Magyar Kupa: megvan a legjobb 8 csapat – eredmények, összefoglalók

Nincs már versenyben NB III-as csapat.

Kialakult a legjobb 8 mezőnye a Magyar Kupában, túlságosan nagy meglepetés egyik meccsen sem történt.

III. Ker TVE – Dorog 0-2

Miután a a párharc első meccsét magabiztosan húzta be a Dorog 4-1-re, így jó reményekkel várhatták a mai meccset. A kora délutáni rangadón ismét az egy osztállyal feljebb szereplő gárda tudott nyerni, ezúttal gólt sem kaptak. Az óbudaiak sorsát megpecsételte, hogy a játékvezető a 69. percben kiállította Tóthot, ezután kapták mind a két gólt.

MOL Fehérvár FC – Újpest 1-0

Magyar Kupa: kihasználta a Vidi az egész meccses emberelőnyét az Újpest ellen – NB1.hu

FOLYAMATOSAN FRISSÜL Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó MOL Fehérvár FC-Újpest 1-0 Továbbjutott a Vidi 1-0-s összessítéssel „Címeket akarunk nyerni! És a címekbe a Magyar Kupa is beletartozik!" A fenti, határozott kijelentések Kovács Zoltántól, a MOL Fehérvár FC sportigazgatójától, valamint Nikolics Nemanjától származnak. Nem mondták olyan régen ezt az illetékesek.

Dunaújváros – MTK 0-2

Az NB III-as Dunaújváros hazai pályán sem tudta meglepni az NB II listavezetőjét, magabiztos, 5-0-ás összesítéssel jutott tovább az MTK. Már az első félidőben megszerezték a vezetést a vendégek, Bíró volt eredményes a 35. percben. Az előnyüket meg tudták duplázni a fővárosiak a második játékrészben, Gera a 64. percben talált a kapuba.

Haladás – Honvéd 2-1 (hosszabbítás után, rendes játékidőben: 2-1)

Az NB II-es csapat a 30. percben meg tudta szerezni a vezetést a mérkőzésen és az állás nem is változott a meccs végéig, így hosszabbítás következett. A kétszer 15 perc első felében ismét előnyhöz jutott a Haladás, a 92. percben Tóth szerzett vezetést, így úgy tűnt, hogy a szombathelyiek jutnak tovább. Azonban Lovric másképp gondolta és a 100. percben belőtte a továbbjutás sorsáról döntő gólt, így a 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal a Honvéd jutott tovább a Magyar Kupában.

Kaposvár – Mezőkövesd 1-3

Az NB I sereghajtója a Magyar Kupától is kénytelen volt búcsúzni, emberhátrányban szenvedtek vereséget a Mezőkövesdtől. Már az első félidőben vezettek a vendégek, Takács talált a kapuba a 44. percben. A 62. percben piros lappal kiáltották az egyik kaposvárit, majd 3 perccel később Jurina duplázta meg a kövesdiek előnyét. A 78. percben Berecz értékesített egy büntetőt, ami után Vachter még szerzett egy szépítő gólt, de így is 5-2-es összesítéssel ment tovább a Mezőkövesd.

Magyar Kupa-sorsolás: lesz NB II-es a legjobb 4 között – NB1.hu

Kisorsolták a Magyar Kupa 10. fordulójának a párosításait, az a csapat kezd hazai pályán, amelyik nevét előbb húzták ki. A Paks a Haladás és a Honvéd párosának a továbbjutójával meccs majd és az NB I 3. . helyéért küzdő két csapat, a Mezőkövesd és a Puskás Akadémia a Magyar Kupában is összecsap majd.

Paks – Pécs 1-0

A pécsi menetelés ezzel véget ért a Magyar Kupában, a Paks állította meg őket. A pécsi meccsen 2-1-re tudtak nyerni Bödéék, hazai pályán már nem engedték ki a kezükből a továbbjutást. A meccs egyetlen gólját Hahn szerezte büntetőből az 57. percben, így 3-1-es összesítéssel ment tovább az NB I-es csapat.

Puskás Akadémia – Békéscsaba 3-0

Nem tudta megismételni a Fradi elleni bravúrt a Békéscsaba, az előző meccshez hasonlóan ismét 3-0-ra kaptak ki a Puskás Akadémiától. Már az első percben vezetést szerzett a hazai csapat, ami mellé még kettő gólt pakolt oda a második félidőben, ezzel 6-0-ás összesítéssel menetelnek tovább a felcsútiak.

Zalaegerszeg – Lipót SK 5-1

Kijavította a legutóbbi botlását az NB III-as ellenfele ellen a ZTE, hazai pályán kiütötték a Lipót SK-t. Már az első félidőben két góllal vezettek a hazaiak, a 69. perce már 5 gólosra növelték az előnyüket. A Lipót a 75. percben még tudott szépíteni Zimonyi révén, ám több gól már nem esett, 6-4-es összesítéssel jutott tovább a ZTE: