos elégedetten zárta az évet.
Horváth Dávid utolsó mérkőzésén irányította az MTK Budapest, értékelésében a könnyeivel küszködött. Nuno Campos köszöni a szurkolóknak, hogy támogatják a csapatot. Bognár a győzelem ellenére sem akarja látni játékosait, míg Bódog szerint elajándékozták az első félidőt.
ZTE–MTK 1–1
Hiába szerezte meg a vezetést korán az MTK, végül a ZTE érezheti úgy, hogy otthon hagytak két pontot, mivel Klausz ugyan egyenlített, de előtte Skribek kihagyott egy tizenegyest. Végül 1-1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.
Horváth örül, hogy nem egy szétesett csapatot ad át jó barátjának, Pinezits Máténak, akinek sok sikert kívánt.
„Volt pár mondat a játékosokhoz, azok nehéz szavak voltak, érzelmesek, a feleségem biztos sír most otthon. Megkaptam a bizalmat a vezetőségtől, külön kiemelném Zakor Sándor tulajdonost, aki egy 37 éves vezetőedzőt nevezett ki a csapat élére. Azt a vállalást amit kellett, azt teljesítettük a szakmai stábbal, de ez az élet rendje. Hullámvölgyek-hullámhegyek jellemzik most az NB I-et, voltunk sokszor lent, sok energiánkba került, hogy kijöjjünk a gödörből, az kiveszi az emberből az energiát.
Most nyilván egy új ciklus kezdődik, de a stratégia és az MTK-filozófia megmarad. Nem velem fog harcolni a felsőházért az MTK, de nem egy szétesett csapatot adok át Pinezits Máténak, aki egyébként jó barátom és sok sikert kívánok neki”
– zárta mondandóját Horváth.
Campos elvárja, hogy a játékosok ne adják fel az általuk képviselt felfogást és játékstílust.
„Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Sokféle módon próbálkoztunk a gólszerzéssel, de nem könnyű egy ennyire visszaálló, betömörülő védelem ellen játszani. Fontos, hogy a játékosok ne adják fel az általunk képviselt felfogást és játékstílust, amelyben a kezdetektől hiszünk. Hat veretlen mérkőzéssel zártuk az őszi szezont, ami fantasztikus eredmény. Ismét köszönjük a szurkolóknak, akik nemcsak hazai környezetben, hanem a legtávolabbi mérkőzéseken is támogatják a csapatot. Boldog Karácsonyt kívánok” – üzente Campos.
Frissítés: vasárnap 14.17
Horváth Dávid zalaegerszegi nyilatkozata nem búcsú volt, hanem nyugodt számvetés döntésekről és a folytatás irányáról. Részletek itt.
Paks–Nyíregyháza 2–1
Már az első félidőben két gólos előnyre tett szert a Paks, mégis a végsőkig izgulni kellett. Tóth Barna duplázott, erre Temesvári reagált, de több gól már nem született.
Bognár György örül, hogy elmennek szabadságra, mert nem szeretné látni játékosait.
„Szerintem a szünetben kivettük a szabadságot, mert a második félidő nagyon-nagyon vékonyra sikeredett.
Jobb is, ha elmegyünk szabadságra, nem akarom látni a játékosainkat, nagyon nem sikerült a második félidő.
Pontszámban nagyon jól állunk, a helyezés is rendben van” – értékelt a paksiak edzője.
Bódog Tamás szerint az első félidő teljes káosz volt.
„Az első félidő totális káosz volt, lehetett volna akár 5-0 is a Paks javára, a második pedig 4-0 nekünk. Elajándékoztuk az első félidőt, lehet mondani. Gyerekfutball volt. A második félidő viszont szenzációs volt” – nyilatkozta Bódog.
ETO–Puskás Akadémia 2–0
A Győrnek muszáj volt győznie a Puskás Akadémia ellen ahhoz, hogy a telet az élen zárják. Végül összejött a siker az ETO-nak és 2-0-ra legyőzték a Puskás Akadémiát és a Ferencváros előtt zárják az őszi szezont.
Borbély Balázs reméli, hogy hasonlóan sikeres évet tudnak zárni jövőre is.
„Szerintem nagyon érett futballt mutattunk. Úgy játszottunk, ahogy én azt elképzeltem, ahogy megbeszéltük: védekezésben abszolút koncentráltan, odafigyelve, szinte hiba nélkül, támadásban megfelelően veszélyesek voltunk, bár nem voltak annyira tiszta helyzeteink, de el kell ismerni, hogy a Puskás erős csapat, és nagyon jól védekezett. Örülök, hogy így tudtuk helyettesíteni a hiányzókat, én az edzéseken, meg az előző mérkőzéseken már láttam, hogy Vingler Laci, Stefan Vladoiu, vagy akár Schön Szabi is tud bal oldali szélső védőt játszani. Biztos voltam benne, hogy meg fogják tudni oldani a feladatot.
Ember legyen a talpán, aki meg tudja jósolni, ki hogy végez. Érdekes tavaszi szezon áll előttünk, az biztos.
Én annak örülök, hogy egy ilyen csodálatos 2025-ös évet tudunk magunk mögött. Remélem, rengeteg örömöt szereztünk a szurkolóknak, és adja isten, hogy ilyen legyen a 2026-os év is” – zárta mondandóját az éllovas edzője.
Hornyák Zsolt többet vár Némethtől, de Lukács őszi teljesítményén meglepődött.
„Az ETO jobb volt az eső perctől kezdve, hogy ilyen hibával kezdtük a mérkőzést, hogy az alapindításnál elvesztettük a labdát és az ellenfél ezt ki is használta, ezzel totálisan megváltozott a játékterv, a taktika. Az ETO dominált a középpályán és a hosszú labdákat sem tudtuk megtartani, de ez az első perc elég sokat megváltoztatta azt a taktikát, amivel készültünk.
Dárdai Palkó is a vége felé már elég stabil teljesítményt nyújtott, még Németh Andrásra várunk, megmondom őszintén, tőle többet várunk a jövőben.
De előjött egy Lukács Dániel, akire senki nem számított. Megmutatta, hogy tud gólokat rúgni, bár ma hiányoltam a játékából a kreativitást, de ez nem csak az ő gyengébb meccs volt” – értékelt Hornyák.
Frissítés: vasárnap 9.49
A rangadó után Borbély Balázs túlmutatott a meccsen, és az egész őszi folyamatról, valamint a tanulságokról beszélt. Részletek itt. Hornyák Zsolt a Puskás Akadémián zajló változásokról és a téli erősítési tervekről is nyilatkozott. Részletek itt.












