A Vidi II így győzte le az Ajkát a kilencgólos találkozón

Székesfehérvár – Disztl László: "Gratulálok a csapatnak, remek győzelmet szereztünk!”

Remek mérkőzésen nyert a Vidi II az Ajka ellen, amelyen Sejben Viktor négyszer talált be, Lénárt András góllal debütált, a vége 6-3 lett.A vidi.hu beszámolóját az összecsapásról változtatás nélkül közöljük.

Vasárnap délután második csapatunk az előző szezonban még az NB II-ben szereplő FC Ajka ellen lépett pályára a Sóstói Stadionban. Az első csapat keretéből Sejben Viktor, Barczi Dávid és Bévárdi Zsombor is ott volt Disztl László kezdőcsapatában.

Nagyszerűen indult a mérkőzés, hiszen már a 2. perc elején megszereztük a vezetést, Sejben szép csel után hozta játékba Barczit, aki 8 méterről, ballal nagyon okosan helyezett a bal alsó sarokba (1-0).Nem telt el az első tíz perc, és már két góllal vezettünk, miután Kováccsal szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a büntetőt pedig Sejben higgadtan értékesítette (2-0). A folytatásban is mi domináltunk, és a 27. percben Barczi visszaadta a gólpasszt Sejbennek, aki 6 méterről, kissé éles szögből, szép gólt lőtt (3-0). A 33. percben Kovács Sándor is betalálhatott volna, de az ötös sarkáról leadott lövése a bal kapufán csattant.

Félidőben 3-0-ra vezettünk, akár csak a Vidi szombat este az Újpest vendégeként – nem ez volt azonban az egyetlen hasonlóság a két találkozó között. A második játékrész elején ugyanis nagyon gyorsan szerzett két gólt az Ajka. Előbb Lőrinczy szépített 11-esből, majd néhány pillanattal később Skriba lőtt 17 méterről hatalmas gólt (3-2). Vérszemet kaptak a vendégek, szerencsére nagyon gyorsan sikerült ismét kétgólosra módosítanunk az előnyünket. A szünetben csereként pályára lépő – a szlovák U19-es válogatottban a héten debütáló – Lénárt András kapott nagy labdát Barczitól, és a felvidéki játékos nagyon higgadtan értékesítette ziccerét, így góllal mutatkozott be NB III-as csapatunkban (4-2). A 77. percben egy másik fehérvári cserejátékos volt az egyik főszereplő. A horvát utánpótlás-válogatottba első alkalommal meghívót kapó Ante Solomunnal kényszerítőzött nagyon szépen Sejben Viktor, aki a visszakapott labdát 10 méterről juttatta az ajkai csapat kapujába (5-2).

A mérkőzés 82. percében Csordás szépített egy szögletet követően,három perccel később viszont óriási bravúrt mutatott be kapusunk, amikor a léc alól tornázta ki Nagy Bálint lövését. Az ötperces hosszabbítás utolsó másodperceiben Sejben támadta meg az Ajka kapusát, aki kétségbeesésében támadónkba rúgta a labdát, amely végül a vendég kapuban kötött ki (6-3).

Második csapatunk jövő héten vasárnap a Gyirmót II otthonában vendégszerepel.

Disztl László: "Gratulálok a csapatnak, remek győzelmet szereztünk! Az első félidőben gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert, a második játékrész elején azonban visszajött a meccsbe az Ajka. Szerencsére jó ütemben szereztük a negyedik gólunkat, mely megnyugtatta a srácokat, a végén pedig magabiztos győzelmet arattunk."

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)