nb1.hu

Nem unatkozott a VAR, a Kisvárda fordított a Paks ellen

Mozgalmas napja volt Zimmermann Márió játékvezetőnek.

Elsőre ártatlannak tűnő szituáció után kis híján büntetőhöz jutott a mérkőzés elején a Kisvárda a Paks ellen. Egy közeli, megpattanó lövést hárított a higgadtan eldőlő Kovácsik, a gellert azonban Szabó János kezén kapta a labda.

Zimmermann játékvezetőt kihívta a videószoba, ő tüzetesen megnézte az esetet, majd kitartott eredeti döntése mellett. A játék így bedobással folytatódott, az azt követő akcióból nem lett semmi.

A paksiak kapusa jó tíz perccel később már a mellék- helyett a főszerepet vállalta. Miután védői bizonytalankodtak egy magasan előre ívelt labda után, Kovácsik bő húsz méterig kirongyolt a kapujából. A húzás bejött, ha nem is simán de fel tudtak szabadítani a vendégek.

A 30. percben már a Kisvárda kapuja forgott veszélyben. Egy balról érkező beadás után a jobb szélen felsprintelő Bévárdi vetődött be egy csukafejesre. A rövidre átmozgó Popovics mellett a hosszú oldalt célozta meg. A labda egy pattanás után a kapufáról kifelé szédült.

A 37. percben távolról érkezett az újabb tolnai kísérlet. Máté vett fel egy labdát a várdai térfél közepén, megtolta, majd 22-23 méterről laposan lőtt. Popovics gond nélkül fogta.

Sokan már a szünetre készültek, amikor büntetőhöz jutott a Paks. Radmanovac rúgta meg a kipattanóra gyorsabban érkező Hahnt. A büntetőt maga a sértett vállalta, Popovics érezte a jobb alsó sarkot, de a jól helyezett lövést nem érhette el. 0–1.

A szünet után viszont gyorsan tűnt az előny. Matanovics ment el lendületes cselekkel a jobb szélen, majd az ötös sarkától laposan középre adott. Ott Mbock érkezett, aki nem hibázott. 1–1.

A 62. percben újabb tizenegyesgyanús szituáció alakult ki, ahol már bünetőhöz is vezetett a VAR-ozás. Egy szöglet után egy paksi védő kezére esett a labda, amit a videózás után Zimmermann szabálytalannak ítélt. A labda mögé Cipetics állt, Kovácsik jól érezte, hogy jobbra jön a lövés, de mivel az elég jó helyre ment, nem segíthetett. 2–1.

A Paks próbált váltani a hazaiak fordítása után. A 75. percben Bévárdi ívelt középre, majd Hahn fejelt. A kísérlet se túl erős, se túl helyezett nem volt, így Popovics könnyen szedte le a levegőből.

A 83. percben Tóth Barna próbált befordulni a kisvárdai kapu előtt. A mögötte álló Radmanovaccal együtt a földre zuhant, azonban sem a játékvezető, sem a VAR-szoba nem látta úgy, hogy az eset büntetőt érne. A 87. percben Ádám Martin lépett ki egy lecsúsztatott labdával, balról keresztbe lőtt. Lapos lövése  elment a kapufa töve mellett.

A hajrá több veszélyes lehetőséget már nem hozott. A Kisvárda így 2022 augusztusa óta először tudta legyőzni a Paksot, és egy pontra feljött a tolnaiak mögött a tabellán.

Kisvárda Master Good–Paksi FC 2–1 (0–1)

Gólszerzők: Mbock 49′, Cipetics 65′ (büntetőből) illetve Hahn 45+1′ (büntetőből)

Sárga lap: Oláh 19′ illetve Bévárdi 27′, Szendrei 54′, Alaxai 71′, Szekszárdi 90+3′

Kisvárda: Popovics – Jovicsics, Radmanovac, Oláh, Chlumecky – Soltész I. (Szőr 46′), Melnyik, Cipetics (Jordanov 87′) – Matanovics, Pintér (Novothny 46′), Mbock (Soltész I. 76′). Vezetőedző: Révész Attila.

Paks: Kovácsik – Szekszárdi, Alaxai, Szabó J. – Bévárdi (Gyurkits 68′), Windecker, Balogh B. (Ádám 68′), Máté (Horváth K. 56′), Silye – Szendrei (Tóth B. 56′), Hahn. Vezetőedző: Bognár György.

 

nb1 Tabella M GY D V GK P
1.ETO FC Győr24 14 7 3 24 49
2.Ferencvárosi TC24 14 4 6 20 46
3.DVSC24 11 7 6 6 40
4.Kisvárda Master Good25 11 5 9 -6 38
5.Paksi FC24 10 6 8 9 36
6.Puskás Akadémia FC25 10 5 10 0 35
7.ZTE FC24 9 8 7 6 35
8.Újpest FC24 8 5 11 -8 29
9.Nyíregyháza Spartacus FC24 7 7 10 -7 28
10.MTK Budapest24 7 5 12 -9 26
11.DVTK24 5 9 10 -7 24
12.Kolorcity Kazincbarcika SC24 4 2 18 -28 14

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC