FTC-Young Boys: a történelem ismételte önmagát

Fájó elmaradt csoda és vastapsos búcsú a fordítás után.

FERENCVÁROS-YOUNG BOYS 2-3 (2-1)

A tény: a Ferencváros az Európa-liga csoportkörében tölti a következő hónapokat.

Nem hangzik rosszul ez a mondat, mégis keserédes leírni, hisz közel jártak a zöld-fehérek ahhoz, hogy zsinórban másodszor is a Bajnokok Ligája főtáblájára, tehát Európa 32 legjobb csapata közé kerüljenek. Azonban a történelem csak majdnem ismételte önmagát: egyrészt abból a szempontból, hogy tavallyal ellentétben ezúttal sikerült jó szájízzel zárni a selejtezőt (így is minden dicséretet megérdemel a Fradi, hisz remek párharcokat nyert meg, és az Európa-liga csoportkörébe jutni sem rossz teljesítmény, sőt…), másrészt pedig abból, hogy egyetlen egy piciny, de jelentős mozzanatot kivéve kísértetiesen hasonlóan alakult a Young Boys elleni visszavágó, mint az odavágó.

Hisz ugyanúgy volt piros lap, kihagyott tizenegyes és több gól, "csupán" a svájciak szereztek ugyanúgy három gólt, mint az első meccsen, összesítésben pedig mindez 6-4-et és továbbjutást eredményezett számukra.

Nagyon nem indult jól a találkozó magyar szempontból, egy szögletet követően Zesiger fejese sokkolta a csordultig telt Groupama Aréna közönségét. Amennyire váratlanul indultak azonban a dolgok, annyira váratlanul folytatódtak, ezúttal pozitív szempontból: előbb a 18. percben a jókor, jó helyre előremerészkedő Wingo egyenlített, majd egy vendégkapufa után Mmaee a vezetést is megszerezte egy remek fejessel.

Az álomszerű fordítás közepette érezni lehetett, hogy a svájciak hasonlóan agresszív módon nem adják magukat, ám a félidőig sikerült állni a rohamokat.

Csakhogy nem ragadt az öltözőben a Young Boys, továbbra is veszélyesen ostromolták a Fradi kapuját, az 55. percben pedig ki is használták a nem éppen a legbiztosabb lábakon álló védelem hibáját, és egyenlítettek. Az álom pedig néhány mozzanattal később rémálommá alakult, hisz Laidouni öt perc alatt két sárga lapot gyűjtött.

Tíz emberrel sem adta fel a magyar csapat, Dibusz Dénes büntetőt védett, Peter Stöger pedig cserékkel frissített, ám néhány veszélyes beadáson kívül sajnos többre nem futotta. A slusszpoén pedig a svájciaké lett, a lefújás előtt pár pillanattal Mambimbi adta meg a kegyelemdöfést, beállítva ezzel a végeredményt.

A Ferencvárosra tehát európai keddek vagy szerdák helyett európai csütörtökök várnak (a vastapsos búcsú közepette elhangzott az "Európa, Európa!" rigmus a Fradi Tábortól), a Young Boys pedig a BL csoportkörében vághat neki az ősznek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LAIDOUNI KIÁLLÍTÁSA

Felelőtlen szabálytalanságokkal és mérgelődésekkel hozta nagyon nehéz (és mint később kiderült: visszafordíthatatlan) helyzetbe a Ferencvárost. Ha ez nincs, ki tudja, mi lett volna, de a fociban nincs "ha"…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A MAGYAR SZURKOLÓK

Jár a vastaps a 20677 kilátogató nézőnek, akik fantasztikus hangulatot varázsoltak a Groupama Arénába, a kezdés előtti koreó pedig külön látványosra sikerült a Fradi Tábortól.

4. perc: Sierro jobbról érkező szögletét Zesiger fejeli hat méterről a jobb alsóba. 0-1

18. perc: Mmaee ívelt középre a bal oldalról, von Ballmoos kapus kiütötte a labdát, de pont az érkező Wingóhoz, aki jobbal, hat méterről a kapuba lőtt. 1-1

27. perc: Uzuni szögletét követően Mmaee ugrik a legmagasabbra, közelről a kapu közepébe fejeli a labdát. 2-1

55. perc: Egy eladott labda után Elia használja ki a Fradi-védelem hibáját, centerezését Fassnacht váltja gólra kilenc méterről. 2-2

93. perc: Ngamaleu passzol, Mambimbi lő hat méterről, balról, méghozzá szép mozdulattal a hosszúba, beállítva a végeredményt. 2-3

Bajnokok Ligája, rájátszás, visszavágó:

Ferencváros-Young Boys 2-3 (2-1)

FTC: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Laidouni, Somália (Mak, 86.), Zachariassen (Loncar, 76.) – Uzuni, Boli (Zubkov, 71.), R. Mmaee. Vezetőedző: Peter Stöger
Young Boys: von Ballmoos – Maceiras, Camara, Zesiger, Garcia – Fassnacht, Sierro (Aebischer, 63.), Martins, Ngamaleu – Elia (Lauper, 85.), Siebatcheu (Mambimbi, 85.). Vezetőedző: David Wagner

gólszerzők: Wingo (18.), R. Mmaee (27.) illetve Zesiger (5.), Fassnacht (56.), Mambimbi (93.)
sárga lapok: Zachariassen (31.), Laidouni (58.), illetve Martins (66.)
piros lap: Laidouni (64.)

továbbjutott: a Young Boys, 6-4-es összesítéssel