MTK-ZTE: még szerencséjük sem volt

Ritkán látható gól született a hajrában.

MTK-ZTE 3-0

Az MTK a szombati meccs előtt kétszer is vereséget szenvedett a Zalaegerszegtől ebben a szezonban. A fővárosiaknak összejött a visszavágás, hiszen Schön Szabolcs góljával megszerezték a vezetést a 67. percben (Schön ebben az idényben már hetedik gólját szerezte az NB I-ben), majd Mezei és Prosser is beköszönt. A harmadik gólnál még szerencséje sem volt a ZTE-nek, hiszen a kapufán csattant Prosser lövése, majd Demjén hátáról jutott a gólvonalon túlra a labda.

Ezzel a sikerrel a kék-fehérek stabilizálták a negyedik helyüket a táblázaton. Az MTK hátránya jelenleg két pont a MOL Fehérvárral szemben, amely holnap a Puskás Akadémiával találkozik.

Az, hogy nem lett döntetlen, nem okozott különösebb szenzációt, hiszen immáron 28 bajnoki óta nem osztoztak meg egymással a csapatok a pontokon.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A HAJRÁ

A ZTE a 89. percben egyenlíthetett volna, de Lesjak a kapufát találta el. Nem sokkal később tizenegyest kapott az MTK, a lehetőséget Mezei váltotta gólra.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: AZ MTK FIATALJAI

Az MTK-nál évek óta bátran mernek a fiatalokhoz nyúlni, akik most sem okoztak csalódást. Az első két gólon Schön Szabolcs és Mezei Szabolcs személyében 20 esztendős futballisták osztoztak.

67. p.: Schön kapott egy remek indítást, az MTK tehetsége a felezővonal környékéről indult el, majd betört a tizenhatoson belülre, kicselezte Demjént, aztán az ötös közeléről ballal a kapu közepébe gurított. 1-0!

90. p: Lesjak kapufája után kontrázott az MTK, ennek a végén tizenegyest kapott, Mezeit szabálytalanul állította meg Tajti. A csereként beszálló Mezei ballal a léc alá küldte a labdát. 2-0!

93. p: Prosser állította be a végeredményt, 11 méterről találta el a bal oldali kapufát, de a kipattanó Demjénről a kapuba pattant. 3-0!

Három hét szünet lesz a bajnokságban, ezt követően a ZTE kiesési rangadón látja vendégül a Diósgyőrt, míg az MTK a Paks otthonában fog vizitálni.

MTK Budapest-ZTE FC 3-0 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapus, v.:
Andó-Szabó
gólszerzők: Schön (67.), Mezei (90., 11-esből), Demjén (94., öngól)
sárga lap: Kata (43.), Schön (74.), illetve Kálnoki-Kis (21.), Németh E. (34.), Sankovic (49.)
MTK: Mijatovic – Varju, Perkovic, Nagy Zs. – Ikenne-King, Dimitrov (Cseke, 71.), Kata (Pintér, 79.), Herrera (Balázs, 79.) – Varga R. (Mezei, 88.), Miovski (Prosser, 87.), Schön
ZTE: Demjén – Bobál, Gergényi, Lesjak, Kálnoki-Kis – Sankovic (Babati, 85.), Favorov (Zimonyi, 72.), Németh E. (Szánthó, a szünetben) – Koszta, Könyves (Tajti, 64.), Futács