Fradi-Barca: kitérő választ is adott a katalánok vezetőedzője

Antoine Griezmannról is elismerően nyilatkozott.

Ronald Koeman, a Barcelona vezetőedzője elmondta az FTC 3-0-s lgyőzése utáni sajtótájékoztatón, hogy, kiváló első félidőt játszott csapata, amely nagyon jó ritmusban futballozott, remekül támadott le, és négy-öt hatalmas helyzetet kidolgozott, ezekből három gólt szerezve könnyedén döntötte el az összecsapást. Hozzátette, az elmúlt időszakban sokat fejlődött együttese játéka, sokkal hatékonyabbak a támadásai, mint korábban, de a védekezésén még van mit csiszolni.

Arra a kérdésre, hogy a magyar bajnoknak, vagy a Dinamo Kijevnek van több esélye a harmadik hely megszerzésére, kitérő választ adott a holland tréner, akinek véleménye szerint az említett két együttesnek nagyon nehéz dolga volt két olyan nagy klub ellen, mint a Juventus és a Barcelona.

Fradi-Barca: döbbenetes ábra a katalánoktól – NB1.hu

A spanyol újságírók kérdésére Koeman megdicsérte az elmúlt mérkőzéseken kiemelkedően futballozó Antoine Griezmannt, illetve Ousmane Dembélét, aki amellett, hogy nagyon veszélyesen futballozik, kiemelkedő fizikai állapotban is van.

A rosszabb gólkülönbségével negyedik Ferencváros jövő kedden az ukrán Dinamo Kijev otthonában zárja a csoportkört, a találkozó tétje a kvartett harmadik helye, azaz az Európa-liga legjobb 32 csapata közé kerülés lesz. A győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott védő Botka Endre elmondta az FTC-Barca (0-3) mérkőzés utáni sajtótájékoztatón, hogy nagyon szomorú volt mindenki a mérkőzés után, hiszen előzetesen úgy érezték, több lehet ebben a mérkőzésben:

"Többet akartunk ma elérni, azt éreztük a mérkőzés előtt, hogy valami extrát tudunk nyújtani, de sajnos nagyon hamar eldőlt, hogy nem. Emiatt mindenki nagyon csalódott. Az első félidő után próbáltuk tartani magunkat, de ez most csak ennyire volt elég. A legfontosabb meccs jövő héten lesz, ott dől el minden, mi pedig mindent fel fogunk tenni egy lapra."

“Eléggé kiszolgáltatott helyzetben voltam a góloknál. Az első félidőben nagy fölényben játszottak, akkor kerültek helyzetbe, amikor csak akartak. Messi és Coutinho nélkül is olyan játékot tudtak produkálni, ami megmutatta, hogy a kjevnek is hogy rúgtak négyet” – mondta Dibusz Dénes, a Fradi kapusa az M4 Sportnak.

“A máodik játékrészben jobbak voltunk, sikerült elérni, ne rúgjanak újabb gólokat de ez nem csak rajtunk múlott. Kint az első 20 percben lazábban vették a játékot, ma érezhető volt, hogy már az elején el akarták dönteni, letámadtak és hatásossan bontottak meg minket a széleken” – vélte a válogatott kapus.

Az első félidőben lerendezték ezt a mérkőzést. – dícsérte a néhány alapemberét nélkülöző ellenfelet a csereként beálló Lovrencsics Gergő. Aki szerint a szünet után már helyzeteket is ki tudtak alakítani, még ha gólt nem is sikerült szerezni.

A harmadik helyre azonban továbbra is megmaradt a Fradi esélye, amit szeretnének megragadni, amihez a Torinóban látott teljesítmény kellhet – tekintett előre az ezúttal a bal oldalon szerepet kapó futballista.

“Nagyon jó első félidőt pródukáltunk, tudtuk intenzíven kell játszani, ez szerencsére sikerült is. Jó formában vagyok, de erről szól az élet hinned kell saját magadban és a végén ez kifizetődik. Szeretnék minél több trófeát szerezni, mert egy olyan csapatban játszom, amelyik mindig trófeákra hajt” – mondta a katalánok második gólját szerző Martin Braithwaite.

