Budafok-Vidi: Zsóri és az újonc balszerencséje

Hajrában dőlt el a meccs.

BUDAFOK-MOL FEHÉRVÁR FC 1-2

Küzdelmes és izgalmas meccsel zárult az NB I 25. fordulója, melyet a Fehérvár nyert meg 2-1-re. A Vidi ezzel a bajnokság során harmadszor is megverte a Budafokot a bajnokság során. Egy öngól döntötte el a három pont sorsát, ráadásul a hazai csapat még egy tizenegyest is kihagyott.

A Vidi ezzel a győzelmével immáron negyven pontos, öt pont a hátránya a második Puskás Akadémiával szemben, míg a Budafok a 11. kieső helyen zárta ezt a kört.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: ZSÓRI DÁNIEL

A Budafok Puskás-díjas játékosa a Fehérvár alkalmazásában áll, kölcsönben szerepel a fővárosi csapatnál. Az ő balszerencsés mozdulata döntötte el a meccset, mely után a saját kapujába került a labda.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A KIMARADT TIZENEGYES

1-0-ás fehérvári vezetésnél hatalmas lehetőséghez jutott a Budafok, ám Rockov kivédte Kovács büntetőjét. A mérkőzés utáni nyilatkozatában a budafoki futballista el is ismerte, hogy ezen mehetett el a meccs.

17. p.: Nikolics készítette le a labdát Zivzivadzdének, aki 17 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 0-1!

35. p.: Egy gyors bedobás után kovács készítette le Skribeknek a játékszer, aki 11 méterről a kapuba lőtt, hiába ért bele Rockov. 1-1!

84. p.: Houri bal oldali szabadrúgása után Zsóri Dániel egy szerencsétlen mozdulat utám, becsúszva a saját kapujába lőtte a labdát. 1-2!

A következő körben a Budafok Mezőkövesdre látogat, míg a Fehérvár a Puskás Akadémia vendége lesz.

Budafoki MTE-MOL Fehérvár FC 1-2 (1-1)
Budafok, zárt kapus, v.: Zierkelbach
Budafok: Bese – Huszti A. (Micsinai, 83.), Jagodics, Romic, Medgyes – Csonka, Oláh – Skribek (Ihrig-Farkas, 64.), Filkor (Margitics, 83.), Szabó M. – Kovács D. (Zsóri, 72.)
MOL Fehérvár: Rockov – Nego, Rus, Stopira, Hangya – Fiola, Alef (Pinto, 52.) – Bamgboye (Bolla, a szünetben), Nikolics (Houri, 75.), Petrjak – Zivzivadze (Szabó L., 90.)
gólszerzők: Skribek (40.), illetve Zivzivadze (17.), Zsóri (84. – öngól)
sárga lap: Margitics (93.), illetve Nego (67.)