Vidi-Puskás: partizánakciók

Nem segített az emberelőny.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 1-1

Döntetlent játszott egymással a Vidi és a Puskás Akadémia, egy-egy ponttal gazdagodott mind a két csapat. A tavalyi második és harmadik helyezett, akik jelenleg is ugyanazokat a pozíciókat birtokolják, mint az előző évben nem bírt egymással, még úgy sem, hogy a hazai fél majdnem negyed órát emberelőnyben játszott. Azonban a kiállítás mintha egy kicsit megzavarta volna a Vidit, hiszen a Puskás Akadémia játékosai több egyéni akció végén is közel álltak a gólszerzéshez, ám ez nem jött össze. A mérkőzés legnagyobb nyertese azonban valószínűleg a Ferencváros, aki jelenleg 6 ponttal van a Fehérvár előtt úgy, hogy két meccsel kevesebbet játszott a piros-kék csapatnál.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: A PUSKÁS AKADÉMIA TÁMADÓI

Nem tört össze a vendégcsapat a kiállítás után, ráadásul a Puskásnak volt több lehetősége arra, hogy eldöntse a meccset, nagyszerű egyéni partizánakciók után. Ez azonban nem jött össze, így maradt a döntetlen.

Puskás Akadémia: élő adásban szaladt ki a kemény jelző – NB1.hu

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A KIÁLLÍTÁS

A 79. percben Mance megkapta a második sárgáját, így kiállította a játékvezető. Némileg meglepő módon azonban ez nem a Vidinek jött jobban, hanem a Puskás Akadémiának, amely lendületet vett és nem állt távol a gólszerzéstől.

19. perc: A félpályánál megszerezte a játékszert a Puskás Akadémia, majd Baluta Knezevichez passzolt, aki 25 méterről egy hatalmas bombagólt lőtt. 0-1

59. perc: Houri egy remek passzal indított Bamgboyét, aki megelőzte Nagy Zsoltot, majd 8 méterről a jobb alsóba helyezett. 1-1

A Vidi a Kisvárdát látja vendégül a következő körben, míg a Puskás Akadémia Mezőkövesdre utazik.

MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC 1-1 (0-1)
Fehérvár: Rockov – Rus (Bolla 54.), Stopira, Musliu (Fiola 71.) – Bamgboye, Alef, Nyári (Géresi 54.), Houri, Hangya – Zivzivadze (Nikolics 67.), Petrjak
Puskás Akadémia: Tóth B. – Szolnoki, Spandler, Meissner, Nagy Zs. – Plsek – Slagveer, Knezevic (van Nieff 64.), Baluta (Joao Nunes 82.), Kiss T. (Deutsch L. 86.) – Mance
gólszerzők: Bamgboye (59.), illetve Knezevic (19.)
sárga lap: Fiola (91.), illetve Mance (3., 79.), Baluta (50.), Plsek (60.), Nagy Zs. (69.)
piros lap: Mance (79.)