Az MTK kölcsönadta a középpályást, aki tavaly az olasz élvonalban debütált

Nyert a Csákvár, kikapott az Ajka.

A KOZÁRMISLENY KÖZLEMÉNYE:

"Már a Serie A-ban is bemutatkozott a HR-Rent Kozármisleny új középpályása. Kosznovszky Márk az MTK-ból kölcsönbe érkezett csapatunkhoz.

Kosznovszky Márk Budakalászon kezdett focizni, onnan a Dalnoki Akadémiára, majd az MTK akadémiájára került. A korosztályos csapatok erőssége volt, az U16-os magyar válogatottban háromszor, az U17-es nemzeti tizenegyben pedig 12 alkalommal lépett pályára, részt vett a korosztályos Európa-, illetve világbajnokságon is.

Tehetségére az olasz Parma is felfigyelt, amelynek akadémiájára 2019-ben került ki. Olaszországban a felnőtt csapat keretébe is sikerült beverekednie magát, sőt az akkor már kieső Parma utolsó bajnoki találkozóján Márk is pályára léphetett a Serie A-ban. A 2021-es, Sampdoria elleni mérkőzésen Claudio Ranieri vezetőedző kezdőként számított a fiatal játékosra, aki végig a pályán harcolt a végül 3-0-s vereséggel zárult találkozón.

2021 nyarán Márk hazaigazolt nevelőegyesületéhez, az MTK-hoz. A kék-fehérek felnőtt csapatában 2021 szeptemberében, a Sényő elleni Magyar Kupa-mérkőzésen mutatkozott be, és gólt is szerzett az MTK továbbjutását eredményező találkozón. Bajnoki mérkőzésen először a Mezőkövesd elleni találkozón szerepelt. Összesen 6-szor lépett pályára az NB I-ben, s emellett az NB III-as alakulat stabil kezdőjátékosa lett. A tavaszi szezonra Tiszakécskére került, ahol beleszagolt az NB II. légkörébe is, a másodosztályban összesen 17 mérkőzésen játszott és 1 gólt szerzett."

AZ AJKA BESZÁMOLÓJA:

"Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését csapatunk. A mieink a szintén másodosztályú Dorogi FC csapatát fogadták az Ajkai Városi Sportcentrumban.

FC Ajka – Dorogi FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Lakatos
Vezette : Derdák
FC Ajka: Horváth – Csákány (Fodor 46′), Görgényi (Jagodics 46′), Tar, Présinger (Csemer 46′), Tóth (Tajthy 46′), Csizmadia (Doncsecz 46′), Kenderes (Vogyicska 46′), Zsolnai, Sejben (Molnár 46′) – Szarka(Dragoner 46′) vezetőedző: Kis Károly
Dorogi FC: Molnár – Albert, Barna, Berkó, Gyurácz – Tóth,Lénárth, Magyari, Papp – Paudits, Szedlár pályára léptek még: Vajda, Ferkó, Kopornai, Lakatos, Lustyik, Nagyházi, Rácz, Szalai, Szerencsi, Sztojka, Kovács, Vígh vezetőedző: Fenyvesi László

57. perc: Dorogi szögletrúgást követően Kovács fejesét nagy bravúrral védte Horváth, a kipattanót közvetlen közelről Lakatos juttatta a kapunkba 0-1."

A CSÁKVÁR HÍRE:

"Ma délután Mezőkövesden, az NB II-be nyáron visszajutott Kazincbarcika ellen tartotta bajnoki főpróbáját csapatunk. A borsodi alakulattal egyébként a hetedik fordulóban, szeptember 4-én találkozunk a Kolorcity Arénában.

Kártik Bálint és Dulló Martin kisebb sérülés miatt csak a lelátóról szoríthatott a társaknak.

Az első félidőben többször is közel jártunk a gólszerzéshez, de vagy Megyeri Gábor hárított bravúrral (Magyar Zsolt és Tamás Nándor lövésénél) vagy a kapufa segítette ki a barcikaiakat: Karacs Dániel lövésénél és Baracskai Roland fejesénél is verve volt már a vendéglátók hálóőre. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Szekszárdi Tamást a játékvezető kiállította, miután gólhelyzetben szabálytalankodott a kilépő Hornyákkal szemben. A szünet után feljebb tolta védekezését a Barcika, de helyzetet továbbra sem tudott kidolgozni. A játékrész közepén aztán fölényünk már gólokban is megmutatkozott: előbb Torvund Alexander értékesítette a jogosan megítélt tizenegyest – Gazdag Vajkot buktatták a tizenhatoson belől -, majd három perccel később Karacs lövését csak kiütni tudta a borsodiak kapusa, Körmendi Kevin pedig éles szögből a hálóba helyezte a labdát. Az i-re a pontot végül Karacs Dániel tette fel, aki egy szép jobb oldali szögletvariáció után vette be a barcikai kaput.

Csapatunk egy héttel a bajnoki rajt előtt biztató teljesítménnyel rukkolt ki, ám azt sem szabad elfelejteni, hogy több, mint egy órán keresztül emberelőnyben futballozhatott."

Kazincbarcika-Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-0)
Mezőkövesd, edzőcentrum
Kazincbarika: Megyeri I. G. – Szemere, Szekszárdi, Ur, Süttő – Heil – Székely D., Csatári, Nagy J. – Szabó B., Takács T. Edző: Varga Attila.
A II. félidőben pályára lépett: Megyei II. G., Lippai, Dvorschák, Sztankó, Hleba, Ádám, Kurdics, Pálinkás, Kálnoki-Kis
Aqvital: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László – Mészáros D. – Gazdag V., Magyar Zs. – Tamás, Hornyák, Baracskai. Edző: Tóth Balázs.
A II. félidőben pályára lépett: Koval, Fejős, Kirilló, Torvund, Körmendi, Alaxai
Gólszerzők: Torvund (73.), Körmendi (76.), Karacs (86.)