nb1.hu

Megpecsételt sors: a legégetőbb kérdésről faggatták a Nyíregyháza vezetőedzőjét

Varga Kevin kiállítása után emberhátrányban bukott el a Nyíregyháza.

A Fizz Liga 11. fordulójának szombat esti meccsén minden adott lett volna ahhoz, hogy a Nyíregyháza újra otthon győzzön. Ehelyett Varga Kevin hat perc alatt lerombolta az esélyeket: a negyedik percben beszedett egy sárga lapot, a tizedikben még egyet, így már a kezdés után emberhátrányba taszította a Szparit. A kiállítás teljesen felesleges volt, és ahogy a lelátón is sokan morogták: ebből nagy baj lehet. Lett is. A Kazincbarcika a fórját kihasználta, és 1–0-ra nyert idegenben.

Augusztus közepe óta először kapott ki hazai pályán a Nyíregyháza, és ezzel a 11., vagyis kieső helyre csúszott vissza a tabellán. A helyzet különösen aggasztó, mert a soron következő meccsek mind kemények: Kisvárda idegenben, utána a Puskás Akadémia, majd az FTC otthonában. Ha itt sem jönnek a pontok, a baj valóban komollyá válhat.

A meccs után Szabó István vezetőedző próbált higgadtan válaszolni a kérdésekre, de hangjában ott volt a csalódottság. Az első kérdés arra vonatkozott a Nemzeti Sport jelentése szerint, miként élte meg, hogy már a tizedik perctől emberhátrányban kellett futballoznia a Nyíregyházának.

Valóban, volt egy tervünk, amiben ez nem volt benne. Nagyon nehéz volt a szituáció a szünetig, össze kellett dugnunk a fejünket a stábtagokkal, hogy miként tudjuk megőrizni legalább a döntetlent, esetleg megnyerni a meccset. A szünetben megpróbáltuk rendezni a sorokat, a játékosok többségére egy rossz szót sem szólhatok, mégis alulmaradtunk.”

– mondta az edző.

Felesleges kiállítás

A következő kérdés már a meccs egyik legégetőbb témáját hozta elő: mi a véleménye a Varga Kevin-féle kiállításról, ami minden tekintetben megpecsételte a találkozó sorsát. Szabó István nem is próbált szépíteni:

„Ebben a kérdésben benne van minden, amit erről az esetről el tudnék mondani…”

A tréner azt is elárulta, miért csak a hajrában nyúlt bele a csapatába: figyelni kellett az egyensúlyra, hogy legyen jól fejelő csatár és futó szélső, nehogy a Barcika kontrából végleg lezárja a mérkőzést. Azt viszont nem titkolta, mennyire elégedetlen: kilenc pont az első kör után – ez nagyon kevés, és tudják, miért jutottak idáig.

A Szpari most bajban van, a játékosoknak és a szakmai stábnak egyaránt össze kell kapaszkodniuk, ha el akarják kerülni, hogy a szezon hátralévő része a túlélésről szóljon.

nb1 Tabella M GY D V GK P
1.Ferencvárosi TC29 18 5 6 27 59
2.ETO FC Győr29 17 8 4 29 59
3.DVSC29 12 10 7 7 46
4.ZTE FC29 12 9 8 8 45
5.Paksi FC29 12 8 9 13 44
6.Kisvárda Master Good29 11 7 11 -9 40
7.Puskás Akadémia FC29 11 6 12 -3 39
8.Újpest FC29 10 7 12 -6 37
9.Nyíregyháza Spartacus FC29 9 8 12 -6 35
10.MTK Budapest29 8 8 13 -8 32
11.DVTK29 5 10 14 -16 25
12.Kolorcity Kazincbarcika SC29 5 2 22 -36 17
Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC