Beszámolók az angol, olasz, spanyol meccsekről

Európa – A City bukhatja a BL-t, az Atlético Madrid kiszállt a bajnoki versenyfutásból!

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) vasárnapi nyitómérkőzésén az AS Roma 3-0-ra legyőzte a Chievo együttesét, így továbbra is versenyben van az automatikus BL-csoportkört érő második helyért és lépéskényszerbe hozta a Napolit.

A római gárda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Radja Nainggolan és Antonio Rudiger góljával.

Az 59. percben Francesco Totti Salah-t váltotta, a római legenda a 600. Serie A-s mérkőzésén lépett pályára! Totti Paulo Maldini és Javier Zanetti után a harmadik játékos az olasz élvonalban, aki elérte a hatszázas határt.

Az összecsapás hajrájában Miralem Pjanic vitte be a kegyelemdöfést méghozzá Totti gólpassza után, így 3-0-s sikerrel ünnepelte a Roma a legendája elképesztő mérföldkövét.

A Lazio idegenben 3-1-re legyőzte a Carpit, ami papíron simának tűnik, azonban a hazai csapatban a nigériai Jerry Mbakogu két tizenegyest is hibázott az első félidőben. Paulo Sousa csapata, a Fiorentina Balogh Norbert klubja, a Palermo ellen játszott 0-0-s döntetlent. A magyar támadó ezúttal nem került be a szicíliai csapat keretébe.

Olaszország, Serie A, 37. forduló

AS Roma-Chievo 2-0 (Nainggolan 18, Rudiger (39., Pjanic 85.)

Atalanta-Udinese 1-1 (Bellini 19.-tizenegyesből ill. Zapata 10.)

Carpi-Lazio 1-3 (Mbakogu 84. ill. Bisevac 23., Candreva 32., Klose 73.)

Kiállítva: Biglia (83.), Dordevic (90.)

Fiorentina-Palermo 0-0

Frosinone-Sassuolo 0-1 (Politano 85.)

Sampdoria-Genoa 0-3 (Pavoletti 3., Suso 26., 74.)

Torino-Napoli 1-2 (Peres 66. ill.  Higuain 12.,  Callejon 20.)

Verona-Juventus 2-1 (Toni 43.-tizenegyesből, Viviani 55. ill. Dybala 90+4.-tizenegyesből)

Az állás: 1. Juventus 88 pont, 2. Napoli 79 pont, 3. AS Roma 77 pont, 4. Inter 67 pont, 5. Fiorentina 61 pont.

Az angol bajnokság 37. fordulójában a második helyen álló Tottenham fogadta a Southamptont. A Spurs a 16. percben megszerezte a vezetést Son Heung-Min találatával, de a Szentek negyed órával később Steven Davis góljával egalizáltak. A fordulás után is Ronald Koeman gárdája irányította a játékot, aminek a 72. percben meg is lett az eredménye, ugyanis Steven Davis ismét betalált. Ezzel a győzelemmel a Southampton a tabella 6. helyére jött fel, míg a Tottenhamnek a 2. helye veszélybe kerülhet, ha az Arsenal legyőzi kora este a Manchester Cityt.

A Bajnokok Ligája kvalifikációról döntő rangadón a Manchester City hazai pályán ikszelt az Arsenallal. A világoskékek Agüero góljával szereztek vezetést a 8. percben, majd Olivier Giroud egyenlített egy szöglet után. A fordulás után Kevin De Bruyne Pazar lövésével ismét előnybe került a City, azonban Alexis Sanchez ziccerével ismét egalizáltak az Ágyúsok. Ezzel a döntetlennel az Arsenalnak jó esélye van, hogy megőrizze a 3. helyet, míg a Manchester Citynek az is kérdéses, hogy bejut-e a TOP4-be, ugyanis a Manchester United 2 ponttal van lemaradva és egyel kevesebb meccset játszott. A másik vasárnap kora esti mérkőzésen a Liverpool 2-0-ra legyőzte a Watfordot. A mérkőzés érdekessége, hogy Bogdán Ádám ismét bekerült a Vörösök mérkőzéskeretébe

Premier League, 37. forduló

Tottenham-Southampton 1-2 (Son Heung-Min 16. ill Davis 31., 72.)

Manchester City-Arsenal 2-2 (Agüero 8, De Bruyne 51. ill. Giroud 10., Sanchez 68.)

Liverpool-Watford 2-0 (Allen 35., Firmino 76.)

Az állás: 1. Leicester City 80 pont, 2. Tottenham 70 pont, 3. Arsenal 68 pont, 4. Manchester City 65 pont, 5. Manchester United 63 pont.

Vasárnap délután kora este egyidőben rendezték mind a tíz mérkőzést a spanyol bajnokság 37. fordulójában. Az éllovas Barcelona 5-0-ra legyőzte az Espanyolt a katalán városi rangadón. A játéknap bombameglepetését a Levante szolgáltatta: a sereghajtó és már kiesett együttes 2-1-re legyőzte a Bajnokok Ligájában – a Real Madrid ellen – döntős Atléticót, mely ezzel elveszítette esélyét a bajnoki címre, ugyanis a Barcelona az egymás elleni összevetésben jobban áll. A harmadik – igaz csak egy pontra az első helytől – Real Madrid 3-2-re hozta a Valencia elleni összecsapást, így feljött a második helyre, így az utolsó forduló dönt a bajnoki cím sorsáról.

La Liga, 37. forduló

Barcelona-Espanyol 5-0 (Messi 8., Suárez 52., 61., Rafinha 74., Neymar 83.)

Celta Vigo-Malaga 1-0 (Nolito 31.)

Eibar-Betis 1-1 (Enrich 73. ill. Castro 37.)

Getafe-Sporting Gijon 1-1 (Scepovic 80. ill. Alvarez 50.)

Las Palmas-Athletic Bilbao 0-0

Levante-Atletico Madrid 2-1 (Casadesus 30., Rossi 90. ill. Torres 2.)

Real Madrid-Valencia 3-2 (Ronaldo 26., 59., Benzema 42. ill. Rodrigo 55., Gomes 81.)

Real Sociedad-Vallecano (Oyarzabal 12., Jon 50. ill. Guerra 69.)

Sevilla-Granada 1-4 (Gonzalez 73. ill. Cuenca 45+1, 88., Babin 79.,  El Arabi 86.-tizenegyesből)

Villarreal-Deportivo La Coruna 0-2 (Fajr 32., Perez 57.)

Az állás: 1. Barcelona 88 pont, 2. Real Madrid 87 pont, 3. Atlético Madrid 85 pont, 4. Villarreal 64 pont, 5. Celta Viga 60 pont.