Paks-Kaposvár: számolgatás itt, bírózás ott – reakciók

Nehéz talaj, ideges játék.

Mint ismeretes, az NB I 30. fordulójának szerdai játéknapján magabiztos játékkal tartotta otthon a Paks a három pontot a Kaposvár ellen: a tolnaiak 3-0-ra nyertek, fontos győzelmet aratva a bennmaradásért folyó harcban.

Paks-Kaposvár: Böde nélkül – GÓLOK TÖRTÉNETE – NB1.hu

A mérkőzés után a két vezetőedző, valamint a főszereplő értékelt.

Osztermájer Gábor (a Paks vezetőedzője): „Nehéz talajú pályán játszottunk, ami nagyon nem kedvezett a technikás futballnak. Nem meglepő tehát, mindkét csapat játékában sok hiba volt. Idegesen kezdtünk, de mégis sikerült kétgólos előnyre szert tennünk, ez pedig a szünetre megnyugvást hozott a játékosoknak. A második játékrészben többet birtokoltuk a labdát, és még egy találatot szereztünk. Böde Dániel az előző, Zalaegerszeg elleni mérkőzésünk végén egy komolynak tűnő sérülést szenvedett. Másnap mankóval érkezett edzésre, ma már hála Istennek jobban volt, de inkább nem neveztem a keretbe. Remélem, azonban ebben a szezonban még pályára léphet. Ami a hátralévő mérkőzéseket illeti, számításaim szerint az utolsó forduló előtt még négy pont szükséges, hogy biztos megőrizzük első osztályú tagságunk."

Mennyire súlyos Böde Dániel sérülése? – NB1.hu

Haraszti Zsolt (a Paks két gólt szerző játékosa): „Nagyon örülök a csapat sikerének, és az én lelkemnek is jót tett, hogy kétszer is betaláltam. Nagyon sokat kihagytam, így most mérhetetlenül boldog vagyok. Persze a mostani boldogság csak ideig-óráig tarthat, talán még a mai nap, aztán holnap készülünk a hétvégére, hiszen minden meccs kiélezett. Sosem lefutott semmi, továbbra is küzdenünk kell. Bármilyen játékkal, de nyernünk kell szombaton is."

Disztl László (a Kaposvár vezetőedzője): "A DVTK elleni győzelem után frissíteni akartuk a csapatot, hiszen a játékosok nagyon sokat kiadtak magukból az elmúlt hetekben. A védelemben rutinos játékosok kaptak helyet, aki a stabilitást és a nyugalmat adták volna a csapatnak, míg elöl gyors, fiatal labdarúgók kaptak lehetőséget a bizonyításra. Sajnos ez nem sikerült, hiszen a fiatalok nem azt nyújtották, mint amit szerettünk volna. Az első gólig kiegyenlített játék folyt, de az megfogta a srácokat, hiszen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen tizenegyest más csapat ellen is befújtak volna. A vezetés után magabiztosabb lett a Paks, mi próbáltunk frissíteni, de úgy, hogy a fiatalok a pályán hagytuk, mivel figyeltültünk a fiatalszabályra. A fiatalok közül Bévárdi Zsomborban volt lendület, gyorsaság, de nem tudtuk ezt kihasználni támadásban."

EMLÉKEZTETŐ

PAKS-KAPOSVÁR 3-0

Magabiztos játékkal tartotta otthon a Paks a három pontot a Kaposvár ellen, ezzel előre lépve a tabella 8. helyére. A Kaposvár nem járt közel a gólszerzéshez, míg a Paks akár több góllal is tudott volna nyerni. Böde Dániel nem volt ott a keretben, a lelátóról figyelte a csapattársai, információnk szerint sérült..

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HARASZTI ZSOLT

Egy találat büntetőből és egy akciógól. Az első találata volt különösen fontos, hiszen azzal tulajdonképpen eldőlt a meccs, míg a második találata csak hab volt a tortán.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: NAGY TAMÁS KEZEZÉSE

A 20. percben, Bertus Lajos szabadrúgása után Nagy Tamás kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, tizenegyest ítélt a játékvezető, amit Hahn magabiztosan értékesített. Ez a találat megadta az alaphangot a meccshez, amit a hazai csapat magabiztosan meg tudott nyerni.

21. perc: Nagy Tamás kezezése után megítélt tizenegyest Hahn János végezte el, aki magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába. 1-0!

Security Check Required

(null)

33. perc: Osváth ívelte előre a labdát Hahnak, aki elől még tisztázni tudott a védelem, azonban a labda a tizenhatoson belül maradt és Haraszti elé pattant, aki a bal alsó sarokba bombázta a játékszert. 2-0!

(null)

69. perc: Az újabb paksi tizenegyesnél Haraszti állt a labda mögé, aki higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt. 3-0!

(null)

A hétvégén a dobogóért küzdő Puskás Akadémiához látogat majd a Paks, míg a Kaposvár a Kiesés elől menekülő Kisvárdát fogadja hazai pályán.

Paks-Kaposvár 3-0

Paks, Paksi FC Stadion, 500 néző. Vezette: Solymosi
Paks: Holczer – Osváth (Szendrei, 78.), Gévay, Szélpál, Szabó J. (Poór, 71.) – Windecker, Bertus, Szakály D. – Haraszti (Kulcsár, 71.), Hahn (Sajbán, 60.), Könyves (Bartha, 60.)
Kaposvár: Laky – Fodor (Hadaró, 80.) , Szabó A., Hegedűs (Ur, 73.), Vachtler (Nagy J., 80.) – Pintér Á., Nagy T. (Trebotic, 70.) – Keresztes, Borbély, Farkas (Szakály A., 70.) – Bévárdi
gólszerzők: Hahn (21. – 11-esből), Haraszti (33., 69. – a másodikat 11-esből)