MK: hátrányban volt a félidőben, végül alázott az Újpest – videó

Ötöt vágtak, magabiztosan jutottak tovább a lilák.

MAGYAR KUPA, 7. FORDULÓ, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT:

FC Ajka (NB II)–Újpest FC 2–5 (2–1)
Ajka, 2500 néző. V.: Csonka Bence (Becséri Gergely, Horváth Zoltán)

Ajka: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Kenderes (Nagy I., a szünetben), Nagy B. – Lengyel B., Csizmadia Z., Nagy E. (Szabó N., 68.), Horváth P., Soltész (Oláh L., 73.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly

Újpest: Pajovics – Balázs B., Heris, Risztevszki, Burekovic – Onovo – Nwobodo (Csongvai, 84.), Szakály P. – K. Mészáros (Zsótér, a szünetben), Koszta (Feczesin, a szünetben), Bjarnason. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

gólszerzők: Nagy K. (1–0) a 31., Szakály P. (1–1) a 41., Lengyel B. (2–1) a 45., Heris (2–2) az 53., Feczesin (2–3) a 60., Bjarnason (2–4) a 64., Bjarnason (2–5) a 75. percben

Ajka-Újpest: parádés szurkolás és Vignjevics-düh – reakciók – NB1.hu

Az Újpest csapata a félidőben még 2-1-es hátrányban volt, végül 5-2-re nyert Ajkán a Magyar Kupa hetedik fordulójának keddi játéknapján, így továbbjutott a következő fordulóba.

Jobban kezdtek a vendégek, ám a 30. percben mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést, Nagy Mihály egy kipattanót lőtt a hálóba. Percekkel később jött a válasz, Szakály Péter másfél év után ünnepelhetett gólnak tétmeccsen, ám hiába az egyenlítés, az utolsó szó az Ajkáé volt: Lengyel fejelt egy szöglet után Pajovic kapujába.

A félidei hátrány talán kissé megrémisztette az Újpestet, így még magasabb fokozatra kapcsoltak, ezt pedig a megilletődötten játszó ajkaiak nem bírták el. Feczesin és Zsótér beállt, és mindketten aktív részesei is voltak a történéseknek: Heris egalizáló találata után Feczesin szerezte meg a vezetést, majd Bjarnason percei következtek, az izlandi kétszer is betalált, beállítva ezzel az 5-2-es végeredményt.