Öregfiúk: triplával kezdett a Honvéd edzője

Nem akármilyen újoncavató.

A HONVÉD JELENTÉSE:

"Öregfiúkcsapatunk szokatlan időpontban, hétfő este kilenckor lépett pályára a Goldball-pályán. A Honvéd BKE Djordje Kamber személyében „újoncot” avatott, Kambi 2015 óta tagja a klubnak, kispesti pályafutása alatt bajnok és kupagyőztes lett a piros-feketékkel. A fáradhatatlan védő aktív pályafutása befejeztével sem lett hűtlen a Honvédhoz, jelenleg az edzői stáb tagja, hétfő óta pedig a Honvéd öregfiúkcsapatát erősíti.

A mérkőzésen aztán 28. percben született meg az első kispesti gól, amikor a szemfüles Patkó elcsípett egy rossz hazaadást, a kapus mellett eltolta a labdát, majd bepasszolta Bárányos elé, aki a kapuba belsőzte azt, 0-1. Hét perc múlva növelték előnyüket a kispestiek, Pisont labdáját Zana kissé kisodródva a rövid felsőbe bombázta, 0–2. Újabb négy perc elteltével a harmadik gólunknak tapsolhatott a közönség. Fülöp szerzett labdát a hazai tizenhatoson belül, és lőtt a kapuba, 0–3.

A második félidőre Lannert Bence nélkül jött ki a csapat, helyette Plókai Attila folytatta a játékot. A 47. percben szép góllal növelte előnyét a kispesti együttes. Pisont, Zana összjáték után Kamber kapott egy jó labdát, az „újonc” a kimozduló kapus felett átemelte a labdát, 0–4. Az 54. percben aztán Patkó lövését még bravúrral védte a kapus, de az ismétlést már nem tudta hárítani, 0–5. Egy perccel később újra Kamber volt eredményes, amikor Fülöp labdájával, befelé cselezve 10 méterről lőtt a hálóba, 0–6. Az 59. percben Szabó révén szépítettek a hazaiak, 1–6. Már úgy nézett ki nem esik több gól a mérkőzésen, amikor az utolsó percben Patkó önzetlen továbbítását Kamber lőtte a hálóba, 1–7.

Második tavaszi meccsét tehát magabiztosan nyerte meg a Honvéd és Kamber bemutatkozása is remekül sikerült, hiszen három góllal járult hozzá a győzelemhez. Mivel mind a két riválisunk, a Ferencváros és az MTK is nyert, a táblázat megmerevedett: az MTK áll az élen, második a Honvéd, harmadik a Ferencváros.

Legközelebb már hazai pályán találkozhatunk a mieinkkel, március 28-án 19:30-kor a BVSC csapatát fogadjuk.