Újpest-Honvéd: a magyar tehetségek nyomában

Ha a szurkolótáborokon múlik, 5-6 góllal nyer mindkét csapat.

A gyenge őszi szereplés miatt az Újpestnek és a Honvédnak is már majdnem létkérdés volt a győzelem vasárnap este a Szusza Ferenc Stadionban. Ezt pontosan tudták a szurkolók is, akik remek hangulatot teremtettek. És ami szintén jó hír, hogy a sok légiós között magyar tehetségek teljesítményének is örülhettünk a helyszínen. Viszont most megmutatjuk, mit mondanak a számok a teljesítményeikről.

AZ ÚJPEST MAGYAR TEHETSÉGEI

A lila-fehérek játékosai közül Csoboth Kevin (12 NB I-es meccsen eddig 1 gól a mérlege) és Katona Mátyás (57/11) teljesítményét követtük árgus szemekkel a helyszínen. Mindkét játékost lendületesnek, veszélyesnek éreztük, a Szuszában szerzett benyomásaink alapján, akárcsak a csapatuk, a második félidőben játszottak jobban. Mindketten jól cseleznek, lendületesek. Ráadásul az egy az egy elleni játékhoz is értenek.

A sikerhez elengedhetetlenek a társak, akiktől nemcsak jó labdákat kapni, de őket is játékba kell hozni.

PROGRESSZÍV PASSZOK

Az átadások közül kiemelkedően fontos a progresszív passzok kategóriája. Ezek olyan előre irányuló átadások, amelyek saját térfélről indítva legalább 30 vagy az ellenfél térfelén legalább 10 méteresek. Ebben egyik kiszemeltünk sem teljesített jól, de nem is ez volt az elsődleges feladatuk. Viszont váratlanokat tudtak volna húzni ezzel.

Katona négy kísérletéből egy alkalommal cselekedett jól, míg Csobothnak mindhárom kísérlete kudarcot vallott.

BEADÁSOK

Nagyon sokszor indultak a szélekről a fiatalok, de legtöbbször inkább befelé játszottak. A lilák terve az lehetett, hogy területet nyissanak a felfutó szélső védőknek. Az Újpest tíz alkalommal próbálkozott beadásokkal.

KAPURA LÖVÉSEK

A szélekről befelé törő játék lényege a kapura lövés lehetősége is. Csoboth kétszer próbálkozott, de eredménytelenül.

A HONVÉD MAGYAR TEHETSÉGEI

A Kispestbe a télen érkezett vissza a győri kölcsönjátéka után Benczenleitner Barna, aki egyből a kezdőcsapatban kapott bizonyítási lehetőséget. Kocsis Dominik is, akinek 26 NB I-es meccse van már. Előbbi egyből igazolta, hogy helye van és helye lesz, míg utóbbi kissé halványabbnak tűnt, de a hozzáállására nem volt panasz.

VÉDEKEZŐ AKCIÓK

A két ifjú tehetség kivette a részét abból, hogy az Újpest ne tudjon mindig támadásokat felépíteni vagy vezetni. Ez posztjuknál fogva kötelességük is, de látszik, hogy nem bújtak ki a felelősség alól.

BEADÁSOK

Benczenleitner Barna viszont nemcsak a védekezésből, hanem a támadásokból is kivette a részét. Rengeteg beadása volt, ebből kettő lett pontos. A többi nem társhoz ment, de akik látták a meccset tanúsíthatják, azok között is volt olyan, amikor hazai védőnek kellett mentenie.

A bal oldali védő itt is jeleskedett abból a szempontból, hogy sokat vállalt magára, majdnem 50 százalékos teljesítményt tud felmutatni. Kocsistól viszont elsőre többet vártunk ebben a kategóriában.

SZURKOLÁS

A két táborról csak szuperlatívuszokban lehet értekezni. Ha rajtuk múlt volna csak, akkor a kedvenceik minimum 5-6 góllal nyerték volna meg a mérkőzést.

ÚJPEST

Az újpestiek, amint belekezdtek látványos pirotechnikai bemutatójukba, csapatuk egyből egyenlített. Itt egy újabb bizonyíték arra, hogy mennyire fontos minden esetben a 12. játékos.

