Gyöngyös: hihetetlen fordítás az esélytelenek nyugalmával – gólok története

Vendégek elismerték: azt hitték, nyertek!

Gyöngyösi AK – Termálfürdő Tiszaújváros 3-2 (0-2)
Gyöngyös, 100 néző. V.: Sándor.
Gyöngyös: Halasi – Fehér, Csornij, Rédei, Nádudvari (Markovics), Csoszánszki (Márkus), Tóth O., Petrezselyem, Tarnai, Nagy R., Forgács (Sári). Edző: Varga Attila.
Termálfürdő Tiszaújváros: Tóth Cs. – Lippai, Gelsi (Orosz), Pap, Bussy, Csicsek (Bene), Tóth M., Hussein, Bokros, Terdik, Molnár M. (Kulcsár). Edző: Gerliczki Máté.
G.: Nagy R., Forgács, Tóth O., ill. Gelsi (11-esből), Terdik.

"Az esélytelen nyugalmával mentünk neki ennek a mérkőzésnek: az elmúlt hetekben volt itt minden, csak nyugalom nem, ráadásul a táblázaton ötödik helyét elfoglaló gárda érkezett hozzánk" – vezette fel a mérőzésről készült tudósítását a gyöngyösiek honlapja, mely pontosan visszaadja, milyen előjelekkel várták a hazaiak a találkozót.

GÓLOK TÖRTÉNETE A GYÖNGYÖS HONLAPJÁRÓL:

"5. perc: leginkább magunkat zavartuk meg azzal, hogy 4-4-2-es felállást választottuk, máris összehoztunk egy 11-est. Halasi rajta volt – talán bele is ért – de hárítani nem tudott. 0-1.

45. perc: az utolsó percben egy erősen lesgyanús góllal megduplázták a vendégek a vezetésüket. 0-2. Vége is a félidőnek.

50. perc: egy Csornij-fejes a kapufáról csúszott ki… Majd Áron Csoszánszkit indította a jobb szélen, aki megharcolt a labdáért, és a beadási lehetőségért. Centerezését Nagy Ricsi sodorta a kapuba védvel a nyakán. 1-2.

75. perc: Tóth Olivér szólózott a jobb oldalon. Befelé húzott, de úgy szerelték, hogy Fehér Imihez pattant. Ő is elindult befelé, lőtt, a kapus kitolta a labdát, ahol Forgács érkezett, újabb egyméteres gól, de ez is egyet ér. 2-2.

83. perc: tanítanivaló labdakihozatal után Forgács tette középre a labdát, ahol Tóth vehette le, jobbal a rövid alsóba bombázott. 3-2!

Zárszónak az edzői értékelések előtt a Tiszaújváros tudósításának a címe, mert eléggé sokatmondó az első része: "Azt hittük nyertünk, így még jobban fáj a vereség a 16. vagyis a tavaszi első fordulóban."

Varga Attila (nyitóképen): – Egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfelünknek, az első játékrészben lukas volt a védelmünk és sok egyéni hibát követtünk el. Nagy pozitívum, hogy a folytatásban feljavultunk egyéni és csapatszinten is. Kicsit nehéz ami a csapat körül zajlik, nem könnyű így felkészülni, mert az időnk nem az edzésekről és a felkészülésről szólt. Büszke vagyok a csapatra!

Gerliczki Máté: – A mai mérkőzés megmutatta csapatunk határait. Hajlamos vagyok a naivitásra, ezért többet képzeltem bele az egészbe, de sajnos be kell ismerni, hogy semmivel nem vagyunk jobbak, mint egy középcsapat.