Rossira eltiltás vár – a kapitány reakciója

Érthetetlen - így áll az eset előtt az olasz tréner.

Mint ismeretes, Marco Rossi szövetségi kapitányt a 88. percben teljesen érthetetlen módon elküldte az Azerbajdzsán-Magyarország (1-3) mérkőzés játékvezetője a kispadtól. Mivel az olasz trénernek egy meccses felfüggesztett büntetése van, a kispadtól elküldés pedig kiállításnak felel meg, kérdéses, mennyi meccsen nem lehet a partvonal mellett. Rossi a lefújás után teljesen értetlenül állt az eset előtt.

Dzsudzsák és Orbán varázsolt Bakuban, átvettük a vezetést a horvátoktól – videó – NB1.hu

"Elnézést kérek, de ez az én oldalamról hihetetlen. Soha nincs olyan, hogy nem tisztelném a másikat, és most sem léptem ki egyszer sem a technikai zónából. A játékvezető elküldött engem, mire háromszor megkérdeztem, hogy miért, mi történt. Egy csúnya szót nem mondtam ki, csak a bedobást kérdeztem meg. Nem színházban vagyunk! Mi csak futballoztunk, de egy ilyenen sok múlhat. Voltak olyan pillanatok a meccsen, ahol kontrolláltunk, de a második félidőben akadt olyan is, hogy nem mindig támadtunk, talán a keddi meccset is szem előtt tartva. A horvátok elleni mérkőzés után azt mondtam, ha nem őrizzük meg a lehetőségeinket az Eb-re, akkor nem tudunk mit kezdeni. Az biztos, hogy kétszer le kell győznünk az azerieket és az összes hazai meccsünket meg kell próbálnunk megnyerni. Az ellenfelek is nagyon erősek, nehéz lesz játszani ellenük, de felvesszük a kesztyűt" – fogalmazott.

Azerbajdzsán-Magyarország: Dzsudzsák, Orbán, Holman – reakciók – NB1.hu

A válogatott vezeti csoportját, kedden Wales érkezik Budapestre.