Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban két azonos pontszámú együttes találkozik.
Vasárnap kora délután (kezdés 14.15) az Új Hidegkuti Nándor Stadion ad otthont annak a mérkőzésnek, ahol két hasonló mutatókkal álló gárda csap össze. Az MTK és a Kisvárda egyaránt tíz pontot gyűjtött eddig, így a középmezőnyben helyezkednek el. Az egymás elleni múlt viszont a vendégeknek kedvez, hiszen a tizenkét NB I-es találkozójukból hetet megnyertek a kék-fehérek ellen, emellett háromszor döntetlennel zártak.
Az MTK az utóbbi két bajnokiját megnyerte. Legutóbb a Hidegkutiban gyűrte le 1-0-ra a Zalaegerszeget, előtte Újpesten diadalmaskodott 2-1-re. A találkozót követően Horváth Dávid vezetőedző kiemelte az M4Sportnak, hogy játékosai végig magabiztosan futballoztak, és egyszer sem tűnt úgy, hogy vereséget szenvedhetnek.
Inkább a győzelemért szerettünk volna játszani és kockáztatni, első körben úgy, hogy a pályán növeljük az intenzitást, a tempót. Ha korábban megszereztük volna a vezető gólt, jobban kinyílhatott volna a pálya, és nagyobb arányban is tudtunk volna nyerni. Megvan a három pont, tehát nem lehetek elégedetlen”
A Kisvárda számára ez lesz a negyedik idegenbeli mérkőzés az idényben, az előző három alkalommal veretlenek maradtak. A nyíregyházi 1–1-es döntetlent követően Újpesten 1–0-ra, majd Zalaegerszegen 2–1-re győztek. Most az a kérdés, mit várhatnak az MTK-tól.
Az MTK régen együtt játszó csapat, és a jelenlegi a stáb készíti fel jó ideje a játékosokat. Remek futballt mutat be az ellenfél, és az MTK mindig is arra törekedett, hogy valóban játssza a futballt, úgyhogy ebből a meccsből akár a stílusok csatája is kerekedhet.
Mi arra törekszünk, hogy szervezettek legyünk, akkor tudunk eredményesek lenni, ha milliméter pontosan be van állítva minden úgy védekezésben, mint támadásban is” – nyilatkozta a klubhonlapnak Gerliczki Máté vezetőedző.
Az ellenfél ismét azonos pontszámmal áll, így papíron két hasonló erőt képviselő gárda feszül egymásnak. Gerliczki Máté szerint a mérkőzés alakulása dönti majd el az erőviszonyokat, de bízik benne, hogy a Kisvárda ponttal vagy pontokkal térhet haza a Hungária körútról.
| nb1 Tabella | M | GY | D | V | GK | P | |
| 1. | Paksi FC | 13 | 6 | 6 | 1 | 11 | 24 |
| 2. | Ferencvárosi TC | 12 | 6 | 4 | 2 | 14 | 22 |
| 3. | DVSC | 13 | 6 | 4 | 3 | 2 | 22 |
| 4. | MTK Budapest | 13 | 6 | 2 | 5 | 6 | 20 |
| 5. | Kisvárda Master Good | 12 | 6 | 2 | 4 | -5 | 20 |
| 6. | ETO FC Győr | 13 | 5 | 5 | 3 | 9 | 20 |
| 7. | Puskás Akadémia FC | 13 | 5 | 4 | 4 | 0 | 19 |
| 8. | ZTE FC | 14 | 4 | 4 | 6 | 0 | 16 |
| 9. | Újpest FC | 13 | 3 | 4 | 6 | -4 | 13 |
| 10. | DVTK | 13 | 2 | 5 | 6 | -10 | 11 |
| 11. | Nyíregyháza Spartacus FC | 13 | 2 | 5 | 6 | -10 | 11 |
| 12. | Kolorcity Kazincbarcika SC | 12 | 3 | 1 | 8 | -13 | 10 |












