DVSC-Vidi: Fiola nélkül nem volt az igazi a Fehérvár védelme

Sok kihagyott helyzet hazai oldalon, megérdemelten nyert a Loki.

DEBRECENI VSC FEHÉRVÁR FC  3-1 (2-0)

ELŐZETES:

A magyar élvonal tizedik fordulóban az NB1.hu a DVSC-Vidi összecsapással foglalkozott kiemelten a héten. A két nagy múltú klub a meccs előtt a tabella középmezőnyében szerénykedett, a Debrecent négy nyeretlen, míg a Fehérvárt három veretlen bajnoki után érte a válogatott szünet. Az előző fordulóban a Loki 2-2-es döntetlen játszott a Fradi otthonában, a Vidi pedig 3-0-ra legyőzte az MTK-t. A meccstörténelem alapján kiegyensúlyozott a mérleg, nem volt favoritja a találkozónak. A vezetőedzők is kemény csatát vártak, az elemzésünkből pedig az esélyekről írtunk.

I. FÉLIDŐ:

A 6. percben egy mutatós hazai támadást követően Dzsudzsák lesgyanús kiugratása után Domingues gurított középre, Bárány öt méterről passzolt a hálóba, 1-0. A 28. percig nem volt komolyabb gólhelyzet, ekkor Kalmár szabadrúgását védte Megyeri. A 33. percben Bárány szerzett labdát a jobb szélen, a középre lőtt labdára Domingues érkezett, 2-0. Öt perccel később egy újabb gyors ellentámadást vezetett a Loki, Bárányt nem tudta megállítani a fehérvári védelem, de Loncsar lövését ezúttal Tóth bravúrral védte. A 43. percben Dzsudzsák átlövését kell hárítania Tóthnak.

II. FÉLIDŐ:

Fél perc elteltével egy remek támadás után Szabót ugratta ki Kodro, aki higgadtan elgurította a labdát Megyeri mellett, 2-1. Négy perccel később Tóthnak kellett védenie Domingues lövését, majd Bárány találta el a kapufát. A 61. percben ismét egy Loki-támadás végén mentett a fehérvári védelem. A 71. percben Loncsar a saját térfeléről indulva kipasszolta a labdát a bal szélre, ahol utána Domingues egy kényszerítőt és egy lövőcselt követően újra kétgólosra növelte a hazaiak előnyét, 3-1. A 84. percben Vajda lőtt mellé, majd nyolc perccel később Bódi próbálkozását hárította Tóth.

A MECCS LEGJOBBJA:

A portugál származású francia támadó középpályás, Brandon Domingues egyértelműen kiemelkedett a mezőnyből, két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Loki győzelméhez.

A MECCS KULCSJÁTÉKA:

A debreceni ellentámadások: Dzsudzsák és Loncsar felfutásai és a középpályás labdaszerzések után Domingues és Bárány remekül megtartották a labdát, és néhány passzból gólhelyzetet alakítottak ki. És három gólt is lőttek így.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
Debreceni VSC Fehérvár FC  3-1 (2-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5870 néző, v.: Berke
Gólszerzők: Bárány (6.), Domingues (33., 71.) ill. Szabó (46.)
Sárga lap: Romancsuk (35.) ill. Szabó (14.), Serafimov (56.), Karamoko (90.)
DVSC: Megyeri – Ferenczi, Kusnyír, Lagator, Romancsuk – Loncsar (Mojzis, 85.), Ojediran, Dzsudzsák (Bódi, 85.), Domingues (Vajda, 76.), Szécsi (Bévárdi, 60.) – Bárány (Majdevac, 76.) Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
Vidi: Tóth – Bese (Kastrati, 67.), Csongvai, Gergényi, Serafimov, Schön – Flores, Kalmár, Katona (Christensen, 78.) – Kodro, Szabó (Karamoko, 80.) Vezetőedző: Bartosz Grzelak

KÖVETKEZŐ FORDULÓ:

Október 28-án a Debrecen a Puskás Akadémia otthonába látogat, a Fehérvár pedig a Diósgyőrt látja vendégül.