Békéscsaba-DVTK: nem volt vihar a Viharsarokban

Békéscsaba – Kevés helyzet, megérdemelt döntetlen.

A kiesés ellen menekülő Békéscsaba az utóbbi hetekben jó formát mutató Diósgyőrt fogadta az OTP Bank Liga 28. fordulójában.

Az összecsapást a DVTK kezdte jobban, de vagy a védelem blokkolt, vagy Polekszics volt a helyén a vendég próbálkozásoknál. A félidő közepére feljött a Békéscsaba és már Ivan Radosnak is akadt feladata, nem is akármilyen, de megoldotta a miskolci kapus, így továbbra is érintetlenek maradtak a kapuk. Ezt követően mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a hajrában Bényei még a kapufát is eltalálta, ám gólt nem láthatott a viharsarki közönség az első félidőben.

Ahogy a másodikban sem, amelyről nehéz bármi jót mondani. Igazából egyik csapat sem játszott jól, nem voltak komolyabb helyzetek, túlzás nélkül állítható, hogy gyengére sikerült a második felvonás. A DVTK az utolsó tíz percben próbálkozott távoli lövésekkel, de ezek se hozta eredményt, így gólnélküli döntetlen végén mindkét gárda egy-egy ponttal gazdagodott.

Békéscsaba-DVTK 0-0. A mérkőzés online közvetítése a linkre kattintva olvasható.