Egyből feljutás helyett: az egyik osztályozóra készülő csapat edzője beszólt mindenkinek

Ingyen sör, olcsóbb jegy, tömött szurkolói buszok az utazásokhoz.

A futball világában ritkán fordul elő, hogy egy bajnokcsapat ne lépjen feljebb egy osztállyal az első hely megszerzése után, ha nem az élvonalban szerepel. Magyarországon azonban ez a helyzet. Ennek következtében vasárnap délután az NB III négy csoportjának első helyezettjei osztályozó mérkőzéseket játszanak, hogy két csapat feljuthasson az NB II-be. Az első mérkőzésekre vasárnap 16 órától kerül sor, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

PUTNOK-SZENTLŐRINC

Északkelet

A Putnok az NB III északkeleti csoportjának első helyén végzett, 63 pontot szerezve. A putnokiakat csak a második helyen zárt Cigánd tudta megszorítani. Az utolsó fordulóban a bajnokcsapat a második helyezettet fogadta, és a mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult. Így maradt az ötpontos különbség a két gárda között.

A Putnok vezetői mindent megtesznek annak érdekében, hogy vasárnap minél többen kilátogassanak a helyi és környékbeli szurkolók a mérkőzésre. A belépő 600 forintba kerül, és a nézők ingyen sört kapnak.

Fontos az előkészületek szempontjából Szala Ákos vezetőedző nyilatkozata is:

„Mentálisan nagyon megedzett minket ez a bajnokság. Értek minket pofonok és megpróbáltatások, de most itt vagyunk, és nagyon megerősödve vártuk ezt a pillanatot. Tudom, hogy nem a futballtársadalom igénye és elvárása, hogy a négy bajnok közül a Putnok jusson a másodosztályba, de az elmúlt három év munkájával és fejlődésével megérdemelten jutottunk idáig. Bajnokok vagyunk, és mindent meg fogunk tenni azért, hogy feljussunk, még ha kevesen is bíznak bennünk. Bízunk magunkban, és ez a legfontosabb. A játékosok az eddigi példaértékű edzésmunkát és mentalitást is megfejelték még egyel a héten, és nagyon koncentráltan várjuk a találkozót. Alig várjuk, hogy elkezdődjön a mérkőzés, és bebizonyítsuk, mire vagyunk képesek.”

DÉLNYUGAT

A lassan osztályozóspecialistává váló Szentlőrinc úgy nyerte meg a csoportját, hogy mindössze egy ponttal előzte meg a második helyen végzett Iváncsát. A Szentlőrinc tavaly elbukta az osztályozót, kiesett az NB III-ba, míg a BVSC feljutott.

BVSC-Szentlőrinc: hadüzenet a tudományoskodóknak és majdnem az ultráknak is

Most azonban, 15 év után, ismét bajnoki címet szerzett a Lőrinc az NB III-ban. Az osztályozó odavágójára 50 fős szurkolói buszt indítottak, amelyre pillanatok alatt elkeltek a férőhelyek.

TATABÁNYA-BÉKÉSCSABA

Északnyugat

Tatabánya a magyar labdarúgás egyik fellegvára. Az utóbbi évtizedek azonban nem voltak a legsikeresebbek. A 90-es években volt még egy vesztes kupadöntője a Bányásznak a DVSC ellen, majd 2006-ban hatodik lett az NB I-ben, de 2009 óta nem szerepelt az élvonalban.

Tatabánya hárompontos előnnyel nyerte meg a csoportját a Bicske előtt. A gazdasági helyzetük másfél évvel ezelőtt kezdett stabilizálódni az új névadó szponzor érkezésével, ami megteremtette a nyugodt munkavégzés feltételeit, melynek eredménye a bajnoki cím és az osztályozó.

Gyürki Gergely vezetőedző elmondta, hogy csapatuk legfontosabb ereje a remek közösségük, és kiemelte, hogy az osztályozót 180 perces kupadöntőként kezelik, javítási lehetőség nélkül.

DÉLKELET

Az osztályozóra kényszerített bajnokcsapatok közül a Békéscsaba nyerte meg a legnagyobb különbséggel a csoportját. A lila-fehérek 16 ponttal előzték meg a második helyen végzett ESMTK-t. A csapat egyik legjobbja, Vólent Roland az NB1.hu-nak elmondta, hogy fokozatosan lettek úrrá a helyzeten a tavalyi kiesés után.

Békés(csabai) gólok a kispestieknek: Kobe Bryant és társainak az inspiráló hatása

Csató Sándor vezetőedző arra hívta fel a figyelmet, hogy nem szabad külső körülményekkel foglalkozniuk. Elmondása szerint, bár elterjedt egy nem hivatalos hír, miszerint a két osztályozó jobb összteljesítményét produkáló vesztesét kérné fel az MLSZ a másodosztályú szereplésre a licenc nélkül maradó Haladás helyére, ők úgy futnak ki a pályára Tatabányán, hogy győzni szeretnének, vagy legalább döntetlent elérni. Ezzel nem csak nyomást helyeznének az ellenfelükre, de a 2024-es veretlenségüket is megőrizhetnék. Erős csapat a Tatabánya, és alaposan felkészültek belőlük.

A békéscsabai szurkolók is kiemelten készülnek, nem lenne meglepő, ha más klubok, például az angyalföldi, újpesti és győri fanatikusok is csatlakoznának hozzájuk.

Vasárnap tehát két remek mérkőzés vár a magyar futballbarátokra. Izgalmas, jó atmoszférájú találkozókra van kilátás mind a négy helyszínen, hiszen a visszavágókat is megrendezik majd a jövő héten.

Ami viszont tény és az is marad: bajnokként mind a négy csapat megérdemelné, hogy az NB II-ben folytathassa.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)