Ebben bízik a Puskás Akadémia edzője a Fiorentina elleni meccs előtt

Kishitű futballal rukkolt elő az elején az MTK.

Az NB I-ben a negyedik forduló utolsó meccsén a Puskás Akadémia 1-0-s győzelemmel zárta az MTK elleni ütközetet. A felcsútiak ezzel a sikerrel őrzik makulátlan mérlegüket a bajnokságban, és az sem mellékes, hogy jelenleg vezetik a tabellát.

Puskás-MTK: a félidei mezcsere után egy fejesgól döntött a veretlenségről

A lefújás után Hornyák Zsolt már a Fiorentina elleni Kl-párharcról is beszélt az M4 Sportnak, míg az MTK mestere, Horváth Dávid kishitű futballt látott játékosaitól az elején.

Hornyák Zsolt: „A jó rajt egyik magyarázata az lehet, hogy ennyire összeszokott a csapat. Kicsit feszült volt a meccs eleje, amennyiben az első tíz percben Komáromi Gyuszi berúgja a helyzeteit, már akkor magunk javára fordíthattuk volna a meccset. Egy szép beadás után Levi nagyon jól érkezett, és szép gólt fejelt, ezzel nyertük meg a meccset. Megbeszéltük a kapusokkal, hogy rotáljuk őket, ezt folytatjuk, ha a forma és az egészség megengedi. Már a meccs után a regenerációra fókuszáltunk, hétfőn szabadnapot kap a csapat, kedden pedig utazunk Olaszországba. Az év mérkőzése vár ránk, bízom a csapatmunkában. A fiúknak már mondtam, ha mindenki 100 százalékos teljesítményt nyújt, bízom a jó eredményben is.”

Horváth Dávid: „A meccs első 15-20 percében enyhén kishitűek voltunk. Az egész mérkőzést figyelembe véve a Puskás Akadémia dominált, de végig meccsben voltunk mi is. Reális esélyünk volt arra, hogy pontot vigyünk el innen. Szeretnénk addig eljutni, hogy egy ilyen meccsen pariban legyünk az ellenfelünkkel, az előző találkozóhoz képest közelítettünk ehhez a szinthez, ám van még munkánk.”