Várda-Vidi: felnőtt a védelem mellé a támadósor

Egy harmadik fél lehet a mérkőzés legnagyobb nyertese.

Forrás: molfehervarfc.hu

KISVÁRDA-VIDEOTON 2-1

Mérkőzést pótolt a Kisvárda és a Videoton, az 5. fordulóból halasztották el a meccset. A mérkőzés előtti beharangozónkban kitértünk külön arra, hogy a Fehérváré az egyik legjobb támadósor, míg a Várda rendelkezik az egyik legjobb védelemmel. A látottak alapján azonban a kisvárdai támadók is a legjobbak között vannak, hiszen gyönyörű támadásokat vezettek és elképesztő gólokat szereztek. Supka Attila csapat ezzel fel is lépett a dobogó legalsó fokára, azonban a mérkőzés legnagyobb győztese a Ferencváros, mely újra lépéselőnybe került a Vidivel szemben.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: SASSÁ

Gólpassz, gól. Oroszlánrészt vállalt magára a győzelemből, rendkívül jól játszott. Góljainak és gólpasszainak a számát tovább is növelhette volna a meccsen, azonban ezt a Vidi-védők megakadályozták.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: DOMBÓ BRAVÚRJA

Ugyan nem az élete meccse volt a hálóőrnek, azonban Dombó is jelentősen kivette a részét a győzelemből. A 11. percben, Houri szöglete után Stopira fejelt négy méterről, de a Kisvárda kapusa hatalmasat védett.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

22. perc: Stopira hibája után Sassá elé került a labda, aki némi igazgatás után az alapvonaltól középre ívelte a labdát, amire Szimovics érkezett és 6 méterről a kapuba lőtt. 1-0

28. perc: Houri ívelte be a labdát a védők mögé egy szabadrúgás után, amit Alef csúsztatott meg. A kisvárdai kapus rosszul jött ki kapujából, így a hosszún üresen érkező Fiola belőtte az egyenlítő gólt. 1-1

58. perc: Viana adta a labdát a bal szélen érkező Leoninak, aki azonnal visszapasszolja, majd Viana átemelte a védők fölött a játékszert a tökéletesen induló Sassának, aki 14 méterről a kapu közepébe bombázott. 2-1

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A hétvégén a Kisvárda a listavezető Ferencvároshoz utazik, míg a Vidi a Honvédot látja vendégül.