“Nagyon jól játszottunk, gólokat szereztünk. A második félidő kevésbé volt intenzív, de tudtuk hogy így is megnyerjük a meccset. Célunk, hogy megnyerjük a csoportot, a továbbjutás mellett az első hely is fontos számunkra” – nyilatkozta Clement Lenglet, a katalánok francia védője.

Szerhij Rebrov, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője a találkozó elején mutatott játék miatt csalódott az FC Barcelona ellen 3-0-ra elvesztett Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést követően.

"Pontosan az ilyen szituációkra fektettük a hangsúlyt, amikből gólt kaptunk. Persze, a sebesség sokat számított. Az első huszonöt perc után nagyon csalódott voltam, hiszen olyan szituációkból kaptunk gólokat, amelyekre előzetesen felkészültünk. A második félidőben már elégedettebb voltam, de persze ekkor már csoda lett volna a pontszerzésünk" – nyilatkozta a Puskás Arénában az összecsapást követő sajtótájékoztatón az ukrán szakember, aki szerint óriási volt a két csapat között a sebességkülönbség.

Rebrov hozzátette, az ilyen találkozók, mint a Barcelona vagy a Juventus elleni mérkőzések, jó példa lehet a játékosok számára, hogy milyen szintre kellene eljutniuk.

FERENCVÁROS-BARCELONA 0-3

Hazai környezetben 3-0-ás vereséget szenvedett a Barcelonától a Ferencváros, valamint a Dinamo Kijev is kikapott a Juvetustól, ezzel biztossá vált, hogy Ukrajnában fog eldőlni a harmadik hely sorsa. A katalánok már az első félidőben eldöntötték a meccset, Dembélé oroszlánrészt vállalt a sikerből. A Fradinak is meg voltak a lehetőségei a szépítésre, ám minden próbálkozás meddőnek bizonyult.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: OUSMANE DEMBÉLÉ

Az első gól előkészítésében tevékeny rész vállalt, majd adott egy gólpasszt. Azonban nem maradt gól nélkül hiszen a Braithwaite által kiharcolt tizenegyes ő értékesítette.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ELSŐ FÉLIDŐ

Viszonylag hamar megszerezte a vezetést a vendégcsapat Griezmann remek megoldása után. Az első találat után sem vissza az intenzitásból a Barca, további két gólt rámolt be a Fradi kapujába, ezzel eldöntve a meccset.

14. perc: Dembélé és Alba szép megmozdulásai után az utóbbi adott középre, ahol Greizmann megelőzte Dvalit és sarokkal a kapuba továbbított. 0-1

20. perc: Dembélé adott középre balról, Frimpong lemaradt Braithwaite-rők, aki jobbal a bal alsóba lőtt. 0-2

28. perc: Braithwaite-ről lemaradt Frimong, aki becsúszva felrúgta a Barca játékosát a tizenhatoson belül, tizenegyes. A labda mögé Dembélé állt oda, aki nem hibázott. 0-3

A következő körben a Dinamo Kijev vendége lesz, amely találkozó eldől, hogy melyik csapat jut az Európa-liga rájátszásába. A Barcelona a Juventust fogadja hazai pályán.

Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Alkeszej Kulbakov (fehérorosz)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Sigér (Laidouni, 64.), Somalia (Haratin, 81.) – Isael, Uzuni (Baturina, 71.) – Nguen (Mak, 71.)
FC Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba (Junior Firpo, a szünetben) – Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic – Trincao, Griezmann (Ricardo Puig, 65.), Dembélé – Braithwaite (De La Fuente, 80.)
gólszerzők: Griezmann (14.), Braitwaite (21.), Dembélé (28., 11-esből)
sárga lap: Frimpong (27.), illetve Busquets (29.), Griezmann (53.), Trincso (70.)

JUVENTUS-DINAMO KIJEV 3-0

Torinóban is ugyanolyan eredmény született, mint Budapesten, a Juventus 3-0-ra legyőzte a Dinamót. A gólok gyártását az első félidőben Chiesa kezdte meg, majd a második játékrészben Ronaldo és Morata folytatta. Ezzel az is eldőlt, hogy a Fradira és a Kijvere élet-halál meccs vár a következő fordulóban.