Edzői értékelések az NB I 28. fordulójából

Magyarország – Mind a 12 tréner értékelése egy helyen.

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában eldőlt, ami már eddig is tudható volt, vagyis a Ferencváros papíron is megnyerte a bajnokságot. A győztes hadvezér, Thomas Doll mellett az OTP Bank Liga összes edzője értékelt a 28. forduló után.

Vasas-Újpest 3-2

Michael Oenning (Vasas):– Remélem, hogy azok a  szurkolók, akik kijöttek vagy a televízió előtt nézték a mérkőzést, nem bánták meg, hiszen szórakoztató, izgalmas találkozó volt. Sok helyzet adódott mindkét oldalon, igaz a kapott góljainkat mi hoztuk össze. Pozitívum, hogy mind a két kapott gól után vissza tudtunk jönni és nyertünk. 90 percen keresztül mindent beleadtak a játékosok, ennek köszönhetjük a sikert. Ádám Martin fantasztikus gólt szerzett, egy támadó pályafutása során egyszer ér el ilyet. Kiváló rúgótechnikája van, ezt bebizonyította, reméljük az önbizalmának is jót tesz. Sok magyar fiatal játszott, akik megmutatták, hogy tudnak győzni. Kezdetben az volt a fontos, hogy stabilak legyünk, utána lehetett a hatékonyságot növelni. Voltak jó mérkőzéseink, de az eredmények nem jöttek. Ez egy létfontosságú három pont volt.

Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Úgy veszítettük el az összecsapást, hogy jól játszottunk, csak a kritikus helyzetekben megint nem voltunk ott fejben. Az első félidőben rengeteg lehetőséget dolgoztunk ki, amelyekkel nem tudtunk élni. A második 45 percben is megvoltak a helyzeteink, de akkor már rohanunk kellett az eredmény után. Az utolsó pillanatokban nem voltunk képesek visszarendeződni, és ennek meg is lett a következménye. A csapat túl sokat gondolkozik azon, hogy miképp nyerhetné meg a meccset, ahelyett, hogy a jelenben futballozna.

DVSC-TEVA–Ferencvárosi TC 2-1

Thomas Doll (FTC): – A válogatott szünet nem jött jól nekünk. Jól kezdtünk, de a focihoz nem csak a labdatatás, a labdabirtoklás tarozik, hanem a védekezés is, és ezt nagyon rosszul oldottuk meg. A védelmünkben az egy az egy elleni szituációk során hiányzott az agresszivitás. A második félidőben ez megváltozott, de ekkor már kétgólos hátrányban voltunk, nem volt könnyű dolgunk. Ettől függetlenül minden megpróbáltunk, szépítettünk, a fiúkra nem lehet panasz, mert nagyot küzdöttek, de hozzáteszem, 3-1 is lehetett volna az eredmény a Lokinak. Nem tudok elmenni szó nélkül a játékvezető ténykedése mellett. A labdarúgómeccsen a játékosok a főszereplők és nem a bírók, de vannak, akik jobb színben akarnak feltűnni, ilyenkor néz ki úgy a meccs, mint most a második félidő. Lendületes, szép játék zajlott a pályán, sportszerű párharcok voltak, felesleges volt mindent lefújnia, így nem alakult ki folyamatos játék. Ha egy nemzetközi mérkőzésen a játékvezető így dolgozna, az lenne az utolsó meccse. A bírónak ezen el kellene gondolkodnia.

Kondás Elemér (DVSC):  – Ez volt a célunk, hogy végre legyőzzük a Ferencvárost. A kupamérkőzésen is közel álltunk hozzá, de akkor kimaradtak a helyzetek. Lehetőségeink most is akadtak, két gólt szereztünk, és Takács Tamásnak ott volt még a kapufája. Utána szépített az FTC, kicsit izgalmas lett a meccs. Összességében azt mondhatom, szervezetten futballozott mindenki, gratulálok a játékosoknak. Nagyon fontos három pontot gyűjtöttünk be.

Puskás Akadémia– Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1

Robert Jarni (PAFC): – Az első félórát uraltuk, ezt követően elveszítettük a fonalat, nem jöttek a helyzetek, nem volt folyamatos a játékunk. a kívülállók számára biztosan izgalmas meccsen játszottunk, de az egy pont nekünk kevés. Azt viszont szeretném, ha a bírók egyenlő feltételeket biztosítanának a csapatok számára.

