Magyar Kupa: 11-esekkel jutott a 4 közé az Újpest

Pintér Attila csapata eldönthette volna a szünetig.

Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 6–5

Voltak és vannak is olyan hangok, hogy mi értelme a mostani Magyar Kupa sorozatnak a járvány, az eleve feszített tempó, a sok meccs, a vb-selejtezők és a nyári Eb árnyékában. Az nb1.hu nem kíván állást foglalni a témában, mert mindkét fél érveinek vannak olyan szegmensei, amelyekkel egyet lehet érteni.

A döntés viszont az, hogy játszani kell, a könnyítés annyi, hogy a továbbjutó kiléte egy mérkőzésen dől el, illetve az is, hogy az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó akkor, ha ez szükséges.

Az Újpest-Kövesden ezzel nem kellett foglalkozni, és mivel sajnos a nézők továbbra sem lehetnek ott a mérkőzéseken, a hazai pálya sem akkora előny, mint máskor szokott lenni – legalábbis többen is ezt állították már az érintettek közül.

Hol vagytok, magyarok, az Újpestet bíztam rátok – élménybeszámoló – NB1.hu

Kivételt talán az utazás képezhet, pláne akkor, ha egy adott csapatnak többször is így kell tennie rövid időn belül…

Az Újpest Felcsúton játszott szombaton bajnokit, a Kövesd meg Pakson, előtte viszont mindkét csapat megúszta az utazást, így erre a szegmensre nem lehetett fogni semmit.

Kisebb felhördülést viszont az okozott a neten, amikor kiderült, hogy az Újpest magyar játékos nélkül kezdi el a találkozót, a Kövesd ezzel szemben 4 honfitársunknak is bizonyítási lehetőséget adott.

Az oké, hogy a labdarúgásban is a teljesítmény/viselkedés és nem a származás alapján kell elsősorban megítélni az embereket, de azért mégis hazahúz a magyar ember szíve, mindenki jobban szeretné, ha minél több, egyébként meg arra érdemes fiúnk focizna a csapatainkban.

A meccs, ahogyan az várható volt, nagy taktikai csatát hozott, a hazaiak igyekeztek aktívabbak lenni, ám a középpályát gyorsabban és pontosabban játszották át a vendégek, köszönhetően elsősorban Cseri Tamásnak az első félidőben.

Fordulás után maradt a birkózás, hiányoztak a ritmusváltások a találkozóból a játékrész elején. Michael Oenning cseréje ismét gólt hozott, ehhez a részéhez is ért a szakmájának a német mester. A rendes játékidő vége előtt eldönthette volna a Kövesd a dolgokat, de több ziccere is kimaradt, akárcsak a 44. percben, 0-1-nél, amikor Nagy Dániel tévesztett centikkel célt.

A hosszabbításban általában szintén egyenlőnek tűnő erők küzdelme volt tapasztalható, de az Újpest kapuja előtt a Kövesd légifölényben volt, ilyen szituációkból voltak veszélyesebb helyzetecskéik a vendégeknek. Egészen a 114. percig, amikor Antonov átlövése gólt érdemelt volna, de Szappanos bravúrral hárított. Jöhettek tehát a 11-esek.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: FILIP PAJOVIC
A végén kivédett két 11-est, így ő lett a mezőny legjobbja, akárcsak akkor, amikor a Puskás Akadémia ellen kupadöntőt nyert az Újpest a Groupama Arénában.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: NAGY DÁNIEL ZICCERE
Már 44. perce ment az első negyeddöntő, amikor Cseri remek passza után Nagy Dániel került eléggé nagy ziccerbe, de centikkel a bal alsó sarok mellé lőtt. Lezárhatta volna a meccset és a továbbjutást a Mezőkövesd az első félidőben.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
33. p.:
Risztevszki előbb szerelte Vutovot a jobb oldalon, majd kábé visszaadta a labdát ellenfelének, aki Farkashoz passzolt, aki ügyesen a túloldalon érkező Vadnai elé tálalt, aki 8 méterről, a balösszekötő helyéről kilőtte a bal felső sarkot. A gólszerzőt egyébként ápolni kellett a lövése után, de folytatni tudta a játékot. 0-1!

74. p.: Egyenlített az Újpest! Tallo indította Perosevicet, aki maga mögött hagyott két védőt, majd 14 méterről, futtából lőtt okosan a bal alsó sarokba 14 méterről. Perosevic az első gólnál nagyot hibázó Ritkevszki helyett érkezett a pályára. 1-1!

11-ESEK TÖRTÉNETE
1. kör:

Perosevic magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába.
Vojtus gyengén, jobbra helyezett lövését Perosevic védte.

2. kör:
Szakály a kapu közepébe emelt, Szappanos beleért a labdába, de nem tudott hárítani.
Rui Pedro magabiztosan bikázott a kapu jobb oldalába.

3. kör:
Mitrovic a balra vetődőd Szappanos mellett a kapu közepébe lőtt.
Vajda magabiztosan lőtt a bal alsóba, Pajovic jobbra vetődött.

4. kör:
Antonov a bal alsóba lőtt, Szappanos balra vetődött.
Jurina magabiztosan a jobb felsőbe bikázott, Pajovic hiába érezte az oldalt.

5. kör:
Kastrati gyengén lőtt kissé jobbra, Szappanos védett.
Martic kissé balra helyezett, Pajovic elvetődött jobbra. 4-4 az értékesített 11-esek száma, folytatódik tovább.

6. kör:
Stieber a bal felsőbe lőtt, Szappanos hiába érezte az oldalt.
Besirovic jobbra lőtt, Pajovic védett, továbbjutott az Újpest!

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. V: Oláh Gábor (Kóbor P., Medovarszki)
ÚJPEST: Pajovics – Pauljevics, Kastrati, Kutrumpisz (Baosics, 112.), Risztevszki (Perosevic, 69.), Antonov – Mitrovics, Onovo, Croizet (Stieber Z., 69.) – Tallo (Szakály, 112.), Beridze (Simon K., 80.)
Vezetőedző: Michael Oenning
MEZŐKÖVESD: Szappanos – Farkas D. (Neszterov, 96.), Pillár, Katanec, Vadnai D. (Vajda S. a szünetben) – Chrien (Martic a szünetben), Cseri (Rui Pedro a szünetben), Karnyicki, Nagy D. (Jurina, 81.), – Vutov (Besirovic, 57.), Vojtus
Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerzők: Perosevic (74.) ill. Vadnai (33.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:
Az Újpestnek hétvégén sem kell utaznia, mert a Kisvárdát fogadja, míg a Mezőkövesd az életéért harcoló Budafokot látja vendégül a bajnokságban.