Elmaradt az újabb csoda: a lipóti edző értékelése

A nyolcaddöntő jelentette a végállomást.

Az előző héten nagy bravúrt hajtott végre az NB III-ban szereplő Lipót. A harmadosztályú alakulat 3-1-re győzte le a Zalaegerszeget a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén. A lipótiak vezetőedzője, Varga Péter a visszavágó előtt kijelentette, a ZTE otthonában sem ülnek rá az eredményre. A tréner hozzátette, bízik a továbbjutásban.

A szerda esti mérkőzésen már kijött a két csapat között meglévő osztálykülönbség. Az NB I-ben a kiesés ellen küzdő egerszegiek már az első félidőben eltüntették a hátrányukat McWoods és Ostrek góljainak köszönhetően. Érdekesség, hogy az első találat a 30., míg a második a 31. percben született. A 69. minutumban már 5-0 állt az eredményjelzőn, a lipótiak erejéből csak a szépítésre futotta.

Magyar Kupa: megvan a legjobb 8 csapat – eredmények, összefoglalók – NB1.hu

Kialakult a legjobb 8 mezőnye a Magyar Kupában, túlságosan nagy meglepetés egyik meccsen sem történt. III. Ker TVE – Dorog 0-2 Miután a a párharc első meccsét magabiztosan húzta be a Dorog 4-1-re, így jó reményekkel várhatták a mai meccset.

A ZTE tehát elkerülte a kiesést, a Lipót pedig készülhet az NB III tavaszi idényére. Varga Péter szerint az első játékrészben nagy helyzeteknél hibáztak. Hozzátette, a futballistái nem vallottak szégyent az 5-1-es eredmény ellenére sem.

"Gratulálunk a Zalaegerszegnek, a két mérkőzésen kijött a két együttes közötti osztálykülönbség, megérdemelten jutottak tovább. Ennek ellenére úgy érzem, több volt ebben a meccsben számunkra, hiszen az első félidőben nagy gólhelyzeteket is ki tudtunk alakítani. A harmadik hazai gól után sem éreztem azt, hogy lefutott a találkozó, de a negyedik találat mindent eldöntött. Nem vallottunk szégyent, felvállaltuk a játékot, emelt fővel búcsúztunk a kupasorozattól" – nyilatkozta Varga.

A Lipót Pékség SE a harmadik helyen áll az NB III Nyugati csoportjában. A csapat a 2020-as első bajnokiján a BKV Előrét fogadja március 8-án.

Emlékeztető:

ZTE FC–LIPÓT SE 5–1 (2–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1062 néző. Vezette: Barna Gábor (Szilasi Szabolcs, Kiss Balázs)
ZTE: Demjén – Balla, Kocsis G., Katanec (Bobál D., 73.), Bedi – Katelarisz, Ostrek – Radó (Bőle, 60.), Stieber Z. (Mitrovics, 62.), McWoods – Babati. Vezetőedző: Márton Gábor
LIPÓT: Dénes – Simita, Bieder, Zámbó, Kapa – Tóth L. – Farkas Z., Varga T. (Schillinger, 64.), Csete (Vörös, 64.) – Zimonyi, Varsányi (Molnár M., 84.). Edző: Varga Péter
Gólszerző: McWoods (1–0) a 30., Ostrek (2–0) a 32., Bedi (3–0) az 55., Ostrek (4–0) a 62., Babati (5–0) a 69., Zimonyi (5–1) a 75. percben