A Vasas Urblík duplájával 2-0-ra nyert Mezőkövesden, az előnye 10 pont.
Az NB II 22. fordulójának zárómérkőzésén Urblík József csapatkapitány duplájának köszönhetően a Vasas 2-0-ra nyert Mezőkövesden. A második, feljutó helyen álló angyalföldiek 10 ponttal előzik meg a harmadik Kecskemétet és a negyedik Mezőkövesdet. A sikeres szereplés egyik legfőbb letéteményese már a tavaszi rajt előtt figyelmeztetett.
A Vasas úgy kezdte a bajnokságot, hogy óriási meglepetésre 4-1-re kikapott hazai pályán a Csákvártól. A következő fordulóban 2-1-re győzött Kecskeméten, Urblík szerezte a Vasas első gólját büntetőből. A tavaszi rajton a Vasas 2-2-t játszott Csákváron, az angyalföldiek első gólját ezúttal is Urblík szerezte büntetőből. A mérkőzés végén a hazaiak erősen vitatott körülmények között egyenlítettek. A reklamáló Erős Gábor vezetőedző és Késedi Gábor videóelemző is 3 meccses eltiltást kapott. Az igazságtalanságérzet minden eddiginél jobban összerázta a Vasast. A piros-kékek azóta nem kaptak ki a bajnokságban. Öt győzelem és egy döntetlen a mérleg. Ezért érdemes felidézni, mit mondott a csapatkapitány a klubhonlapnak január 31-én megjelent interjújában.
Urblík József arról beszélt, hogy a Vasas felkészülése nagyon jól sikerült, különösen a törökországi edzőtáborban végzett munka volt meghatározó. Kiemelte, hogy mindenki elvégezte a szakmai stáb által elvárt feladatokat, az edzőmeccseken pedig jól működött a játék, ami önbizalmat adhat. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a felkészülési eredmények nem jelentenek garanciát, mert a bajnokság teljesen más szintet képvisel, ezért éles helyzetben kell bizonyítaniuk.
A tavaszi rajt kapcsán egyértelművé tette, hogy a Csákvár elleni nyitányon győzelmi kényszerben lépnek pályára, és a következő 15 mérkőzésen a lehető legtöbb pontot kell megszerezniük. Kiemelte, hogy a Csákvár és a Kecskemét elleni mérkőzések kulcsfontosságúak lehetnek, mert ezekkel leszakíthatják a riválisokat, és nyomást helyezhetnek az éllovasra.
Az interjúban beszélt a csapatkapitányi szerepéről és az angyalföldi célokról is, hangsúlyozva, hogy motivált és jól érzi magát, de a legfontosabb a közös siker. Kiemelte, hogy a csapategység most a legerősebb, amióta a klubnál van, és a szakmai stábbal is jól működik az együttműködés. Úgy fogalmazott, hogy a sorsuk a saját kezükben van, csak rajtuk múlik a végeredmény, és szeretnék lezárni a „befejezetlen ügyet” Angyalföldön.
A csapatkapitány szavai azóta a pályán is visszaköszönnek: a Vasas stabilabb, eredményesebb és egységesebb, mint az előző években.
Újabb bombázások
Urblík az előző fordulóban, a Kozármisleny elleni, hazai 6-0 alkalmával is duplázott, illetve hétfőn este Mezőkövesden is. Már 9 gólnál jár.
Mezőkövesden előbb közel 20, majd több mint 30 méterről szerzett szépségdíjas gólt. Lefújás után a következőket mondta az M4 Sportnak:
„Az első után úgy gondoltam, ha ellövöm, nem történik semmi, legfeljebb gól, úgyhogy nagyon örülök neki. Sokkal fontosabb a három pont, mint az én két gólom. Nem volt olyan jó meccs, mi sem úgy játszottunk, ahogy szoktunk, én sem személy szerint, de ez nem érdekel minket, a lényeg a három pont és a tíz pont előny. Megyünk tovább, mert még nem végeztünk” – fogalmazott, hozzátéve, hogy a Mezőkövesd jó csapat és stabil focit játszik, de a Vasas küzd és egységes.
Ott vagyunk két pontra a Honvédtól: az első cél a feljutás, de megpróbálunk a bajnoki címért küzdeni. A Honvédnak nagyon jó csapata van, még van nyolc meccs, bármi lehet” – vélekedett.
A Vasas a következő fordulóban a Soroksárt fogadja, abszolút esélyese a mérkőzésnek.
Az elmúlt években többször is botlott az angyalföldi klub az ilyen mérkőzéseken.
A csákvári iksz óta azonban nemcsak az eredményessége és a teljesítménye, hanem a hozzáállása is élvonalbeli.
Ez pedig egyértelmű jel a folytatásra.
| nb2 Tabella | M | GY | D | V | GK | P | |
| 1. | VASAS FC KFT. | 29 | 19 | 4 | 6 | 32 | 61 |
| 2. | HONVÉD FC KFT. | 29 | 18 | 5 | 6 | 26 | 59 |
| 3. | KECSKEMÉTI TE 1911 KFT. | 29 | 16 | 3 | 10 | 13 | 51 |
| 4. | MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC KFT. | 29 | 13 | 7 | 9 | 4 | 46 |
| 5. | GOLD-SPORT SZOLGÁLTATÓ KFT. | 29 | 12 | 9 | 8 | -3 | 45 |
| 6. | FC CSÁKVÁR KFT. | 29 | 11 | 10 | 8 | 5 | 43 |
| 7. | FEHÉRVÁR FC KFT. | 29 | 10 | 9 | 10 | 6 | 39 |
| 8. | TISZAKÉCSKEI LC KFT. | 29 | 10 | 9 | 10 | -6 | 39 |
| 9. | BVSC LABDARÚGÓ NONPROFIT KFT. | 29 | 11 | 5 | 13 | 3 | 38 |
| 10. | SZEGED 2011 KFT. | 29 | 9 | 9 | 11 | -4 | 36 |
| 11. | KARCAGI SC KFT. | 29 | 9 | 8 | 12 | -11 | 35 |
| 12. | F.C. AJKA KFT. | 29 | 10 | 3 | 16 | -16 | 33 |
| 13. | SOROKSÁR SC KFT. | 29 | 7 | 9 | 13 | -7 | 30 |
| 14. | ST. LŐRINC KFT. | 29 | 6 | 12 | 11 | -8 | 30 |
| 15. | BUDAFOKI MTE LABDARÚGÓ KFT. | 29 | 6 | 8 | 15 | -18 | 26 |
| 16. | BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE FUTBALL ZRT. | 29 | 5 | 10 | 14 | -16 | 25 |












