Magyar Kupa: most higgadt maradt az újpesti

Mozgalmas két perc Felcsúton.

Puskás Akadémia-Újpest 1-2

Junior Tallo a DVTK elleni meccsen jutott a kiállítás sorsára, ami kiverte a biztosítékot az újpesti légiósnál. Az MLSZ Tallo produkcióját öt bajnokira szóló eltiltással jutalmazta. A kupában számíthatott rá Michael Oenning, aki a kezdőbe nevezte a futballistát. És milyen jól tette ezt a német szakember, hiszen Tallo most higgadt maradt a büntetőnél, ezzel kivette a részét az újpestiek továbbjutásából.

A 83. percben ugyan egyenlítettek a felcsútiak, de a következő percben már ismét az Újpest vezetett. Újabb csavar már nem jött, így a lila-fehérek folytathatják a szereplésüket az MK-ban.

A gólok története:

45+2. perc: Pauljevicset Nagy lökte el a tizenhatoson belül, az Újpest tizenegyest kapott. Tóth ugyan érezte az irányt, de Tallo betalált. 0-1!

83. perc: Nagy lövését még védte Pajovics, de a kipattanót Joao Nunes fejelte be. 1-1!

84. perc: Nem sokáig volt döntetlen, Beridze hét méterről vette be a Puskás Akadémia kapuját. 1-2!

Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–2 (0–1)
Felcsút, Pancho Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Takács J.
PAFC: Tóth Balázs – Szolnoki, Spandler, Joao Nunes, Nagy Zs. – Plsek (Baluta, 65.), Van Nieff – Slagveer (Komáromi, 30.), Knezevic (Géresi, 65.), Kiss T. – Mance (Corbu, 65.).. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Újpest: Pajovics – Pauljevics, Risztevszki, Kasztrati, Antonov – Onovo, Kutrumbisz, Csongvai (Katona Mátyás, 68.), Croizet (Mitrovics, 57.) – Beridze (Perosevic, 88.), Tallo. Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző: Joao Nunes (82,), ill. Tallo (45+2. – 11-esből), Beridze (83.)

21.01:

Magyar Kupa: mi lesz a Vidi megbízott edzőjével? – reakciók a szerdai meccsekről – NB1.hu