KISPEST

A vendégek is említésre méltó létszámban kirándultak el Újpestre. És ha már ott voltak, akkor frappáns kiírással válaszoltak a liláknak azért, mert az Ultras Kispest 30. születésnapján emlékezetes fricskát kaptak az egyik legnagyobb riválisuktól.

EMLÉKEZTETŐ

Újpest-Honvéd 2-1

A meccs főszereplői: az újpesti szélső védők

Előbb a jobbhátvéd, Kastrati szerzett remek gólt, majd a tizenegyest a balhátvéd, Antonov értékesítette.

A meccs kulcsmomentuma: Lukics helyzete

A 35. percben, egygólos kispesti előnynél Benczenleitner kiváló centerezése után lőtt fölé a szerb csatár. Ha kicsit pontosabban céloz és betalál, 2-0-s vezetésről máshogy alakulhatott volna a találkozó.

A gólok története:

30. perc: Hall kezezését követően büntetőhöz jutott a Honvéd, amit Lukics magabiztosan lőtt a jobb alsóba. 0-1

61. perc: Mudrinszki tette Kastratihoz a labdát, aki jobbról, tizenhatról remekül lőtte ki a jobb felső sarkot. 1-1

75. perc: Csirkovics szabálytalankodott Csobothtal szemben a tizenhatoson belül, a büntetőt Antonov helyezte a jobb alsóba. 2-1

A következő feladat

Az Újpest a Ferencváros otthonában játszik Derbit legközelebb, míg a Honvéd a Kisvárdát fogadja.

Jegyzőkönyv

OTP Bank Liga, 17. forduló:
Újpest FC-Budapest Honvéd FC 2-1 (0-1)

Újpest

Nikolic – Pauljevic (Kastrati, a szünetben), Csongvai, Hall, Antonov – Onovo – Simon (Varga B., a szünetben), Jakobi, Katona, Csoboth (Diaby, 83.) – Mudrinski (Gouré, 89.)

Budapest Honvéd

Szappanos – Prenga, Cirkovic, Capan – Doka (Krajcsovics, 78.), Mitrovic, Plakuscsenko (Gomis, 78.), Benczenleitner – Samperio (Jónsson, 66.), Lukic (Kerezsi, 88.), Kocsis D. (Domingues, 66.)

gólszerzők

Kastrati (61.), Antonov (75. – 11-esből), illetve Lukic (30. – 11-esből)

sárga lap

Onovo (48.), Hall (54.), illetve Samperio (37.)

Az MTI beszámolója

„A szünetben még hátrányban lévő Újpest fordított, és 2-1-re legyőzte a vendég Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az első félidőben a hazai csapat erőtlen és ötlettelen játékot mutatott be, egyedül a középpályás Katonában volt lendület, de ez kevésnek bizonyult még helyzetek kidolgozására is. A szervezett és taktikus Budapest Honvéd megbecsülte a labdákat és a széleken rendre riválisa mögé került. A kispestiek – ellentétben az újpestiekkel – a tizenhatosig is többször elvitték támadásaikat, bár a gólveszély az ő játékukból is hiányzott. A vezetést azonban a 30. percben így is megszerezték, akkor Hall kezére perdült a labda az újpesti tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Lukic magabiztosan váltotta gólra.

Bátrabb, lendületesebb és kezdeményezőbb Újpest érkezett a második félidőre, a támadójátéka hatékonyabbá vált. A 61. percben Kastrati remek átlövésével aztán az egyenlítés is összejött a hazaiaknak, akik a folytatásban is irányítottak, a 75. percben pedig már a vezetés is náluk volt. Akkor Antonov értékesítette azt a büntetőt, amelyet Csoboth harcolt ki. A hajrában a kispestiek nem túl nagy elánnal rohamra indultak, de egyenlíteniük nem sikerült és veszélyt sem jelentettek Nikolic kapujára. A fiatal újpesti cserejátékos, Varga Balázs közben szépségdíjas mozdulatot követően lőtt gólt a 92. percben, de miután a hazai akció során már korábban lesállás történt, az eredmény nem változott.”