Magabiztosan nyert a Honvéd

Budapest – Háromgólos siker a főpróbán.

A harmadosztályú bajnokság rajtja előtti utolsó felkészülési mérkőzésén 3-0-ra nyert a Budapest Honvéd-MFA csapata szombat délelőtt a szintén a Közép csoportba besorolt Vecsés ellen.

A 15. percben egy szép támadás végén Stoiacovici varázsolta be mintegy 30 méterről a védők közé a labdát, amely tökéletes ütemben szállt Banó-Szabó lábára, aki egyből átemelt a kifutó Komora fölött, a labda pedig a kapu jobb oldalába hullott – írta le a fővárosiak vezetőgólját a honvedfc.hu. Hegedűs Márk révén még az első játékrészben, a 34. percben növelte előnyét a Honvéd, amelynek a kezdeti bizonytalanságok után a védelme is összeállt.

„Fordulás után a meleg és a jó teljesítményünk egyaránt megmaradt, a helyzeteink viszont egészen a játékrész közepéig kimaradtak. A 67. percben aztán a csereként beállt Király Ákos gondolt egyet, és 20 méteres bombája védhetetlenül vágódott félmagasan Komora kapujának jobb oldalába” – olvasható a kispestiek weblapján.

A Vecsés szombat délután Makón, míg a Honvéd-MFA vasárnap Dabason kezdi meg szereplését az NB III-ban.

Jegyzőkönyv

Vecsési FC – Budapest Honvéd-MFA  0-3 (0-2)

Vecsés, Dózsa György út, 100 néző

Vecsési FC: Komora László – Balázs Bálint (Tóth Olivér, 46’), Molnár Zoltán, Radnai György, Csordás Szabolcs, Farkas Tamás (Homonyik Gábriel, 46’), Márki Bence (Balogh Gyula, 46’, Gényi Dávid, 79’), Csiszár Richárd, Farkas Ádám, Tóth Attila (Borsi Marcell, 46’), Reydán Shalem

Vezetőedző: Simon Antal

Budapest Honvéd-MFA: Berla Attila – Falusy Bálint (Erdős Gábor, 46’), Nemes Barna (Nagy II. Gergő, 56’), Bence Szilárd (Fehér Imre, 61’), Gergényi Bence (Csaba Dániel, 56’), Bodrogi János (Király Ákos, 46’), Stoiacovici Dávid (Farkas Roland, 61’), Hegedűs Márk (Pisont Patrik, 61’), Bíró Ákos (Rózsahegyi Dominik, 61’), Bobál Gergely (Lukács Dániel, 61’), Banó-Szabó Bence

Vezetőedző: Pisont István

Gólszerzők: Banó-Szabó Bence (15’, 0-1), Hegedűs Márk (34’, 0-2), Király Ákos (67’, 0-3)

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)