Eb: Hiába vezettek a svájciak, Anglia tizenegyesekkel jutott négy közé

Anglia tizenegyesekkel győzte le Svájcot az Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

Az Európa-bajnokság negyeddöntőjében Svájc és Anglia csapott össze egymással. Az első félidőben mindkét oldalon kevés helyzetet lehetett feljegyezni, de a fordulás után sem változott sokáig a gól nélküli eredmény. A 75. percben a magyar válogatott ellen betaláló Breel Embolóig jutott el a játékszer az angol kapu előtt, a csatár estében, közvetlen közelről szerezte meg Svájcnak a vezetést (0-1).

Az angoloknak nagyon gyorsan sikerült válaszolni, a 80. minutumban Bukayo Saka egyenlített (1-1). Mivel több gól nem esett, jöhetett a hosszabbítás. A kétszer 15 perces időszakban inkább Svájc előtt adódott gólszerzési lehetőség – Shaqiri még kapufát is lőtt szögletből -, ám gól nem született, ezért a tizenegyesek döntöttek.

Az első párban Manuel Akanji kihagyta a saját próbálkozását, ezt követően senki sem rontott, így Trent Alexander-Arnold döntötte el a továbbjutás sorsát. Anglia az elődöntőbe került, ahol az esti Hollandia-Törökország mérkőzés győztesével találkozik.