Honvéd-Fradi: Horváth Ferenc beleállt az ütőmozdulatba

A kispesti nevelés tündöklése.

Kispest-Fradi 0-1

Feszültség!

Ez volt a jellemzője az első félidőben a legújabb Kispest-Fradinak, ami a kezdés utáni első pillanatokban úrrá lett a játékosok döntő többségén és a kispesti kispad tagjain is. És persze a fradistákon is a pálya mellett, azok után meg pláne, hogy Botka Endre jogosan piros lapot kapott.

De nem ezen akadtak ki Peter Stöger vezetőedző kollégái, a vendégek stábtagjainak az úgynevezett vérmérséklete akkor hágott a tetőfokára, amikor közös reklamálás volt a spori ítéletei miatt, majd a felek elkezdtek egymásnak is odamondogatni.

Horváth Ferenc, a Kispest vezetőedzője sárga lapot is kapott megnyugtatásként. Akkor éppen egyébként nem mondott semmit, viszont öklével úgy csapott a levegőbe „reklamálásként”, hogyha ez a mozdulata egy ökölvívó-meccsen betalál, akkor a tutira és ájultan elterülő ellenfelére nem úgy számolnak, hogy 1, 2, 3…, hanem úgy, hogy január, február, március…

Ekkor egyébként már 13 perce vezetett a Fradi Tokmac megpattanó lövésének köszönhetően, és le kell szögezni, a kezdeményezőbben futballozó zöldek nem érdemtelenül jutottak vezetéshez.

A Kispest játékosai is nagy elánnal küzdöttek, de a ritmusváltás nagyon hiányzott a támadásaikból, és ez pláne hiánycikk egy olyan csapat életében, amelyiknek az ellentámadások lehetnek éppen a fegyverei.

Aztán az emberelőnynek köszönhetően óvatosabb lett a Fradi. Botka helyére egyébként Wingo érkezett, így megmaradt a négy védős rendszer, az elképzelés áldozata Zubkov lett, aki szomorúan vette tudomásul mindezt, de nem rendezett jeleneteket.

És ha már jelenetek: a Bozsik Arénát környező utcákat a szurkolók mellett a zsaruk is igen szép számmal ellepték a kezdés előtt, nagyjából annyian lehettek szolgálatban a környéken, amennyi munkaerőnek köszönhetően holnap a pápa is biztonságban érezhetné magát Budapesten.

A Kispesttel kapcsolatban érdekes volt, hogy a klub a minap jelentette be, hogy új csapatkapitánya lett. A csapatkapitány-választásokat egyébként a bajnokságok előtt szokták megejteni, viszont most Hidi Patrikot Batik Bence váltotta a poszton, aki egyébként pont a Fraditól érkezett Kispestre. Tokmac góljánál rajta pattant meg egyébként a labda, ami becsapta Szappanost, de erről a védő nem tehetett, ő menteni akart.

Vécsei Bálint meg (aki a Kispest neveltje, de a Fradiba tért haza) bizonyítani. Eddig ugyanis nem játszott túl sokat, ám az Ihor Haratin távozása utáni első bajnokin bekerült a kezdőcsapatba és bizony jó teljesítménnyel rukkolt elő. Rengeteget harcolt, sok labdát szerzett, azokat meg jól játszotta meg.

A második játékrész derekán Horváth Ferenc nagyot kockáztatott, amikor legbiztosabb játékosát, a középpályás Hidit beáldozta azért, hogy Eppel Márton is pályára léphessen és felmehessen ékbe. Peter Stöger erre Uzuni és Somalia becserélésével megerősítette a középpályát.

A 76. percben előbb Ryan Mmaee dönthette volna el a meccset, de emelése után a keresztlécre csattant a labda, a kipattanót meg Somalia már majdnem bekotorta a kapuba, de Szappanos hatalmas bravúrral hárított előle. A túloldalon Dibusz is bemutatott egyet, amikor Balogh lövését hárította a 83. percben.

A Kispest azért nem tudott egyenlíteni, mert túl statikus volt a támadójátékban.

A Fradinál meg tényleg nem kell aggódni Haratin távozása miatt.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: VÉCSEI BÁLINT
Kispesten nőtt fel, Ihor Haratin távozása után elsőként ő bizonyíthatott a távozott légiós posztján. Rengeteget melózott, majdnem mindegyik párharcát megnyerte, jó labdákat is adott. Azaz, nem csak felszántotta a pályát, ami rá mindig is jellemző volt, hanem a fazonszabászatból is igen alaposan kivette a részét.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: DIBUSZ VÉDÉSE
A 83. percben Balogh Norbert lőtt középről, 14 méterről, gyakorlatilag tiszta lövőhelyzetből, amit magának harcolt ki, de Dibusz magabiztosan, gyors vetődéssel hárított. Ez volt az a pillanat, amikor a semleges nézők/tudósítók azt érezhették, hogy végleg eldőlt, hogy a Fradi nyer. És ez akkor is így volt, ha még a végén is kellett egyet védenie…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
16. p.:
Megszerezte a vezetést az FTC! Civic húzott befelé balról, majd előkészített Laidouninak, akinek a lövése lepattan, a labda Tokmac elé kerül, akinek a lövése Batikon megpattan, így Szappanos tehetetlen volt. 0-1!

Budapest Honvéd-FTC 0-1 (0-1)
Budapest, Bozsik Aréna, 4046 néző. Játékvezető: Karakó Ferenc

Bp. Honvéd: Szappanos – Lovric, Klemenz, Batik, Tamás (Balogh N. 72.) – Hidi (Eppel 61.), Pantelic (Nono – a szünetben), Zsótér (Talys 84.) – Bőle (Machach 72.), Lukic, Nagy D. . Vezetőedző: Horváth Ferenc
FTC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Blazic, Civic – Laidouni, Vécsei – Zubkov (Wingo 26.), Tokmac (Somalia 65.), Zachariassen (Uzuni 65.) – R. Mmaee. Vezetőedző: Peter Stöger

Gól: Tokmac (16.)
Sárga lap: Pantelic (26.), Horváth F. (34.), Zsótér (48.), Klemenz (58.), ill. R. Mmaee (31.), S. Mmaee (85.)
Piros lap: Botka (23.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:
A Kispest 19-én a kupában a Szpari ellenfele lesz, a következő bajnoki fordulóban a Gyirmót vendége lesz. A Fradi csütörtökön a Leverkusen ellenfele lesz az El-ben, 19-én a Hatvanhoz látogat a Magyar Kupában, majd a Vidi vendége lesz a bajnokságban.