Már csak egy megválaszolatlan kérdés maradt Kisvárdán

Megsérült az Újpest egyik legjobb játékosa.

Kisvárda-Újpest 2-1

Rangadóval tárult az NB I 31. fordulója, Kisvárdára látogatott az Újpest.

Mind a két csapat számár volt tétje a meccsnek, ugyanis a Kisvárda még versenyben van a Puskás Akadémiával a második helyért, míg az Újpestnek még megvan az esélye arra, hogy odaérjen a negyedik helyre.

Sokat nem is tapogatóztak a csapatok, az első gól a negyedik percben született meg Bumba révén. A második találat a 30. percben született Asani lövéséből, miután remek passzt kapott Bumbától.

A két kisvárdai gól között sem úgy alakultak az események, ahogy a lila-fehér fanatikusok azt remélték volna, ugyanis a 22. percben nagyon csúnyán esett el Zivzivadze, akit hordágyon kellett levinni a pályáról. Az M4 Sport közvetítése arról számolt e, hogy a játékos agyrázkódást szenvedett.

Azért örülni is volt okuk még az első játékrészben az újpestieknek, ugyanis Diaby a 44. percben szépíteni tudott.

A második félidőben inkább a küzdelem dominált, bár a 68. percben Diabynak meg kellett mentenie a csapatát egy újabb bekapott góltól, miután Pajovics nagyon rosszul futott ki a kapujából, így Navrátil üres kapura guríthatott, ám a lilák védője még időben visszaért.

A 2-1-es eredménnyel a liláknak már csak minimális esélye maradt a negyedik hely megszerzésére, míg a Kisvárda történelmet írt. Az biztos, hogy a hazai csapat már dobogós helyen végez a bajnokságban, már csak egy kérdés maradt, hogy ezüst- vagy bronzérem kerül-e a játékosok nyakába a szezon végén.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: CLAUDIU BUMBA

Remekül játszott a román légiós, csapata mind a két pontjából tevékeny részt vállalt. Kiemelkedett a mezőnyből, sokat tett azért, hogy a csapata dobogós helyen végezzen.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: ZIVZIVADZE SÉRÜLÉSE

Nagyon nem jött jól az Újpestnek, hogy elveszítette az egyik legjob játékosát. Amennyiben a grúz támadó végig tudta volna játszani a meccset, nem kizárt, hogy legalább egy pontot szerezhettek volna a lilák.

4. p.: Bumba kicselezte Pauljevicset, majd tíz méterről, kissé balról, Csongvai és Diaby között a kapuba lőtt. 1-0!

30. p.: Bumba emel jobbal Asani elé, aki az ötös sarka mellől a jobb alsóba lőtt, Csongvai nem tudott menteni. 2-0!

44. p.: Antonov végzett el jobbról egy szögletet, amit Diaby fejelt a kapuba hat méterről. 2-1!

Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-1 (2-1)
Kisvárda, 2890 néző, v.: Erdős
Kisvárda Master Good: Dombó – Hej, Prenga, Kravcsenko, Matheus Leoni (Nagy M., 91.) – Melnyik, Ötvös (Makowski, a szünetben), Karabeljov – Bumba, Camaj (Mesanovic, 78.), Asani (Navratil, 61.)
Újpest FC: Pajovic – Pauljevic, Csongvai, Diaby, Antonov – Croizet, Boumal, Onovo (Bjelos, 69.), Mitrovic (Viana, 69.), Beridze (Simon K., 83.) – Zivzivadze (Katona, 25.)
gólszerzők: Bumba (4.), Asani (29.), illetve Diaby (44.)
sárga lap: Kravcsenko (80.), illetve Boumal (65.), Csongvai (89.), Pauljevic (93.)

A következő körben a Kisvárda Paksra látogat, míg az Újpest a Vidit fogadja majd.