Lefocizta az ezüstéremért harcoló Vidit a Kisvárda

Több góllal is nyerhettek volna a hazaiak.

Az NB I 30. fordulójában a kiesés elől menekülő Kisvárda a tabella 3. helyén álló Fehérvárt látta vendégül.

A Vidi kezdte lendületesebben a mérkőzést, ám a 14. percben Camaj beadása után Mesanovic fejesét kellett Tóthnak védenie. Egy perccel később Melnyk kapáslövése után a kapufáról kifelé pattant a labda, majd a következő hazai támadásnál Makowski is lőtt, és Tóth ismét hárított. Tíz perccel később egy várdai ellentámadás végén Melnyk lövését védte Tóth, majd Makowski pazar lövése után megint a kapufa mentette meg a Vidit a góltól. A 38. percben Sigér ívelt Szerafimov felé, aki fejjel kapura csúsztatta a labdát, de Kovács bravúrral védett.

A második félidő elején egy hazai szöglet után Szerafimov rántotta vissza Mesanovicsot a tizenhatoson belül, néhány perces VAR-ozás után a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Camaj magabiztosan értékesítette, 1-0. A Kisvárda nem vett vissza a tempóból, több lehetőséget is kidolgozott Feczkó Tamás együttese, amik mind kimaradtak – a hajrában két Tóth-bravúrnak is köszönhetően.

A jóval több helyzetet kidolgozó Kisvárda megérdemelten nyert és tartotta életben a bennmaradási reményeit.

OTP Bank Liga, 30. FORDULÓ
KISVÁRDA FC – FEHÉRVÁR FC  1–0 (0–0)
Kisvárdai Várkerti Stadion, 2350 néző, v.: Pintér
Gólszerzők: Camaj (53., 11-esből)
Sárga lap: Matic (23.), Szerafimov (52.), Gradisar (77.), Fiola (79.)
Kisvárda: Kovács M. – Körmendi, Jovicic, Lippai, Stefan (Cipetic, 73.) – Matic, Melnyk, Makowski (Ötvös, 73.) – Camaj (Szpaszics, 73.), Mesanovic (Ilievski, 84.), Navrátil (Osztrovka, 93.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
Vidi: Tóth B. – Fiola, Gergényi, Szerafimov – Bese (Pető, 82.), Christensen, Katona M. (Stefanelli, 60.), Sigér, Schön (Berki, 82.) – Gradisar (Tóth T., 88.), Karamoko (Spandler, 70.) Vezetőedző: Bartosz Grzelak