Mészöly Géza (Haladás): – A mérkőzés elején nem sikerült megoldanunk a védekezést, a szép támadás után megszerzett gólunk után viszont magunkra találtunk. Magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, védekezésünk stabilabbá vált, jobban felépítettük a támadásokat és a győzelmet is megszerezhettük volna. Emiatt pici hiányérzetem van. A második félidőben több veszélye kontrát is vezettünk, sajnálom, hogy a végén rossz döntéseket hoztunk. Négy vereség után örülök a pontszerzésnek, minden pontot meg kell becsülnünk. De nem csak ezért értékes a pont, hanem mert a csapat mentális tartása ismét megmutatkozott, erre lehet építeni a hátralévő fordulókban. Az viszont bosszantó, hogy végre megkaptuk első tizenegyesünket a bajnokságban, de kihagytuk. Úgy látszik, elszoktunk a büntetőktől.

Békéscsaba-DVTK 0-0

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): – A bajnokság végén dől el, hogy mennyit is ér a mostani egy pont. Lesznek még meccsek, ahol lehet bizonyítani, és a legfontosabb, hogy még van remény a bennmaradásra. Több helyzetet is kidolgozott a csapat, szervezett volt a játék, az összkép így teljesen pozitív. Ezzel a hozzáállással kell pályára lépni a jövőben is.

Egervári Sándor (DVTK): – Két fegyelmezett és győzelemre játszó csapat találkozott egymással. Igazságos döntetlen született. Azt gondolom, nem lehet elégedetlen az egy ponttal, mivel ma nem volt benne a siker a csapat játékában, a támadások végén sok volt a hiba.

Bp. Honvéd-Videoton 2-1

Marco Rossi (Honvéd): – Arra számítottunk, hogy 4-1-4-1-ben áll majd fel a Vidi, gyors támadókkal, akiknek a védekezés nem az erősségük. Talán hat kontrát tudott az ellenfél vezetni, ebből öt veszélyes volt, bár lehet ezeket leshelyzet előzte meg, ezt majd vissza kell nézni. A második félidőben kértem a játékosokat, hogy tartózkodjunk a labda vonala mögött, úgy játsszunk, mint a fehérváriak, ez pedig jó döntésnek bizonyult. Ezen a mérkőzésen nem a taktikát emelném ki, a játékosok a szívükkel nyerték meg a meccset. A fiúk a hét minden napján kőkeményen dolgoznak, nagy odaadással, nagyobb elismerést, több nézőt érdemelnének.

Horváth Ferenc (Videoton): – Azt gondolom, hogy jól megkomponált mérkőzés volt, az első félidőben el is dönthettük volna a találkozót. Talán négyszer álltunk a kapussal szemben, de nem használtuk ki ezeket a helyzeteket. A második félidő kiegyenlítettebb volt, de az első játékrészben nagy fölényben játszottunk. Az eredmény miatt elviszem a balhét, ez a dolgom, ezért vagyok edző, de nagyon sok mindenkinek el kell gondolkodnia azon, hogy hogyan jutott idáig ez a csapat. Azt gondolom, hogy annál többet egy edző talán nem tud hozzátenni, hogy négyszer-ötször ott álljunk ziccerben a kapu előtt. Mindenkinek megvan a maga felelőssége a történtekben, nekem is, remélem mindenki vállalja is a saját részét. A második helyért én biztosan tovább küzdök majd, nagyon bízom benne, hogy találok ebben társakat is.

Paksi FC-MTK Budapest 4-1

Csertői Aurél (Paks): – A srácok ma kitettek magukért, úgy érzem ezt a mérkőzést megérdemelten nyertük meg. Ma jobbak voltunk, az egyébként nagyon jól játszó MTK-nál. A kontráink is nagyon "ültek", elégedett vagyok. Fontos volt, hogy ismét megmutassuk azt, hogy tudunk így is focizni. Remélem, hogy a hátralévő mérkőzésekhez ez a győzelem önbizalmat ad nekünk. A mögöttünk álló szünetben voltak "extrém" feladatok, de inkább a fejekben próbáltunk rendet rakni ez idő alatt. A mutatott játékunk az őszi teljesítményünket idézte.

Teodoru Vaszilisz (MTK): – Nem úgy sikerült az elején, ahogy szerettük volna. Hamar gólokat kaptunk, és a Paks már azt játszhatta, amit nagyon tud és szeret. Az első félidőben nem voltunk eléggé agresszívak, megfogott minket a 2-0. A második félidőben betaláltunk, és ahelyett, hogy rúgtunk volna rá egyet, gólt kaptunk, és ezzel elment minden. Két hete nekünk volt szerencsénk, most nem volt. Lehet, hogy jókor jött ez a pofon. Megérdemelt paksi siker született, gratulálok ellenfelünknek.